|
2015. január 25. 20:54
|
frissítve: 2015. január 27. 05:27
Mozgalmas volt a hét vége a Miskolci EAFC I és II kosárlabda együtteseinek! Az NB II Keleti csoportban listavezető alakulat kétszer is pályára lépett, a másik társaság, vasárnap, hazai környezetben játszotta tizenkettedik bajnoki mérkőzését.

A mérleg, kedvező, ugyanis a bajnokságban első helyen álló MEAFC I saját pályáján győzte le a legutóbbi találkozásuk óta alaposan megerősített Hajdúhadházi Farkasok csapatát! A szombati mérkőzésen Farkasinszki, Jakab és Hamza is ott volt a hazaiak csapatában, ők Miskolcon nem léptek pályára az őszi összecsapáson. Várható volt tehát, hogy a három korábbi élvonalbeli játékossal támadó hazaiak ezúttal nem asszisztálnak egy újabb, 53 pontos miskolci győzelemhez.

Mindkét oldalon kemény és tudatos palánk alatti játék párosult eredményességgel. A visszatérő Fazekas mellett Szojka és Tóth Tamás is azonnal reagált a hazai kosarakra a lendületes játékot hozó nyitó negyedben (21-29). A folytatásban Hamza háromszor is megvillant, a remekül együtt élő támadásoknak köszönhetően a félidőig tovább nőtt az egyetemisták előnye (37-52).

Fordulás után a pályán lévő magas emberek továbbra is remekül vették észre a lehetőségeket, csak úgy potyogtak a centerkosarak itt is, ott is (60-70). Az utolsó negyed végső hazai rohamait a korábbi formájához visszatérő Kiss és a két Tóth összjátéka, valamint Fazekas tanári mozdulatai verték vissza. A hadháziakhoz rövid idő alatt remekül beilleszkedő Farkasinszki utolsó zsákolása csak apró szépségtapaszt jelentett a lelkes hazai közönség és a nagyot küzdő Farkasok számára, a listavezető MEAFC megérdemelten győzött.

Vasárnap délelőtt először a MEAFC II csapatára várt feladat, délután pedig a MEAFC I vette birtokba az Egyetemi Körcsarnokot. Érdekes módon mindkét esetben a Békéscsabai KK volt a miskolciak ellenfele. A magyarázat annyi, hogy a csabaiak nem akarták kétszer is megtenni a hosszú utat, ezért úgy határoztak, és ehhez a szövetség is beleegyezett, hogy egy füst alatt lejátsszák mindkét mérkőzésüket.

Sokat nem kockáztattak, ugyanis a listavezető MEAFC I ellen így se, úgy sem lett volna esély, az most kétségkívül rontotta a lehetőségeiket a viharsarkiaknak, hogy egy találkozóval fáradtabban vonulhattak ki a küzdőtérre. Persze, mivel az első találkozóra koncentráltak, ott a teljes erőbedobás meg is hozta az eredményt. Az összecsapás sorsa gyakorlatilag az első negyedben eldőlt, amikor a Békéscsaba extra dobóteljesítménnyel rukkolt elő (36 pontot értek el), és igaz, hogy a miskolciak játékába védekezési hibák is becsúsztak, a három pontot érő dobásokkal szemben nem volt ellenszer. Hiába nyerték meg a hazaiak a második félidőt, az elsőben begyűjtött hátrány ledolgozása nem sikerülhetett.

A másik, vasárnap kora esti összecsapáson egyáltalán nem forgott veszélyben a miskolciak sikere, amely 48 pontos különbséggel született meg.

Eredmények: Hadházi Farkasok - MEAFC I 81-93  (21-29, 16-23, 23-18, 21-23). Hajdúhadháza, 150 néző. NB II Keleti csoport, férfi. MEAFC: Drahos (11/3), Szepesi (2), Tóth G. (7/3), Szojka (14), Radányi (2). Csere: Fazekas (17), Tóth T. (14), Kiss (19/6), Takács (4), Nádasi (2), Kovács (1). Edző: Bene Szilárd.

Bene Szilárd: - Tudtuk, hogy otthon mindenkire veszélyesek a hadháziak és ez ma is beigazolódott. Kemény mérkőzésen nyertünk, ezzel tovább erősítettük a pozíciónkat, de a riválisaink itt még elvérezhetnek.

MEAFC I – Békéscsabai KK 110-62. Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 200 néző. NB II Keleti csoport, férfi.

MEAFC II – Békéscsabai KK 71-101 (17-36, 15-29, 15-14, 24-22). Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 100 néző. NB II Keleti csoport, férfi. MEAFC II: Sörlei (8), Tamás (2), Horváth (11/3), Sneider (9/3), Fejes (22/3). Csere: Hegedűs N. (4), Hegedűs R. (6), Szőke (9). Edző: Sneider Zoltán.