|
2016. április 30. 21:17
|
frissítve: 2016. május 03. 05:22
Az OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában egy rendkívül feszült hangulatú mérkőzésen, ahol a lelátóról minden támogatást megkapott a csapat, a paksiak elvitték a pontokat Diósgyőrből. A DVTK a 9. helyen zárta a bajnokságot.

3268 néző előtt kapott két gólt a DVTK hazai pályán. Három kulcspillanatról írnak a dvtk.eu-n: 45. perc: Bartha elé került a labda a 16-oson belül, aki egy ütemet kivárva jobbal a hálóba lőtt, 0-1. 79. perc: Ternován indult meg a saját térfelén a megszerzett labdával, Bertus utána rúgott, Erdős egyből kiállította. 90+3. perc: Szakály D. vezette a labdát keresztbe, majd 15 méterről balról kilőtte a bal felső sarkot

Egervári Sándor, a DVTK vezetőedzője a ma esti Paksi FC elleni mérkőzésen 400. alkalommal ülhetett le a kispadra az NB I-ben.

Egervári Sándor: - Az első félidő kiegyenlített volt, az utolsó percben súlyos egyéni hiba után kapott góllal hátrányban mentünk az öltözőbe. A második félidőben többet mozgósítottunk, és próbáltuk megfordítani a mérkőzést, a játékosok elég sokat tettek ennek érdekében. Többet kockáztattunk, több volt a labda nélküli futás, ekkor benne volt a mérkőzésben, hogy akár fordítani is tudunk, de a fordulópontok nem nekünk kedveztek. Rúgtunk véleményem szerint egy szabályos gólt, ami nem volt les, de ezen változtatni nem tudunk, és nem szeretnénk erre fogni a vereséget, hanem nem tudtuk átverekedni magunkat az ellenfél kellemetlen harcmodorban játszó védelmén. Egy gyengébb első félidő és egy harcosabb második játékrész után minimum az ikszre rászolgáltunk. Gratulálok a paksiaknak!

Csertői Aurél: - Nagyon fegyelmezetten futballoztunk, sok helyzetet tudtunk kialakítani. Nem adtuk fel a biztos védekezést, 1-0 után a második félidőben számtalan helyzetet dolgoztunk ki, pontosabb utolsó passzokkal hamarabb eldönthettük volna a mérkőzést. A vége izgalmas lett, de Diósgyőrben nyerni mindig nehéz. Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Végül: DVTK - Paks 0-2 (0-1)