2024. június 03. Klotild
Labor a természettudományos oktatás miskolci fellegvárában
Kujan I.
|
2014. szeptember 02. 15:47
|
frissítve: 2014. szeptember 03. 14:44
A tervek szerint november elején átadják a Földes Ferenc Gimnázium modern természettudományos laboratóriumát. Az önkormányzat az Öveges-programban nyert el támogatást a projektre, melynek nyitórendezvényét kedden tartották a miskolci gimnáziumban.

– Úgy gondoljuk, nagyon jó helyre kerül a laboratórium, hiszen a gimnázium mindig is a természettudományos oktatás fellegvára volt Miskolcon – kezdte köszöntő beszédét Veres Pál. A Földes Ferenc Gimnázium igazgatója kiemelte: az intézmény közel 50 éve működik természettudományos tagozatokkal, s ezt akkor is kiemelten fontos területnek tartotta, amikor a társadalomtudományos végzettség volt meghatározó a munkaerőpiacon.

foldes_labor_140902_ja_26.jpg

Fotó: Juhász Á.

Veres Pál hangsúlyozta: arra is gondot fordítottak már a kezdetek óta, hogy az általános iskolásokat is minél hamarabb megismertessék a természettudományok szépségeivel, felkeltsék érdeklődésüket a fizika, biológia, kémia iránt. A laboratórium egyik legfontosabb „célközönsége” most is az általános iskolás korosztály lesz, s miután hamarosan a legmodernebb eszközökkel és berendezésekkel szerelik fel, nagyon sok diák kaphat kedvet a természettudományokhoz. Szaktanári felügyelettel ugyanis maguk a diákok is végezhetnek kísérleteket, az elméleti tudásukat tehát rengeteg gyakorlati tapasztalattal tudják majd bővíteni.

Mint a nyitórendezvényen elhangzott, tizenöt – miskolci és vidéki – általános iskola csatlakozott a projekthez, így közel 1800 diák vehet részt a laboratóriumban tartott gyakorlati órákon. Köztük természetesen a gimnazisták is, akik számára kitűnő felkészülési helyet biztosít majd a labor az érettségikre és az egyetemi tanulmányokhoz.

foldes_labor_140902_ja_13.jpg

A keddi nyitórendezvényen mások mellett jelen volt Óváriné Balajti Zsuzsanna tanulmányi rektorhelyettes, valamint Kékesi Tamás tudományos és nemzetközi rektorhelyettes a Miskolci Egyetem képviseletében. Miskolc önkormányzata részéről Kiss Gábor alpolgármester és Kriza Ákos polgármester volt jelen a projektnyitón.

foldes_labor_140902_ja_7.jpg

– Egy város számára rendkívül fontos, hogy milyen az oktatási rendszere. Miskolc fejlődő gazdaságában és az egyre bővülő munkaerőpiacon nagy igény mutatkozik a magasan képzett szakemberekre – így a természettudományos oktatás minőségének fenntartására, sőt magasabb szintre való emelésére. Tehát a Miskolci Egyetemen és a város középfokú oktatási intézményeiben még inkább erősíteni érdemes a természettudományos és a műszaki képzéseket – emelte ki a köszöntőjében a polgármester.

Miskolc polgármestere rámutatott arra is, hogy a Földes mellett a Herman Ottó, az Avasi és a Lévay József Gimnáziumban is megvalósult, vagy meg fog valósulni egy-egy természettudományos laboratórium. Fontos is – fűzte hozzá Kriza Ákos –, hogy minél többen vegyenek részt a természettudományos képzésekben, mert ez biztos jövőt jelent Miskolc számára.

foldes_labor_140902_ja_18.jpg

***

Az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program „A természettudományos oktatás módszertanának és eszközbeszerzésének megújítása a közoktatásban” felhívás keretében Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ 331,98 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert. A 100 százalékos támogatással megvalósuló projekt során megújítják a természettudományos oktatás módszertanát és eszközrendszerét a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat