Mayer Péter: nagyon meg kellett szenvedni ezért a győzelemért!
|
2015. szeptember 14. 16:48
|
frissítve: 2015. szeptember 15. 15:25
Továbbra is őrzik veretlenségüket hazai pályán a DVTK Jegesmedvék. A MOL jégkorong liga címvédője vasárnap este a népkerti csarnokban a székesfehérvári Alba Volán csapatát fogadta. A rendes játékidő, majd a hosszabbítás döntetlene után, büntetőlövésekkel, végül 6-5-re a Jegesmedvéké lett a győzelem.

Fotó: Juhász Ákos

Fehér felsőben a vendégek, piros-fekete új mezükben a Jegesmedvék léptek jégre a MOL Liga második fordulójában. Ahogyan azt a hazai pályán kell, a miskolci csapat szerezte meg a vezetést Somogyi Balázs találatával. A második harmadban az első vendéglövést még hárította a hazai kapus, de az ismétlés végül utat talált a hálóba, ezzel 1-1. Majd még ebben a percben a vezetést is átvették a fehérváriak, mindkét gólt emberelőnyből szerezve.

A középkezdés után Keegan Dansereau varázslatos szólóját követően pedig 2-2 lett az eredmény. Mindkét oldalon több remek egyéni teljesítményt láthatott a nagyérdemű, a hihetetlen végjátékot hozó, fordulatos találkozón. Ugyanis 1 perccel a vége előtt Tóth Adrián lövésével még 5-3-ra is vezettek a házigazdák, de 27 másodperc alatt kétszer is, szó szerint bebirkózták a korongot a kapuba a vendégek, 5-5-re igazítva a rendes játékidő eredményét.

Miután a hosszabbítás sem hozott gólt, büntetőlövések következtek, amiből a Jegesmedvéktől Jon Booras betalált a kapuba. Ám a miskolci kapus, Mark Guggenberger minden vendégkísérletet hárított, így végül a Jegesmedvék nyerték a remek találkozót, 6-5 arányban.

Mayer Péter vezetőedző a mérkőzést követően úgy értékelt, hogy kiegyenlített játék folyt a pályán, de néhány időszakban véleménye szerint meg tudták mutatni, hogy a Macik uralják a pályát.

– Amíg azonban ez az eredményben nem látszik, addig ezek üres szavak. Nagyon meg kellett szenvedni a győzelemért – fogalmazott a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője.

A Miskolc Televízió interjúkkal kiegészített, bővebb összefoglalóját a keddi sportmagazinban tekinthetik majd, ami után 19.30-tól tűzik műsorra a DVTK Jegesmedvék – Fehérvár jégkorong-mérkőzést.