Két bajnokság, két ezüst, négy egyéni csúcs
|
2017. október 03. 15:29
|
frissítve: 2017. október 04. 20:34
A Miskolc Városi Sportiskola (MVSI) hosszútávfutói közül Pataki Anna a nemrégiben megrendezett két országos bajnokságon is a dobogó második fokát érdemelte ki, ráadásul mindkétszer egyéni csúccsal.

A 32.WIZZ AIR Budapest Félmaraton keretében megrendezett országos bajnokságon Pataki Anna 1:26:09 órás idővel, mely két perccel jobb volt, mint eddigi legjobb ideje, az  U23-as korcsoportban harcolta ki az ezüstérmet, míg abszolútban a nyolcadikként végzett. Ugyanitt az U23-as korcsoportos férfiaknál Tóth Róbert 1:18:09 órás alapcsúcsa a hetedik helyhez volt elegendő.

A 10 km-es országúti futó országos bajnokságon, melynek Szombathely adott otthont, Pataki Anna 38:26 perces idővel, mely szintén csaknem 2 perccel jobb egyéni csúcsánál, korcsoportjában az ezüstérmes pozíciót érdemelte ki, míg abszolútban a 12. lett. Tóth Róbert 33:07 perce (eddigi legjobbja 35:29 volt) korosztályában a 8., abszolútban a 17.  helyhez volt elegendő.

Mindkét sportoló felkészítését Papp János, egykori kétszeres maratoni futó országos bajnok irányítja.