|
2014. november 18. 08:33
|
frissítve: 2014. november 19. 08:24
Lejátszotta második mérkőzését is a Komjádi kupa sorozatban a PannErgy Miskolci VLC férfi vízilabda együttese. Az alakulat hétfőn, késő este, hazai környezetben fogadta a Debrecen gárdáját, amelyet alaposan megszórt, és a 23-11 arányú győzelem már a csoportból való továbbjutást is jelentette.

Fotó: Mocsári László

A miskolciak első mérkőzésüket (nem kis meglepetésre) Egerben megnyerték, így amennyiben legyőzik a Debrecent, már tovább is jutottak a csoportjukból! A feladat adott volt, és ezt az új szakvezetővel, Szilágyi Péterrel igyekezett elérni a gárda.

Szilvasán akcióból, majd Somlai emberelőnyből köszönt be, majd Jakab László és Kerschbaum is akcióból bizonyult eredményesnek. És még hol volt a vége? Salamon megúszásból, Jakab büntetőből szerzett gólt, így gyorsan összejött a fél tucat. A vendégek büntetőből szépítettek, erre a negyed lezárása előtt Jakab büntetőből válaszolt, gyakorlatilag nyolc perc alatt minden vitás kérdés tisztázódott.

A folytatásban több cserét is végrehajtottak a hazaiak, de a játékukon ez nem látszott meg, ugyanolyan olajozottan működött a gépezet, mint korábban. Jakab először emberelőnyből, majd büntetőből talált be a debreceni kapuba, kezdett nyomasztóvá válni a miskolci fölény. Akcióból, aztán szabaddobásból jött egy halovány válasz, de erre Szilvasán, majd Somlai is akcióból válaszolt. Nem sokkal később Hegedűs Bence a center posztjáról ért el gólt, őt Szilvasán követte, aki emberelőnyös helyzetet használt ki. És még nem volt vége, Jakab László úszott meg, és ezúttal sem hibázott.

Szilvasán akcióból, Kovács pedig emberelőnyből szaporította a miskolci találatok számát, a különbség folyamatosan stabil maradt a csapatok között. Kerschbaum, majd Jakab ért még el gólt a negyedben, így 18-8 arányú hazai vezetés előzte meg a befejező negyed kezdetét.

A labdát Szilvasán hozta el, és alig telt el egy perc, amikor Kerschbaum beköszönt. Somlai Tamás sem akart lemaradni a társaktól, először megúszásból, aztán akcióból talált be, ezzel az MVLC ismét átlépte a húszgólos határt. Kerschbaum akcióból, Hegedűs pedig megúszásból rezdítette még meg a vendégek hálóját, és ezzel a miskolci játékosok a maguk részéről befejezettnek is nyilvánították a Komjádi kupában második mérkőzésüket. Kaptak ugyan a hátralévő időben még három gólt, de ez már nem osztott és nem szorzott, az MVLC továbbjutott csoportjából a második körbe.

Eredmény: PannErgy Miskolci VLC – Cívis Póló Vízilabda Sportegyesület 23-11 (7-1, 3-2, 8-5, 5-3). Miskolc, Kemény Dénes Városi uszoda, 100 néző. Vezette: Juhász, Tordai. MVLC: Bendes – Hegedűs B. (2), Kerschbaum (4), Kovács Z. (1), Salamon (1), Bogyay, Szilvasán (4), Jakab L. (7), Krausz, Gergely, Somlai (4). Edző: Szilágyi Péter.