Már az első harmadban eldöntötték a három pont sorsát a Macik
|
2015. november 13. 23:39
|
frissítve: 2015. november 14. 16:41
Fehérváron játszott pénteken este a DVTK Jegesmedvék csapata. A Macik gyorsan eldöntötték: 5-3-ra megverték a hazai csapatot.

A székesfehérvári jégcsarnokban 500 néző foglalt helyet a lelátón, közöttük több miskolci is volt, akik mindenhova követik a csapatot, hogy szurkoljanak nekik.

A Jegesmedvéknél sérülés miatt nem léphetett jégre Dudas, így a miskolciak mindössze öt védővel – köztük egy juniorral – vágtak neki a meccsnek. Ez nem látszott az első harmadban, ugyanis a Jegesmedvék kisebb gólfesztivált rendeztek 20 perc alatt. A sort a 9. percben Dansereau kezdte, aki közelről talált be (1-0). Két perccel később Booras egy szép támadás végén mattolta Scola-t (2-0). Ismét két minutum telt el, amikor Sagert óriási kék vonalas bombája tette szomorúvá a fehérvári szurkolókat (3-0). Ezt követően a Macik kivédekeztek két emberhátrányt, majd ők kerültek fórba. Ezt 12 másodperc alatt váltotta gólra Somogyi, miután szinte üres kapura passzolták ki a hazai védelmet (4-0).

Popovics és a felső sarok

A második harmadban kapust cserélt a Fehérvár edzője, így immár Kalnins próbálta útját állni a miskolci lövéseknek. Ebben a játékrészben már némileg kiegyenlítettebb játék folyt, és a 6. percben a fehérvári Tóth szépített is, bár a találat szabályossága kétséges volt, ugyanis eléggé rúgómozdulatnak tűnt a gólszerző megmozdulása (1-4). Tíz perc múlva Popovics kapott jó korongot, megnézte magának a felső sarkot, és oda is lőtte a korongot (1-5). Szűk két perccel a harmad vége előtt Vokla kozmetikázott egy kicsit az eredményen (2-5). A Jegesmedvéknek több nagy helyzete volt a harmadban, ám ezek nem mentek be.

Kihúzták a kettős hátrányt is

A harmadik harmadban kevés lényeges esemény történt. Négy perccel a meccs vége előtt a fehérvári edző kockáztatott, levitte a kapusát, és ebből az emberelőnyből nem sokkal később Shupe gólt is lőtt (3-5). A harmadban csak miskolciak kerültek a büntetőpadra, sőt amikor már csak egy perc volt hátra, kettős előnybe került a Fehérvár, ám a Jegesmedvék remek védekezéssel kihúzták ezt is, és begyűjtötték a három pontot.

– Az első harmadban keményen megdolgoztunk a 4-0-ás vezetésért – mondta Mayer Péter edző. – Utána feltűnően sok kiállítást kellett kivédekeznünk, és az első hazai gólt is meg fogom majd nézni videón. Mindenesetre a csapat jól dolgozott, tette a dolgát és csak a saját feladatával foglalkozott, a játékosok nem törődtek mással, így megérdemelten vittük el a három pontot.

Fehérvár AV19 - DVTK Jegesmedvék végül 3-5.