Két nap, két mérkőzés – vasárnap győzelem Fehérváron, hétfőn jön az Újpest
|
2015. szeptember 21. 08:42
|
frissítve: 2015. szeptember 21. 21:07
Egy héten belül másodszor mérkőzött meg a DVTK Jegesmedvék csapata a Fehérvárral, ezúttal idegenben. A Macik nagy küzdelemben szerezték meg a győzelmet és a nagyon fontos három pontot. Hétfőn újabb meccs vár a Macikra, Miskolcon fogadják az Újpestet.

Minap-archív fotó: Juhász Ákos

A Jegesmedvék az első harmadban fölényt harcoltak ki és leginkább az ő akaratuk érvényesült a pályán. A 13. percben a vendégek tökéletesen használták ki Tóth Gergő 2+2 perces kiállítását, ugyanis mindkét emberelőnyből gólt lőttek (0-2). Továbbra is nyomtak a Macik és a 17. percben növelték előnyüket (0-3).

A második harmadban megbillent a kiállítások, az első harmadban még nagyjából egyensúlyban lévő aránya, ugyanis a miskolciak négyszer kerültek emberhátrányba, míg a hazaiakat nem érte ilyen retorzió. Ennek köszönhetően a 8. percben kettős fórban tudott szépíteni a Fehérvár Shupe vérén (1-3). Fél perccel a harmad vége előtt Orban ismét emberelőnyben faragott a hátrányból (2-3).

A harmadik harmadban némileg folyamatosabb játék alakulhatott ki, mivel csak egy-egy kiállítás akasztotta meg a csapatok lendületét. Mindkét oldalon akadtak lehetőségek, ám gól csak egy esett. Az utolsó percben Tóth Adrián szerzett korongot, majd szép egyéni teljesítmény végén avatta fel Scola kapust (2-4).

Hétfőn este ismét tévés meccset játszik a DVTK Jegesmedvék csapata, ezúttal az Újpest ellen. Mayer Péter vezetőedző nehéz mérkőzésre számít. Hozzátette, nagyon fontos lesz, hogy melyik csapat energiaszintje lesz a magasabb, ki tud majd dominálni.

„Hazai pályán nekünk ez kötelező, ezért természetesen arra fogunk törekedni, hogy irányítsuk a játékot” – szögezte le Mayer Péter.

Vasárnapi eredmény:

Fehérvár AV19 – DVTK Jegesmedvék 2-4 (0-3, 2-0, 0-1)
Székesfehérvári jégcsarnok 634 néző
V: Babic, Wolf, Muzsik, Pálkövi
Gól: Shupe, Orban ill., Somogyi, Galanisz, Sagert, Tóth
Kiállítás: 10 perc, illetve 16 perc

DVTK Jegesmedvék: Kiss – Gőz, Sagert, Hajós, Galanisz, Somogyi, Popovics, Pavuk, Szilágyi, Láda B., Ritó, Tóth, Laczkó, Győrfy, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Booras, Cseter, Adorján(k). Edző: Mayer Péter.

Fehérvár AV19: Kalnins – Reisz, Pados, Krogh, Kocsis, Szabó, Arany, Holmberg, Korbuly, Tóth, Pillók, Reiter, Vokla, Hegyi, Lengyel, Shupe, Orban, Mazzag, Varga, Bodó, Scola(k). Edző: Tyler Dietrich.

Mayer Péter nyilatkozata a Fehérvár elleni meccs után: – Az első harmadban teljesen kontrolláltuk a mérkőzést, úgy játszottunk, ahogyan egy ilyen kerettől elvárható. Egyszerűen, okosan tették a dolgukat a fiúk, az emberelőnyös játékunk pedig kifejezetten jó volt. A második harmadban – talán a nagy vezetés miatt – többet engedtünk az ellenfélnek, mint kellett volna, és a kiállításokkal felhoztuk őket. A szünetben sikerült rendet tenni a fejekben, és a harmadik játékrészben megint úgy dolgoztak a srácok, ahogy azt kértük tőlük. Nagyon örülök a győzelemnek, fontos három pontot szereztünk.