|
2015. február 21. 16:02
|
frissítve: 2015. február 22. 22:27
Lejátszotta második tavaszi mérkőzését a PannErgy Miskolci VLC férfi vízilabda együttese. Az alakulat szombaton, hazai környezetben fogadta a Ceglédi Vasutas gárdáját, mégpedig azzal a céllal, hogy begyűjti tizenegyedik győzelmét. Nos, a sorozat nem szakadt meg, a pályaválasztó gárda simán nyert és őrzi hibátlan mérlegét.

Szakemberek egyöntetű állásfoglalása szerint a miskolciak voltak a szombati összecsapás esélyesei. A listavezető tíz mérkőzésén még egyetlen pontot sem veszített, és ősszel, Cegléden is nyerni tudott 16-11 arányban. Persze, más az esély, és megint más ennek a valóra váltása. Nos, az MVLC legénysége ezen a területen is példát mutat a mezőny csapatainak.

A Cegléd kellemetlen ellenfél hírében álló alakulat, ugyanis játékosai keményen, olykor még túlzottan is határozottan rombolnak, illetve keserítik meg vetélytársaik életét. Nos, ezúttal erre nem nagyon nyílt lehetőségük, mert a miskolciak taktikusan pólóztak. Az első negyedben egyik fél sem tudott lépéselőnybe kerülni, felváltva estek a gólok, többször pedig a kapusok hárítottak. Ekkor baj volt az irányzékkal, a lövések jelentős része elkerülte a kapukat, érthető, hogy mindössze öt esetben harsant fel gólt jelezve a bírói síp.

A második negyedben aztán az MVLC legénysége belelendült, és megmutatta, hogy miért is áll pontveszteség nélkül az A csoport táblázatának első helyén. Okos, ügyes és trükkös támadásokat vezettek, ráadásul gyorsítottak is az iramon, ezt pedig nem minden esetben tudta átvenni a Cegléd. Hazui és Szilvasán látványos találatokkal iratkozott fel a góllövőlistára, majd Kovács nevét lehetett több alkalommal is leolvasni az eredményjelzőről. A vendégek igyekeztek zárt védekezést bemutatni, de ebben nem volt sok köszönet, ugyanis a miskolciak pillanatok alatt szétzilálták őket.

A harmadik negyedben folytatódott a hazai gárda bemutatója, egyre jobban belelendült az MVLC, a játékosok pedig láthatóan élvezték a mérkőzést. Teljességgel érthető módon, hiszen ebben az időszakban már kilencre nőtt a felek közötti különbség. Ha mindehhez még azt is hozzávesszük, hogy három negyed alatt összesen három gólt kaptak a miskolciak, akkor még megdöbbentőbb a különbség. A második, illetve harmadik negyedben a Cegléd összesen két gól elérésére volt képes, és ez mindennél ékesebben mutatja a csapatok közötti különbséget.

A negyedik negyedben az MVLC kapujában Bendes helyett szóhoz jutott Benedek is, ráadásul Szilágyi Péter edző valamennyi mezőnyjátékosának is lehetőséget adott, mindez azonban egyáltalán nem veszélyeztette a biztos hazai sikert. Így az MVLC immáron 11 győztes találkozót tud maga mögött, és a kérdés csak az lehet, hogy a gárda képes-e hibapont nélkül teljesíteni a bajnokság alapszakaszát. A jelekből azt lehet kiolvasni, hogy minden valószínűség szerint igen.

Eredmény: PannErgy Miskolci VLC – Ceglédi Vasutas 17-8 (3-2, 5-1, 4-1, 5-4). Miskolc, Kemény Dénes Városi uszoda, 100 néző. OB I/B férfi. Vezette: Kovács Cs., Sándor. MVLC: Bendes – Hegedűs I. (1), Salamon, Hegedűs B. (1), Kerschbaum (3), Szilvasán (3), Jakab L. (2), Jakab D., Somlai (1), Hazui (3), Major, Kovács (3), Benedek. Edző: Szilágyi Péter.

Bachner András szakmai igazgató: - Örülök, hogy sikerült folytatni remek sorozatunkat. A fiúk a második és a harmadik negyedben eldöntötték a mérkőzés sorsát, utána már csak szórakoztatták a publikumot, egyáltalán nem forgott veszélyben az újabb siker.