Megdolgoztak a győzelemért a Jegesmedvék
|
2015. augusztus 29. 09:15
|
frissítve: 2015. augusztus 31. 11:01
Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta a DVTK Jegesmedvék csapata, ezúttal a szlovák Bártfa csapata ellen és hajtós, jó játékkal legyőzték őket. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött a tragikus körülmények között elhunyt 13 éves hokikapus, Méri Janka emlékére.

Fotó: Bán Olivér

A mérkőzés első percei kiegyenlített küzdelmet hoztak. A negyedik percben előbb Leppanen, majd Dudas kínálta meg egy-egy erős lövéssel Sabolt, de mindkettőt védte a szlovák kapus. Fél perc múlva az élete első felnőtt mérkőzésén jégre lépő, 18 éves Kiss Bence védett nagy bravúrral egy közeli bombát. A kilencedik percben – emberelőnyben – megszerezték a vezetést a Jegesmedvék. Egy lecsorgó korongot Booras vágott fordulásból a kapuba (1-0).A tizenharmadik percben Galanisz közeli fonák emelése alig kerülte el a felső sarkot.

Érkezett Dansereau

A második harmad harmadik percében előnyben játszhattak a vendégek, amikor Linet már csak a kapussal állt szemben, de lövését Kiss remekül védte. A tizenkettedik percben a kettős előnyben lévő vendégek egyenlítettek: Balaz közelről talált be (1-1). A tizenötödik percben ezúttal a Jegesmedvék kerültek kettős emberfórba, és ezt ki is használták: egy keresztpassz után Dansereau bombázott a kapuba (2-1).

A végén dőlt el

A harmadik harmad első perceiben nagy küzdelem folyt a pályán. Mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, de a „portások” remekül állták a sarat, mindketten nagy bravúrokat is bemutattak. A nyolcadik percben ismét emberelőnyös góllal egyenlített a Bártafa: Liptak kék vonalas lövése talált utat a kapuba (2-2). A gól után felpörgette játékát a Miskolc, be is szorították a Bártfát, és ekkor csak a kapusuk nagy védései tartották őket a meccsben. Pontosan két perc volt hátra, amikor Dansereau maradt egyedül a kapussal szemben és kegyetlenül kilőtte a jobb alsó sarkot (3-2).

Kitűnő mérkőzést láthattak a nézők, amelyen a Jegesmedvék hajtós, jó játékkal győzték le a szlovák 1. liga egyik élcsapatát. Hatszáz néző drukkolt a csapatoknak a Miskolci Jégcsarnokban.

– Kifejezetten jó mérkőzést játszottunk a Bártfával – mondta Mayer Péter edző. – Már az első harmadban látszott, hogy ők erősebb ellenfél, mint a múlt héten a Sanok volt, és kellett egy kis idő, hogy felvegyük a fordulatszámot. Sokkal szervezettebbek voltunk, mint azt vártam, ami azt mutatja, hogy ezen a héten nagyot léptünk előre a felkészülésben. Igazi hokimeccs volt, érzelmekkel, szép gólókkal, és nagyon örülök, hogy végig kontrollálni tudtuk a játékot, mert ez nagyon fontos tényező – tette hozzá az edző.