2024. május 05. Györgyi
Már két éve Miskolcot szolgálják
Miskolc TV
|
2017. október 31. 16:29
|
frissítve: 2017. november 02. 11:13
2015. október 26-án húsz körzeti rendész – ismertebb nevén seriff – esküdött fel Miskolc szolgálatára a polgármesteri hivatal dísztermében, aminek köszönhetően immáron két éve nap, mint nap teljesítenek szolgálatot a választókörzetek utcáin.

sheriff_esku_151026ml_14.jpg

2015. október 26. – Eskü

– Része ez egy intézkedési kultúraváltásnak – fogalmazott Kovács László Csaba, a Miskolci Önkormányzati Rendészet vezetője –, egy önkormányzati rendészeti modellnek, és az önkormányzat közbiztonsági modelljének. Közelebb szerettünk volna kerülni, és mondhatom azt, hogy kerültünk is, az állampolgárokhoz, közelebb kerültünk a problémákhoz, és ezáltal nagyon gyorsan tudunk reagálni.

Kovács László Csaba hozzátette: tulajdonképpen egy lakosság közeli, szolgáltató jellegű feladatellátásról beszélünk akkor, ha a körzeti rendész feladatellátásról beszélünk.

Minden egyes választókörzetnek megvan a saját körzeti rendésze. Nagyon szoros az együttműködés az ott élőkkel, az ottani kereskedelmi egységekkel, szolgáltató szervezetekkel, a városgazda munkatársaival, és az önkormányzati képviselőkkel, akik érintettek az adott a választókörzetben.

seriff_171030_vcs_11.jpg

Balla Béla, 4-es választókörzet

– Ez az egészséges együtt dolgozás adja meg annak a lehetőségét, hogy gyorsan, megfelelő módon reagáljunk az ottani problémákra – hangsúlyozta Kovács László Csaba. – Napi szinten találkoznak a kollégák az ott élőkkel, felveszik a lakossági bejelentéseket. Ott a helyszínen is tudnak rögtön intézkedni, vagy tájékoztatást adni, vagy megteszik a szükséges intézkedéseket, ezzel is hamarabb oldódnak meg a problémák.

Kovács László Csaba kiemelte: ez a fajta feladatellátás, és a napi szintű kapcsolattartás eredményezi azt, hogy a körzeti rendész egy olyan ismert, és országosan is elismert feladatellátás lett, aminek kapcsán nagyon nagy az érdeklődés a miskolci önkormányzati rendészet iránt, és maga a körzeti rendész feladatellátás iránt is.

seriff_171030_vcs_02.jpg

– Két éve büszkén viseljük a körzeti rendész ruhát – mondta Balla Béla, a 4-es választókörzet rendésze. – A mi feladatunk napi szinten a kapcsolattartás, a tájékoztatás, a segítségnyújtás, legyen szó akár turistákról, akár beteg, idős emberekről. Elég széleskörű a mi munkánk, mint körzeti rendészeké.

Jelenleg négy ügyfélszolgálati iroda működik Miskolcon: Diósgyőr, Pereces, Győri kapu és Lyukó térségben. Itt nem csak egy közterületi feladatellátás valósul meg, hanem egy fogadóóra is, amikor egy fix időpontban megtalálhatják az adott körzeti rendészt az állampolgárok. Ezekben az alközpontokban van egy postaláda is elhelyezve, és itt is hagyhatnak írásos bejelentést a lakók. A Miskolci Önkormányzati Rendészet jövőbeni fejlesztései közé tartozik az ehhez hasonló alközpontok számának a növelése. Kovács László Csaba hozzátette: fejlesztési elképzelésünk közé tartozik, a kinti munkavégzés egyszerűsítése a munkatársak számára, a rendelkezésre álló technikai eszközök fejlesztése, ami azt jelenti, hogy minél kevesebb adminisztrációval és minél hamarabb jusson el az adott információ a megfelelő szervezethez, és találjuk meg rá a megoldást.

seriff_171030_vcs_08.jpg

Fotók: Végh Csaba

– Amióta járnak a rendészek az utcákon, azóta kevesebb a randalírozás, kevesebb a graffiti, és a rongálás – mondta Szarka Ivett, a Négy Évszak Kisvendéglő egyik tulajdonosa. – Napi kapcsolatban vagyunk velük, telefonon is bármikor el tudjuk őket érni. Tájékoztatást nyújt mindenről, ami Tapolcával kapcsolatos, bármi történik egyből tudunk róla, hála a rendészeknek – tette hozzá. Szarka Ivett aláhúzta: korábban voltak rongálások, a padokat ellopkodták, a falakat összefirkálták, a virágágyásokat megrongálták, de amióta a rendészek kint vannak az utcán, jelentősen csökkent az ilyen esetek száma.

lyukoi_ellenorzes_160525_vcs_01.jpg

Lovas mezőőrök munka közben

Októberben nem csak a seriffeket ünnepeljük, hanem azt is, hogy 2007-ben indult el a mezőőri szolgálatellátás Miskolcon, nyolc mezőőrrel.

– Látva ennek a sikerét, és az igényét fejlesztettük ezt a létszámot. 2012-ben volt lehetőségünk lovas mezőőri szolgálattal kiegészíteni ezt: jelenleg 24 munkatársunk lát el feladatot közterületeken és külterületeken leginkább – fogalmazott Kovács László Csaba.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat