2024. október 15. Teréz
Költségvetés, vagyongazdálkodás, városi ügyek – ülésezett Miskolc képviselőtestülete
minap.hu
|
2017. szeptember 20. 21:32
|
frissítve: 2017. szeptember 23. 18:19
Szeptemberi, rendes ülését tartotta csütörtökön Miskolc Megyei Jogú Város képviselő-testülete. Napirend előtti felszólalásában Kriza Ákos polgármester kiemelte, a legtöbb miskolci nagyon örült annak, hogy a városban 11 nagy forgalmat lebonyolító útszakasz újulhatott meg néhány hét alatt. Köszönet illeti a kivitelezőt, de a miskolciakat is a munkák idején tanúsított együttműködésükért – fogalmazott a városvezető, aki elmondta azt is, hogy Miskolc kulturális életének támogatására a Csengey utcai, régi Szentpáli iskolaépületben új zenei és táncművészeti képzési központot hoznak létre.

kozgyules_kriza_akos_170921_ja_3.jpg

Fotó: Juhász Ákos

Napirend előtt

Napirend előtti felszólalásában Kriza Ákos polgármester összegezte az elmúlt időszak jelentősebb városi eseményeit. Mint mondta, a legtöbb miskolci nagyon örült annak, hogy a városban tizenegy, nagy forgalmat lebonyolító útszakasz újulhatott meg néhány hét alatt. Köszönet illeti a kivitelezőt, de a miskolciakat is, a munkák idején tanúsított együttműködésükért – fogalmazott. Kriza Ákos tájékoztatott arról is, hogy Miskolc hagyományosan jó és folyamatosan fejlődő kulturális életének támogatására a Csengey utcai, régi Szentpáli iskolaépületben új zenei és táncművészeti képzési központot hoznak létre. Az épület teljes felújítását tervezik, az új központot jövő szeptemberben nyitják meg. Ide kerülnek át az ifjúsági és szabadidőház tevékenységei, szolgáltatásai is. – Ez egyfajta kulturális inkubátorház lesz. A közelben lévő Művészetek Házával egy impozáns kulturális teret hoz létre – fogalmazott a polgármester.

A város köztereit behálózó kamerarendszer központja költözik majd az ifjúsági ház jelenlegi épületébe, a MIÖR-központ mellé. Ez egy világos logika mentén felépített rendszer, hangsúlyozta a városvezető, aki rámutatott arra is, hogy az ellenzéki politikusok viszont tiltakoztak az ifjúsági ház átköltöztetése ellen, olyanok is, akik nem tagjai a képviselőtestületnek. Szívük joga a tiltakozás, de adódnak a kérdések: mi jobb a miskolci ifjúságnak? Ha különböző helyeken, egységes koncepció nélkül működnek az említett oktatási, kulturális szolgáltatások, vagy az, ha egy impozáns, az igényeknek megfelelően felújított épületben, a belvárosban kapnak helyet? Mi jobb a miskolciaknak: ha szanaszét, nagy távolságra van egymástól a városban a rendészeti központ, a közterületfigyelő rendszer, s nem vizsgálják a kameraképeket? Mi a jobb a város költségvetésének, a miskolci adófizetőknek: ha sok millió forintból új gerinchálózatot hozunk létre, s méregdrágán kötik be különböző helyeken? Vajon megfelelően gondos szakmai munkát követően kezdeményezték ezt az aláírásgyűjtést? - tette fel a kérdéseket Kriza Ákos, azt javasolva az ellenzéki képviselőknek, ezeket tegyék fel a miskolciaknak.

wp_20170921_07_07_16_pro.jpg

Miskolc polgármestere napirend előtt arról is szólt, hogy megvannak a diósgyőri várfelújítás második ütemének engedélyes tervei, nemrégiben be is jelentették, hogy a közeljövőben elkezdődhetnek a munkák. A felújítás első üteme sikersztori volt, több mint háromszor annyi turista járt a várban, mint a rekonstrukció előtt. Hazánkban, de az egész Kárpát-medencében is egyedülálló attrakcióval bővül Miskolc. A város pezsgő kulturális életéről szólva Kriza Ákos kiemelte, csodás élmény volt az idei CineFest filmfesztivál is. A díszvendégek, Menzel és Vasaryová elbűvölték a közönséget, akik állva tapsoltak a világhírű művészeket, de nemcsak a miskolciak, hanem szinte a teljes magyar sajtó „szuperlatívuszokban” beszélt és írt a filmfesztiválról. Rég nem volt ilyen kiváló sajtója Miskolcnak, mutatott rá Kriza Ákos.

wp_20170921_07_07_11_pro.jpg

A miskolci ellenzék demonstrációra készült a közgyűlésen. Azt gondolták, nem veszik napirendre az Iijúsági házról szóló előterjesztésüket. Tévedtek. Az ellenzék a szimpatizánsaikat a közgyűlési terembe hívta. Ők táblákkal a kezükben álltak és nem igazán tudták, mit tegyenek, miután a baloldal által beadott indítványt felvették a napirendre. Végül a tüntetők megtapsolták a döntést.

Költségvetés, vagyongazdálkodás

Első napirendi pontban az önkormányzat költségvetésével, ingatlan- és vagyongazdálkodásával kapcsolatos előterjesztéseket tárgyalta a közgyűlés.

kozgyules_170921_ja_11.jpg

Kovács László Fidesz-KDNP frakcióelnök hozzászólásában elmondta: már a költségvetés elfogadásakor hangsúlyozták, egy város gazdasági erejét jól mutatja, hogyan alakulnak az adóbevételei. Ezek alapján is látható, hogy Miskolc gazdasága erős, fejlődő. Bevételeit tekintve a 90-es évek végén a 17. helyen állt, most a 24 megyei jogú város között a negyedik. A frakcióelnök a jelentős városi beruházások, fejlesztések között megemlítette a Diósgyőri vár felújításának első ütemét, a lillafüredi függőkertet, a folyamatban lévő stadionépítést, a selyemréti és a miskolctapolcai strandok átadását, az új villamosok, buszok üzembe állítását. Kovács László felidézte Hoppál Péter államtitkár szavait, aki úgy fogalmazott, „sajnos Pécs gazdaságát nem sikerült olyan erős lábakra állítani, mint Miskolcét vagy Debrecenét”.

iparuzes.jpg

A politikus arról is szólt, hogy Miskolcon az országos átlagot meghaladó béremelés történt év elején. Kovács László primitív, nemtelen támadásoknak nevezte azokat az ellenzéki vádakat, hogy a városvezetés nem támogatja a kultúrát, s kiemelte, tíz százalékkal növelik a költségvetésben a kultúrára szánt összeget. – A kutya ugat, a karaván halad – fogalmazott, utalva arra, hogy míg az ellenzék csak kritizál, a városvezetés cselekszik. Elmondta, a többletforrásból jut arra is, hogy az ifjúsági ház épületéből sokkal jobb helyre költözzenek a szolgáltatások. Kovács László arról is szólt, a frakcióik régóta várják, hogy Jakab Péter jobbikos frakcióvezető megkövesse a nyugdíjasokat, saját, és pártelnöke, Vona Gábor nevében is.

Molnár Péter (KDNP) frakcióvezető felszólalásában hangsúlyozta, frakciójuk támogatja az idei költségvetést, mert azt látják, hogy felelősségteljes gazdálkodás van Miskolcon., szemmel láthatóak a fejlesztések. A helyes gazdaságpolitikát mutatja, hogy nem csupán  fejlesztések vannak, hanem jelentős béremelésekre is futja. Egy ország, egy város erejét mutatja, ha a kultúrára is tud áldozni, ebben is jelentős lépéseket tettek, ezek a beruházások meg fognak térülni. Most úgy döntöttek, hogy felújítják az egykori Szentpáli iskolaépületet, itt kapnak helyet a művészeti, kulturális, oktatási szolgáltatások. Molnár Péter ezzel kapcsolatban kiemelte: a belvárosban pezsgő kulturális élet folyik, közel van a Szinva terasz, a Művészetek Háza, a színház, itt nagyon jó helyen lesz az új zenei és táncművészeti képzési központ, s jó helyre kerülnek az ifjúsági ház szolgáltatásai is.

kozgyules_170921_ja_98.jpg

Hubay György (Fidesz) képviselő, a városi rendészeti bizottság elnöke hangsúlyozta, a városvezetés számára nagyon fontos a kultúra, az intézmények támogatása. Kiemelte, meg kell érteni az idők szavát, lépni kell. Az elmúlt években elkezdett közbiztonsági programra nagyon  sok pénzt áldoztak. Elsőként hozták létre az önkormányzati rendészetet az országban. A miskolciak igényeit is kielégíti, hogy egy nagyon komoly kamerarendszert építenek ki. Összességében mintegy 900 kameráról van szó, a rendszer kiépítése, megfelelő ellenőrzése kapcsán a két épület – a rendészet jelenlegi épülete és a jelenlegi ifjúsági házé – természetes egységet alkot majd. Ezek a lépések hozzájárulnak, hogy a mindennapok még biztonságosabbak legyenek. Hubay György mindenkit megnyugtatott, komoly, minőségi beruházással új, színvonalas kulturális központ jön létre, a belvárosban.

Novák Józsefné (Fidesz) képviselő úgy fogalmazott, a sikertörténet folytatódik Diósgyőrben a vár felújításának második és harmadik ütemével, a vár így visszanyeri eredeti pompáját. A rekonstrukció részleteiről szólva a képviselő úgy fogalmazott: Miskolc az elmúlt évtizedek legeredményesebb lobbitevékenységét folytatta.

Hollósy András (Fidesz) képviselő a témához kapcsolódva elmondta, 2010 előtt 25-30 ezer látogató volt évente a várban. 2014-ben fejezték be a felújítás első ütemét, a tavalyi évben már 130 ezren keresték fel a várat. Hollósy András kiemelte, bízik benne, hogy a 8,5 milliárdos projekt befejeztével valóban régi fényében tündökölhet majd a vár, még több látogatót csábítva Miskolcra.

Simon Gábor (MSZP) képviselő úgy fogalmazott, az ifjúsági ház kapcsán „félinformációk” kerülnek a képviselők elé, s ugyanez a helyzet a Csengey utcai épülettel is. Az ellenzéki politikus azt is kifogásolta, hogy több napirendet együtt tárgyalnak. Simon Gábor az ifjúsági házzal kapcsolatban úgy nyilatkozott: az most szinte maximális kihasználtsággal működik, évente 40 ezer látogatója van, számos csoportnak ad otthont. A Csengey utcai épület szerinte még felújítás után sem tudja majd azt a funkciót betölteni, mint az intézmény mostani épülete.

Jakab Péter (Jobbik) frakcióvezető a költségvetés korrekciója kapcsán úgy fogalmazott: közelednek a választások, igyekeznek a legtöbb uniós pénzt elkölteni addig is. – Így is hitelfelvételre szorulunk, forrásfelélés van. Látványberuházások jönnek, de hol vannak a termelő beruházások? Hol van a kohászat? Tizenegy út megújul, de ezeken is nyugati multik dolgoznak. Egy új gazdaságpolitikára van szükség, ami a termelő beruházásokat támogatja, a helyi vállalkozásokat – mondta a politikus, akinek a felszólalásánál a Fidesz-KDNP frakciószövetség tagjai ezúttal is kivonultak a teremből.

wp_20170921_07_47_56_pro.jpg

Badány Lajos (Jobbik) képviselő szerint ömlik az állami támogatás és az uniós pénz a városba. Aggodalomra ad viszont okot a város önerős saját bevételeinek aránya véleménye szerint. A fejlesztések leállnak, ha a támogatások elapadnak – vélekedett a képviselő.

Tompa Sándor (DK) képviselő szerint a döntés egyszerű: maradjon a helyén az ifjúsági ház. Ha találnak jobb megoldást, terjesszék a közgyűlés elé, beszéljenek a szakmai szervezetekkel, a szülőkkel. Hagyják békén az Ifiházat, amíg nem készül el az új - fogalmazott az ellenzéki politikus.

Kriza Ákos válaszában úgy fogalmazott, éppen az ellenzéki politikusok nem hagyják békén a kulturális intézményt.

Nagy-Korsa Judit (DK) képviselő kifogásolta az előzetes egyeztetés hiányát, mint mondta, semmit nem tártak eléjük. – Hiába lesz gyönyörű központunk a Csengey utcában, hiába lesz helye minden csoportnak, mi erről semmit sem tudtunk. Ezer szállal kötődünk az Ifiházhoz – fogalmazott.

Kriza Ákos polgármester reagálásában egyebek mellett elmondta, az ellenzék számára semmi nem megfelelő, amit a város vezetése csinál, álhírekkel riogatnak. Az ifjúsági ház helyzete, átköltözése az új kulturális centrumba megoldott.

wp_20170921_08_12_21_pro.jpg

Gazdusné Pankucsi Katalin (Fidesz) képviselő az Őszi Napsugár Otthon alapító okirata kapcsán elmondta, a város vezetése tiszteli és megbecsüli az időseket. Ezért fontos, hogy akik folyamatos gondoskodásra szorulnak, azoknak mindent megadjon. Ezért hozza létre a Szent Hedvig Otthont a volt Diósgyőri Kórház területén. A gondozottak ellátása itt jobb körülmények között, a jelenleginél magasabb színvonalon történhet majd. A költségvetés kapcsán a képviselő kiemelte: abban több mint 40 milliárd forint van fejlesztésekre elkülönítve. Orvosi rendelők, óvodák, utak újulhatnak meg, lehetőség nyílik újabb iparterület megnyitására. Jelentős beruházások történnek a turizmus és a zöld város kialakítása területén is. Az önkormányzati épületek energetikai felújítására is rengeteg forrás jut.

Kovács László (Fidesz-KDNP) frakcióelnök elmondta, az idősellátás egyre jelentősebb feladat. A kapacitásbővítés támogatásra érdemes. Mintegy 140 fővel nagyobb lesz a befogadó-képesség az új idősotthonnal.

Deák-Bárdos Mihály (Fidesz) képviselő  úgy fogalmazott: az idei költségvetés egyik nyertese a sport. Méltatta a sportfejlesztéseket, majd kiemelte, az, hogy egy olimpikon úszó minket választott, az infrastrukturális fejlesztéseknek is köszönhető. Bizonyítja, hogy jó úton járunk a sportéletben is.

Szécsényi Marianna (Fidesz) képviselő szomorúan konstatálta, hogy egyetlen ellenzéki felszólaló sem tett említést a kamerarendszer fejlesztéséről. Kiemelte, határozott cél egy biztonságos és élhető város megteremtése. Nagyon fontos állomás a rendszer kiépítése, amelynek része a rendészeti centrum melletti épület, ahol jelenleg az ifjúsági ház működik. Egy közösséget erősíteni kell és megtartani, és nem feszültséget generálni – fogalmazott a képviselő, kérve az ellenzékieket, hogy a kamerarendszer fontosságára is hívják fel a figyelmet.

Kiss János alpolgármester úgy kommentálta az ellenzéki felszólalásokat, hogy „sok hűhó semmiért”. Mint mondta, teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy felesleges volt hergelni a közvéleményt az ifjúsági házzal kapcsolatban. Vitathatatlanul helyes a városvezetés álláspontja a kérdésben. –Az MSZP-nek volt egy különös sztorija a Csengey utcai épülettel: két ízben is megpróbálták privatizálni, de akkor fel sem merült, hogy benn lehetne tartani a kulturális palettában – mondta el Kiss János. – 2008-ban bezárt a Kossuth mozi, a hevesi filmklub, stb., akkor voltak leépülések a miskolci kulturális életben – tette hozzá. Az alpolgármester – hogy a miskolci kultúrának mit jelent a lépés, az új kulturális központ kialakítása – kifejtette: négyzetméterben is nyer minimum 2000 négyzetméteres alapterületet, de az új, korszerű  körülmények ennél többet mutatnak. A kulturális képzésnek több szála van, mindenki verseng a fiatalokért, ha őket a magas kultúra mellett szeretné tartani, akkor ehhez megfelelő körülményeket kell teremteni – fogalmazott Kiss János, hozzátéve, a szülők nyilván megnézik a helyszíneket, és ezek színvonala alapján is döntenek.

Közös érdek tehát olyan minőségű kulturális színterek létrehozása, amelyek bevonzzák a fiatalokat. Így lehet a miskolci fiatalságot megtartani. – A végén kiderült, hogy a józan ész előtt a baloldali pártoknak is meg kell hajolniuk. A versenyben a jelenlegi ifjúsági ház nem alkalmas arra, hogy megszólítsa a fiatalokat. A baloldali ellenzékiek nagyon rossz helyzetet konzerválnának, nem fejlődést akarnak, hanem valamilyen oknál fogva beleálltak ebbe a képtelen történetbe. Semmi sem veszélyezteti a szakmai munkát, ami most az ifjúsági házban folyik. A baloldali pártok kifogytak az érvekből, Tompa Sándor DK képviselő megpróbálta döntetlenre kihozni dolgot, ezért nyújtották be az indítványt. A miskolciak megértették, hogy az Ifiház jövőjét nem kell félteni! – hangsúlyozta Kiss János.

Az alpolgármester a költségvetés korrekciója kapcsán elmondta: nem uniós pénzekből él a város, 10 milliárdos nagyságrendű adóbevételek, egyre növekvő kereskedelmi bevételek vannak. Láthatóak a termelői beruházások, az iparűzési adóbevételek 50 százalékkal nőttek 2010-hez képest. Magyarországon a második legnagyobb mértékben nőnek a bérek Miskolcon. 1990 óta ez az első városvezetés, amely meg tudta oldani, hogy ne vándoroljanak el innen az emberek – emelte ki Kiss János.

Településfejlesztés, infrastruktúra

Másodikként a településfejlesztéssel, infrastruktúrával, szervezeti, működési ügyekkel kapcsolatos előterjesztéseket tárgyalta a közgyűlés.

Kovács László (Fidesz-KDNP) frakcióelnök kiemelte, az előrehaladott, hatvan százalékban elkészült, egymilliárdos útépítési, útfelújítási projekt nem csupán volumenében, hanem az elvégzett munka minőségében is példamutató. Sok évtizede nem voltak komoly útépítések a városban, a jelenlegi a rendszerváltás óta az egyik legjelentősebb ilyen beruházás. Kovács László köszönetet mondott Kriza Ákos  polgármesternek a lobbitevékenységért, amelynek köszönhetően közel 1 milliárddal támogatja az állam az útépítést, útfelújítást. A frakcióelnök kiemelte, a beruházásnak több célja van: a életminőség javítása, a komfortosabb közlekedés, emellett támogatja a gazdaságfejlesztést, biztonságosabbá teszi a városi közlekedést. Emellett növeli a turisztikai vonzerőt is. A politikus felsorolta a beruházásban érintett utcákat, s egyebek mellett kiemelte: a Kuruc utcában például évtizedek óta váratott magára a felújítás, most itt is minőségi munkát végeztek. Egyöntetű vélemény a miskolciak körében, hogy érdemes volt az esetleges kényelmetlenségeket is elviselni. Kovács László arról is szólt, bízik benne, a 21. századi elvárásoknak megfelelő főtere lesz Miskolcnak.

Hubay György (Fidesz) képviselő arról szólt, hogy a szocialista városvezetés idején nem voltak ilyen volumenű infrastrukturális felújítások. Figyelembe vették a lakosság igényeit, a közösségi közlekedés szempontjait. Tervezés alatt van a Kiss Ernő utca megújítása a körzetében, a belvárostól Diósgyőrig új kerékpárút épül.

kozgyules_170921_ja_10.jpg

Molnár Péter (KDNP) frakcióvezető méltatta az elmúlt hetek munkáját az útfelújításokban. Mint fogalmazott, a város lobbierejét mutatja, hogy 1 milliárdot kaptak a munkára. Mint a poltikus fogalmazott: nem emlékszik, hogy bármikor ekkora léptékű és ilyen gyorsan lezajló útfelújítás történt volna Miskolcon. Rámutatott, hogy kerékpárutak további építéséről is szó van, s Miskolc megérdemel egy rendezett főteret, bíznak benne, hogy ezt sikerül kialakítani. Grandiózus terv, remélik, minél hamarabb megvalósul – tette hozzá Molnár Péter.

Szécsényi Marianna (Fidesz) képviselő elmondta, a városvezetés kiemelt figyelmet fordít rá, hogy megfelelő szolgáltatásokat, infrastrukturális körülményeket biztosítson a lakosság és cégek számára. Örömére szolgál, hogy a körzetében is zajlik útfelújítás –  a Kassák és a Babits utcában –, az egyik lakó történelminek nevezte a munkákat, amelyekről korábban csak beszéltek. Közel 260 millióból újulnak meg ezek az útfelüleletek, és kapnak egy új utcát is. Megtriplázódtak az építkezések, a városrész megtartó ereje nőtt. – Van még mit tenni, de köszönöm a szirmaiak nevében, hogy végre egy vágyunk, egy álmunk teljesülhetett – fogalmazott a képviselő.

Novák Józsefné (Fidesz) képviselő történelminek nevezte  a Kuruc utca felújítását. Mint mondta, a beruházás legnagyobb nyertese Diósgyőr, de ugyanígy jóljárt a kiliáni városrész is, örülnek, hogy az itt élőkre is gondolt a városvezetés. A Szinva híd felújítása is megvalósul, figyelembe véve a lakossági igényeket. Teljes hosszában megújul a Lorántffy utca, ami nagyon régi vágya volt az itt élőknek.

Simon Gábor (MSZP) frakcióvezető szerint az, hogy az utak rendben vannak, természetes dolog. Mint fogalmazott, hét évig kátyúzás volt, folt hátán folt utakkal. A szocialista politikus a Papszer, Kálvin, Dajka, Klapka utakat említve elmondta, nagy volumenű útfelújítások voltak korábban is.

Kiss János alpolgármester felszólalásában úgy vélte, felelős politikusként senki nem ironizál egy 1 milliárdos projekten. 45 év elmaradt infrastrukturális fejlesztéseit kell pótolni. Az alpolgármester a „politikai teljesítőképesség mélypontjának” nevezte a szocialisták mai, közgyűlési teljesítményét.

Glatz Katalin (Fidesz) képviselő elmondta, az 1 milliárdos útfelújításnak az avasiak is nagyon örülnek. Új aszfaltot kaptak az utak, járdák újulnak meg. Valamennyien nyertesei a felújításnak, mind a három ütemben élők használják a megújult szakaszokat. Mint mondta, szeretné ezért hallani az avasi ellenzéki képviselők köszönetét is.

Szilágyi Szabolcs (Jobbik) képviselő örömtelinek nevezte, hogy az Ifjúság utca megújul. Mint mondta, reméli, hogy a Szemere iskola előtt található járdaszigetekre is kerül aszfalt, és a Szentgyörgyi utca is megújul.

Pakusza Zoltán (Jobbik) képviselő kifogásolta, hogy nem kérték ki a képviselők véleményét az útfelújításokról.

Gazdusné Pankucsi Katalin (Fidesz) képviselő örömét fejezte ki, hogy a Muhi utca megújul a körzetében. Komplett aszfaltszőnyeget kap, új útpadkákat. Mint mondta, ez azért is fontos, mert Diósgyőr irányából nagyon sokan jönnek ebbe az irányba.

Katona Ferenc (Fidesz) képviselő kiemelte, minden beruházásnak örül a körzetében. A Fonoda utca 80 százalékban elkészült, gazdasági hozadékából talán a többi utat is sikerül felújítani. A képviselő arról is szólt, hogy a közelmúltban több száz méter járdát felújított a körzetében.

Nehéz Károly (Fidesz) képviselő arról beszélt, hogy a lakossági fórumokon a kérések 80 százaléka az utak felújításáról szól. A Szabó Károly utca felújítása a körzetében objektív döntés alapján került be a körbe, 30 éve elhanyagolt, toldozott-foltozott utcáról van szó. Minek lehetne nagyobb prioritása? – tette fel a kérdést.

Nánási-Kocsis Norbert (Fidesz) képviselő hatalmas lépésnek nevezte az útfelújításokat. Kiemelte, jelentős beruházás-élénkítést is jelent a projekt. A körzetében a Pozsonyi utcát újítják fel, mintegy 1 kilométeresen szakaszon újraaszfaltozzák, de parkolóhelyeket is kialakítanak. Itt közel ezer ember lakik, akiknek megkönnyíti az életét a beruházás.

A vita lezárása után Kriza Ákos polgármester zárt ülést rendelt el.

wp_20170921_09_41_17_pro.jpg

Közérdekű kérdések, hozzászólások

Bartha György (MSZP) képviselő kérdezte, megnyílik-e valamikor a diósgyőri strand? Ki engedélyezte, hogy a már júliusban is jelentkező problémák után is a várárokban helyezzék el a versenyekre érkező lovakat?

Kriza Ákos polgármester válaszában hangsúlyozta, nem történt fertőzés a városi vízhálózatban. Amíg a vár nem lesz befejezve, addig nem tudják megnyitni a diósgyőri strandot.

Kovácsné Budai Mária (Fidesz) képviselő arról szólt, hogy minden évben nagy siker az őszi zöldségvásár, az ő körzetében három helyszínen is van ilyen. A képviselő elmondta, nagy öröm az idősek számára, hogy a posta újra kézbesíti a 10 ezer forintot a Salkaházi program keretében.

Fodor Zoltán (MSZP) képviselő köszönetet mondott azért, hogy mind a 106 jelzett kátyút kijavították a körzetében, majd jelezte, meglátása szerint egyre kevesebben dolgoznak a Városgazdánál közfoglalkoztatásban.

Kriza Ákos válaszában elmondta, nincs több ember, a gépesítésben gondolkodnak.

Jakab Péter (Jobbik) frakcióvezető a közétkeztetés színvonalát kritizálta. Borbélyné Bucskó Andrea, a Miskolci Közintézmény-működtető Központ igazgatója reagálásában elmondta, az önkormányzat folyamatosan ellenőrzi az étkeztetés minőségét, számos pozitívumot tapasztaltak. Az ételek mind minőségben, mind mennyiségben megfelelnek a normáknak. Szakemberek is ellenőrzik az étlapokat.

Kiss János alpolgármester Jakab Péter szavaira reagálva elmondta, kormányzati szinten is szívükön viselik a fiatalok étkeztetését. Folyamatosan bővítik az ingyenességet (akár a tankönyvkiadásban), hogy minél többen jussanak jó minőségű magyar termékekhez. Nem kell felülni az álhíreknek. 

Molnár Péter (KDNP) frakcióvezető arról szólt, hogy a Fidesz-KDNP frakciószövetség úgy döntött, 2014-ben létrehozza a Salkaházi programot, amit számos erős tartalommal megtöltöttek, kibővítettek a miskolci szépkorúak támogatására. A frakciószövetség továbbra is kiáll a miskolci nyugdíjasok mellett, a városvezetés kitart politikája mellett, és támogatja őket. Véleményük szerint Jakab Péternek bocsánatot kell kérnie, s továbbra is ki fognak vonulni, amíg ezt nem teszi meg.

Ezt követően szavaztak a napirendi pontokról, majd véget ért a közgyűlés. Legközelebb várhatóan október 19-én ülésezik a grémium.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat