Ma este PMFC-DVTK: a nyeretlen a veretlen ellen!
|
2014. augusztus 24. 13:18
|
frissítve: 2014. szeptember 02. 14:55
A labdarúgó NB I 5. fordulójában a bajnokságban még nyeretlen PMFC-MATIAS, a veretlen Diósgyőri VTK együttesét fogadja vasárnap Újmecsekalján.

Mint ismeretes, a DVTK remekül kezdte a szezont. Hazai környezetben 2-1-re legyőzték a Puskás Akadémiát, majd az Újpest otthonában 1-1-es döntetlenre végeztek - kettős emberhátrányban. A harmadik és negyedik fordulóban szintén otthon, előbb a Szombathelyi Haladást (3-0), míg legutóbb a KTE-t (2-1) verték meg. Ezzel Szivics Tomiszlávék a tabella 3. helyéről várhatják a vasárnap esti megmérettetést.

Ezzel szemben a PMFC még nem tudott egyszerre három pontot szerezni a soros szezonban. A  nyitófordulóban 0-4 arányban nyert az MTK a Stadion utcában, azután némi balszerencsével, de 2-2-es döntetlent játszott a Pamacs a felcsúti Pancho Arénában. Az Újpest elleni 1-1 után pedig Szombathelyen is hasonló eredmény született. A Véber György irányította csapat így négy forduló után három döntetlennel, egy vereséggel, három megszerzett ponttal áll jelenleg.

- Folytatnunk kell a sorozatunkat, mert az szép és jó, de a duplán oda kell figyelnünk, mert a Pécs játszani szerető csapat. Ez egyébként nagyon jó, mert szeretek olyan csapat ellen meccselni, amelyik szereti játszani a focit. Érdekes mérkőzésre van kilátás, sok jó futballista van ellenfelünknél, a Haladás ellen is közel álltak a győzelemhez legutóbb, de mi a három pontért utazunk – nyilatkozta előzetesen Szivics Tomiszláv.