2024. július 28. Szabolcs
Kép-virágok és világok a miskolci Városháza aulájában (Képgalériával!)
minap.hu
|
2018. szeptember 03. 16:16
|
frissítve: 2018. szeptember 05. 08:35
Hétfőn nyílt meg Kertész Attila fotó-komputergrafikai kiállítása a miskolci Városháza aulájában. A megnyitón Alakszai Zoltán jegyző úgy fogalmazott: mindig öröm, ha Miskolcon élő és alkotó művészek munkáit állíthatják ki.

A mai rohanó világban szükségünk van nyugalomra és kiegyensúlyozottságra, s Kertész Attila művei - saját bevallása szerint - ezt hivatottak átadni. A miskolci fotóművész ezúttal úgynevezett "mandalákat" alkotott, ezeket tekinthetjük meg szeptember 3-15 között a Polgármesteri Hivatal aulájában.

– Itt, a Városháza aulájában mindig igyekszünk olyan kiállításokat szervezni, melyek elsősorban miskolci alkotók műveit mutatják be. Az idei első „évad” Kertész Attila fotóművész kiállításával indul – mondta el köszöntőjében Alakszai Zoltán jegyző. Hozzátette, a művész alkotásai felhívják a figyelmet, mekkora szükségünk van a nyugalomra és a kiegyensúlyozottságra mai rohanó világunkban. A kiállításmegnyitón Vihula Mihajlo gitárművész, zeneszerző adta az aláfestő zenét, mely tökéletes összhangban volt a nyugalmat jelképező mandalákkal.

kertesz_attila_kiallitasa_20180903_vcs_13.jpg

A mandala szanszkrit eredetű szó, jelentése: kör. Az elmélyülés és lecsendesedés eszközeként használják, a meditációk során még ma is, főként a keleti kultúrákban. A városházi kiállítás azonban nem csupán az alkotások, hanem azok előállításának módja miatt is különleges. Kertész Attila ugyanis használja az úgynevezett gömbpanoráma technikát, a tárlat egyik mandaláját ezzel a módszerrel hívta életre.

A bemutatott művek az „Új média” stílusába tartozó, pixel alapú, számítógépen szerkesztett grafikák. Ezen alkotások, bár nem klasszikus értelemben vett szabályok szerint készült mandalák, mégis annak tekinthetők, mind megjelenésük, mind a nézőre kifejtett hatásuk miatt. – Teljes egészében manuális photoshop munkával készültek. Minden egyes mandala kiinduló alapja egy-egy saját készítésű fotóm volt, melyek részlet motívumaiból új formát és új színvilágot hoztam létre – olvashatjuk a kiállításon a művész ismertetőjét alkotásairól.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat