Idegenbeli győzelemmel kezdett a MEAFC-Miskolc!
|
2018. szeptember 15. 10:18
|
frissítve: 2018. szeptember 17. 16:27
A MEAFC-Miskolc NB I/ B, Piros-csoportos férfi kosárlabda csapata szeptember 14-én, pénteken este a Bonyhád otthonában kiharcolt magabiztos győzelemmel kezdte meg az aktuális pontvadászatot.

Tipikus első bajnoki mérkőzésként, mindkét fél kicsit idegesen kezdett. Az első két kosár után azonban a miskolciak lenyugodtak és már az első negyed vége előtt 8-10 pontos előnyüket mutatta az eredményjelző.

A második negyedben próbált közelebb araszolni a Bonyhád, de a kiválóan védekező vendégek ezt nem engedték meg. A nagyon jó napot kifogó Takács Dániel remekül mozgatta társait, miközben a pontszerzésben is kimagaslót nyújtott.

A második félidőben taktikus játékkal fokozatosan növelte tovább előnyét a MEAFC-Miskolc  és innentől kezdve már nem adott esélyt a házigazdáknak a felzárkózásra. Köszönhető ez annak is, hogy Brugós Olivér, Tóth Viktor és Kopasz Márton kiválóan besegített Takácsnak.

A negyedik játékrészben a bonyhádiak már kicsit hitüket vesztve próbálkoztak. A végig, higgadt, okos produkciót nyújtó Drahos-legénység azonban ellentmondást nem tűrően végleg felőrölte ellenállásukat, csapategységben és fizikumban egyaránt föléjük kerekedtek. A többszörös B-csoportos bajnok Bonyhád KSE-t  saját pályáján 54 ponton tartani komoly fegyvertényt jelent.

Drahos Gábor: – Gratulálok a nagybetűs Csapatomnak a 40 perc alatt bemutatott koncentrációhoz és játékhoz! Játékosaim átérezték a feladat súlyát és mindent megtettek a győzelemért. Úgy gondolom, hogy a közösen elvégzett felkészülési munkát így kell átültetni élesben a gyakorlatba. Dolgozunk továbbra is keményen és reméljük sokan kilátogatnak szerdán az első hazai mérkőzésünkre is!