2024. május 05. Györgyi
„A mesterek a minőség garanciái”
Miskolc TV
|
2017. november 03. 14:49
|
frissítve: 2017. november 05. 18:28
Pincér és szakács mesterjelöltek vizsgáztak a napokban a BOKIK szervezésében. A szakmai vizsgára azért volt szükség, mert a szakképzési törvény 2015 szeptemberétől előírja, hogy a gyakorlati képzőhelyeken már csak mesterek taníthatják a diákokat. A 180 órás mesterképzés áprilisban kezdődött elméleti és gyakorlati oktatással.

Frissen füstölt pisztrángfilé, szezámmagos zsömlécskével, fácán erőleves zöldséggel és fürjtojással… az elkészült ételeket és italokat mesterjelölt pincérek szolgálták fel a vizsgán. Tóth Sándor több mint 20 éve dolgozik pincérként az egyik belvárosi étteremben. Évek óta vannak tanítványai, de ahhoz hogy továbbra is oktathasson, mestervizsgát kell tennie.

mestervizsga.jpg

– Érdemes mindig továbblépni egy magasabb szintre, hitvallásom az, hogy jó pap holtig tanul. Mindig változik a világ, a változás tartja mozgásban, tehát azt gondoltam, mindenféleképpen jó lesz bővíteni a tudásomat. Ezért gondoltam azt, hogy jelentkezem erre a megmérettetésre – nyilatkozta a pincér-mesterjelölt

A jelölteket szigorú szakmai zsűri figyelte és értékelte. – Az élőmunkánál sok minden számít: a vendég fogadásától kezdve a helykínálásig, az italajánlásig, az ételsor felszolgálásáig. Fontos az ételek szeletelése, flambírozása, tehát a feladatok teljes ellátása, a vendég távozásáig – mondta el Szabó Péter, a vizsgabizottság elnöke.

A mesterek a szakmák diplomásai. Azt kell, hogy tükrözzék a fogyasztók, a vásárlók, és a közvélemény felé, hogy ők a minőség garanciái, hisz a tudásuk alapján ez okkal és joggal elvárható. Ma itt szakács és pincér mestervizsgákra kerül sor, 11 pincér, 10 szakács esetében. Ezt a kamara, a BOKIK szervezi – hangoztatta Bihall Tamás kamarai elnök.

Mestervizsgákat 1994-óta rendezhet a kereskedelmi és iparkamara. Uniós pályázati pénzekből és kormányzati támogatással szervezik a mesterképzést.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat