|
2014. december 21. 20:16
|
frissítve: 2014. december 23. 08:02
Elérkezett a nagy esemény időpontja, vasárnap este lejátszották a Komjádi kupa döntőjét! Az eseménynek a PannErgy Miskolci VLC révén borsodi érdekeltsége is volt.

A bronzéremért lejátszott mérkőzésen meglepetés született, ugyanis a Szeged simán, könnyed játékkal 19-12 arányban legyőzte az Újpest együttesét, így a Tisza-partiak a harmadik helyet szerezték meg az idei sorozatban.

De vajon ki lesz a győztes? Ez a kérdés foglalkoztatta a nézőket, valamint a sportág történései iránt érdeklődőket, amikor a finálé két résztvevője, az FTC és a Miskolc pólósai beugrottak a Komjádi uszoda medencéjébe. Somlai hozta el a labdát, aztán viszont csaknem két percen keresztül egyetlen gól sem született. Közben Hegedűs Bence vétett büntetőt érő hibát, szerencsére Csapó elhibázta az ötméterest. Az első találatot Jansik Szilárd érte el, aki akcióból talált be Bendes Viktor kapujába. Szerencsére nem kellett sokáig várni az egyenlítésre, Kovács Zoltán emberelőnyös helyzetet váltott gólra. Aztán ismét ferencvárosi pillanatok következtek: előbb Kolozsi szabaddobásból, majd Martin akcióból késztette kapitulációra az MVLC portását, így a zöld-fehérek kétgólos vezetésre tettek szert. Jansik szabaddobásból elért góljával háromra nőtt a felek közötti különbség, ezt csökkentette Kerschbaum. Major akciós góljára ismét Kerschbaum válaszolt, aki újból a center posztjáról bizonyult eredményesnek. Itt Pohl, a másik oldalon Somlai lőtt pontosan tetszetős akció végén (4-6). Jansik akciós gólját Jakab László válaszolta meg, a miskolci gólzsák egy jogosan megítélt büntetőt értékesített. Sőt, 42 másodperccel a vége előtt még egy másikat is bevágott, így gólokban bővelkedő első negyed után mindössze egyetlen találat volt a miskolciak hátránya.

Fotó: Magyar Vízilabda Szövetség/Dobos Sándor

A második negyedben ismét Jansik „kellemetlenkedett”, aki akciót zárt le pontos lövéssel. Kovács Zoltánt állították ki, Martin lövését azonban védte Bendes, majd nem sokkal később Szilvasán Patrikot is kiküldték a bírók egy rövid pihenőre. Ezt Kolozsi kihasználta, majd rögtön ki is állították, sajnos, Somlai lövését hárította a ferencvárosi kapus. Három perccel a negyed vége előtt Jakab László megmutatta, hogy akcióból is képes gólt elérni, nem sokkal később pedig biztos kézzel használt ki egy emberelőnyös szituációt, ezzel együtt is alaposan visszaesett a felek góltermelési hatékonysága.

A harmadik negyedben Kolozsi vitte el a labdát. Major lövését védte Bendes, aztán Salamon is hibázott kecsegtető helyzetben. Óvatosabb lett a játék, a csapatok igyekeztek kijátszani a labdát, ügyeltek, nehogy hibát kövessenek el. Másfél perces gólcsend után Kerschbaum úszott meg, és nem is hagyta kihasználatlanul az esélyt, egyenlítettek a miskolciak! Ez második alkalommal fordult elő a mérkőzésen (0-1 után és most). Jakab László kísérletezett két lövéssel, az elsőt védte a kapus, a második elkerülte a ketrecet. Nem is maradt el a büntetés, a ferencvárosiak tizedik gólját Pohl szerezte akcióból. Erre viszont Jakab László válaszolt emberelőnyből, így a harmadik negyed után semmi nem dőlt el, a döntés az utolsó szakaszra maradt!

A kupát Kemény Dénes sajnos nem a miskolciaknak adta át.

A negyedik negyedben is Kolozsi kaparintotta meg a labdát, így az FTC támadhatott. Két és fél percig nem született gól, akkor a játékvezetők kiállították Somlai Tamást, az emberelőnyös helyzetet Jansik Szilárd váltotta gólra. A másik gól gyáros sem tétlenkedett, Jakab László büntetőből ismét egyenlített. Salamon akciógóljára Pohl felelt emberelőnyből! Salamon góljára Kolozsi válaszolt, egyik csapat sem tudott lépéselőnybe kerülni, a másik ott lihegett a nyakában! Huszonöt másodperccel a befejezés előtt Jakab Lászlót kiállították a bírók, ezt Kolozsi azonnal kihasználta és betalált. Maradt még kilenc másodperc, de ennyi idő alatt már nem lehetett csodát tenni. Jakab László azonban egyenlített, jöhettek a büntetők! Az idegek csatájában aztán Jakab László hibázott, és mivel az FTC játékosai mind az ötöt értékesítették, így 19-17 arányban diadalmaskodtak.

Kriza Ákos polgármester akasztotta az MVLC játékosainak nyakába az ezüstérmet.

A miskolciak kikaptak ugyan, de tanúbizonyságot tettek erejükről, elszántságukról, végig partiban voltak, olykor pedig közelebb is álltak a győzelemhez, mint ellenfelük. A hajrában néhány játékvezetői „tévedés” következtében behozhatatlan hátrányba kerültek, mégsem adták fel, a büntetők pedig mindig sok veszélyt rejtegetnek magukban. Az MVLC legénysége minden elismerést megérdemel, büszkék lehetnek a Komjádi kupában kiharcolt második helyükre.

Így látta Jakab László és Kerschbaum Norbert a mérkőzést.

Eredmény: PannErgy Miskolci VLC – FTC Waterpolo 14-14 – büntetők után 17-19 (6-7, 2-2, 2-1, 4-4). Budapest, Komjádi Béla uszoda, 400 néző. Vezette: Dodog, Kun. MVLC: Bendes – Hegedűs B., Somlai (1), Salamon (2), Jakab L. (7), Kovács Z. (1), Kerschbaum (3), Bogyay B., Szilvasán, Krausz, Benedek. Edző: Szilágyi Péter.