Weber szerint Orbán az ország erős miniszterelnöke, aki „élénkíti az európai vitákat”, és végül mindig elfogadja a konszenzust. A bajor politikus fontos szövetségesnek tartja a Fideszt az Európai Parlamentben, ahol szűk többsége van a konzervatív pártcsoportnak: Weber ezért világossá is teszi, hiába a nyomás az EPP nem fogja kirakni soraiból a Fideszt. Orbán 2010 után folytatott politikája, a demokratikus intézmények lerombolása miatt számtalanszor felmerült, hogy Brüsszel valamilyen módon próbáljon gátat szabni a Fidesz intézkedéseinek, ám az ilyen kezdeményezések rendre elbuktak, hiszen az EPP és annak német többsége mindvégig kiállt Orbán mellett. Weber szerint hiba volna az uniós kifizetéseket politikai feltételekhez, akár a demokráciához, akár a menekültek befogadásához kötni, de azt elismeri, hogy aki valóban háborús övezetből érkezik, azt megilleti a védelem.
A menekültválságra ugyanakkor még idén megoldás kell, mondja a Figyelőnek adott interjúban Weber, aki szerint fontos a szigorú határvédelem és „Orbán Viktor kerítéssel óvja a szerb–magyar szakaszt, s ezért nem kritikát, hanem támogatást érdemel”. A védelem azért is fontos, mert Weber számára „egyértelmű, hogy a kereszténység adja földrészünk alapját”, hiszen falvaink, városaink terein templomok állnak, nem pedig mecsetek.
Weber nyilván nem nyilatkozhatott volna ilyeneket, ha azt nem hagyja jóvá a párt elnöke, Horst Seehofer. Orbán többször is elismerően beszélt a CSU-ról, amikor náluk vendégeskedett. Seehofer jelenleg Németország belügyminisztere, aki 2015-ben nyíltan kritizálta Angela Merkel német kancellár menekülteket befogadó politikáját. A belügyminiszter itthon legutóbb azzal került be a hírekbe, hogy kijelentette: az iszlám nem része Németországnak.
A Magyar Narancsa cikke szerinrt, egy tavaly év végi felmérés szerint a Magyarországon működő német vállalatok vezetői egyszerűen odavannak Orbánért, ha tehetnék – Weberhez hasonlóan – ők is rá szavaznának. A jellemzően kis és közepes vállaltok vezetői élvezik a nekik kedvező szabályozást, a gazdasági növekedést.
Az pedig már egészen friss hír - teszik hozzá, - hogy a nemzetközi piacok is Orbán győzelmét szeretnék. A Bloomberg felméréséből az derült ki, hogy az alapvetően a stabilitásban érdekelt befektetők szerint az lenne a legjobb, ha Orbán Viktor folytathatná a kormányzást. A kétharmados győzelemtől ugyanakkor ők is tartanak, mert úgy gondolják, hogy akkor olyan további piactorzító intézkedéseket vezetne be a kormány, amelyek az ő profitjukat is veszélyeztetnék.