Jegesmedvék: sima vereség Dunaújvárosban
2014. október 14. 21:44
|
frissítve: 2014. október 15. 11:22
A Jegesmedvék pont nélkül tértek haza a listavezető otthonából.

A mérkőzés igen rosszul kezdődött Popovics Patriknak, ugyanis csúnyán palánkra lökték, és pár perc múlva be is ment az öltözőbe, nem tudta folytatni a játékot, sőt kórházba is kellett vinni.

A 6. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: egy szépen kipasszolt támadás végén Hrdel lőtt közelről a kapuba (1-0). Négy perccel később emberelőnyben játszott a Dab, amikor Galanisz lopta a távolságot a kapu felé, majd a hálóba bombázott (2-0). Az utolsó percben Dansereau léphetett ki egyedül, meg is csinálta a cselt, de lövését védte Kalnins.

Képünk a Csíkszereda elleni hazai találkozón készült. Fotó: Mocsári L.

A második harmadból 11 másodperc telt el, amikor Martine taglózta le Hajóst, amiért 2+2 percet kapott. Ezt gyorsan kihasználta a Miskolc, bő egy perc múlva Sagert bombázott a kapuba a kék vonal közeléből (2-1). A 6. percben nagy védelmi hibát használt ki a Dab: Galanisz a támadó kék vonalon egyedül vehetett át egy hosszú indítást, és szólója végén mattolta Bálizst (3-1). A harmad további része nem hozott szép játékot, kiállítást viszont bőven, ám újabb gólt egyik csapat sem tudott szerezni.

A harmadik harmad kevés látványosságot hozott. A 7. percben 3 másodperc alatt használt ki egy emberelőnyt a Dab: Hüffner nagy gólt lőtt a kék vonalról.

Eredmény:
Dab.Docler - Miskolci Jegesmedvék 4-1 (2-0, 1-1, 1-0)
Dunaújvárosi jégcsarnok 500 néző
V: Kincses, Varjú, Abonyi, Muzsik
Gól: Hrdel, Galanisz(2), Hüffner  ill., Sagert
Kiállítás: 12 perc illetve 16 perc (+10 perc Cohen)
Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P. Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Bálizs(k). Edző: Majoross Gergely.
Dab.Docler: Kalnins – Hrdel, Kovács, Somogyi, Martinka, Pavuk, Pozsgai, Martine, Papp, Hüffner, Magosi, Nagy, Léránt, Gröschl, Mestyán, Peterdi, Galanisz, Azari, Szappanos, Kiss, Sevela(k). Edző: Donald Maclean.

Majoross Gergely: - Akkor fogjuk megnyerni a fontos mérkőzéseket, ha harcra, küzdelemre készülünk, és nem szép játékra. Jó néhány játékos adós maradt ma – és sajnos már pár mérkőzés óta – azzal a teljesítménnyel, amit jogosan elvárnánk tőlük, miközben mások a szívüket kiteszik a pályán. Hiába voltak jó periódusaink a mérkőzésen, összességében ma a Dab esélyt sem adott nekünk. Nem csapatként játszottunk, hanem egyénenként, sokan a saját játékukat helyezték a csapat elé. Talán azt gondoltuk, hogy a jó rajt azt is jelenti, hogy nem kell ezek után minden mérkőzésen megküzdeni. A nagy neveknek is a munka és a küzdelem oldaláról kéne megközelítenie a meccseket!

Donald MacLean: - A nagy mérkőzéseken hozzák ki magukból a legjobbat a játékosaink - ez sokadszorra is bebizonyosodott. Száz százalékot adott mind a huszonkét játékosunk hatvan percen keresztül. Tökéletesen játszottunk strukturálisan, megvolt a kellő akarat, a technikai és taktikai utasításokat betartották a fiúk! Őszintén szólva nem kellett motiválni, ők döntötték el, hogy koncentráltan, maximális fókusz mellett játszanak. Szerettük volna látni, hogy hogy állunk a legnagyobb riválisok ellen - jól sikerült az erőfelmérő! Tekinthető ez a Kontinentális Kupa főpróbájának, de nem szabad ennyire előretekintenünk. Három győzelemért utazunk majd a hétvégén - de az, hogy sikerül-e, arra a kérdésre csak vasárnap kapjuk meg a választ!