Miskolci Jegesmedvék – elképesztő győzelem kezdésként
|
2015. február 17. 21:53
|
frissítve: 2015. február 20. 09:24
Hihetetlen mentális erőről tanúságot téve fordította meg a Miskolci Jegesmedvék csapata az elődöntő első meccsét a Brassó ellen.

A mérkőzés előtt Ráduly Róbert adta át az általa alapított Bíró László vándordíjat Hajós Rolandnak, a Jegesmedvék csapatkapitányának, az alapszakasz-győzelemért.

A találkozót egy brassói emberelőny vezette fel, hiszen nem telt el egy perc, Tóth máris kiülhetett a büntetőpadra. A hátrányt elég simán kivédekezték a Macik. Inkább küzdelem, mint szép játék folyt a pályán, és a hazaiak is eltékozoltak egy emberelőnyt. Kezdtek bemelegedni a csapatok, pár perc alatt a hazaiak három, a vendégek egy nagy helyzetet hagytak ki. A 19. percben már csak négy másodperc volt hátra a brassói emberelőnyből, amikor Saluga közelről betalált (0-1).

A második harmad miskolci fölénnyel indult, majd az 5 percben kettős előnybe kerültek a Macik, ám hiába voltak ordító helyzeteik, mind kimaradt. Ezt követően is a hazaiak domináltak, de vagy Polc védett, vagy rosszul pattant a korong, vagy Fortuna fogta nagyon a vendégek kezét. A nagy nyomás végül 24 másodperccel a harmad vége előtt érett góllá: Dudas tört be a Brassó harmadába, majd kilőtte a hosszú sarkot (1-1).

Megvan az első győzelem! Minap-archív fotó: Mocsári László

A harmadik harmadban nem változott a játék képe, a miskolciak nyomtak, de valami apróság mindig hiányzott a gólhoz. A 7. percben jóformán helyzet nélkül talált egy gólt a Brassó. Az egyik miskolci játékos elütött a korong fölött, ami így Mihályhoz került, és ő Bálizs lábai között lőtt a kapuba (1-2). Ezt követően nyomott a hazai csapat, a helyzetek is megvoltak, ám a gól hiányzott. A 14. percben Becze telibe találta a bal oldali kapuvasat. A 17. percben egy lövés kijött Polcról, szabad volt a korong, ám a bírók belefújtak, így a miskolciak hiába lőttek gólt. Bő egy perccel a vége előtt Majoross Gergely lehozta Bálizst, és ez a húzás bejött. Bár egy kivágott korong a miskolci kapuvason csattant – a brassói játékosok már ölelkeztek a pályán -, az ellentámadásból, 53 másodperccel a vége előtt Boyle lőtt a kapuba közelről (2-2).

A negyedik harmadot óriási lendülettel kezdték a Macik, a kapujához szögezték a Brassót. A 2. percben Dansereau óriási lövése kiütötte Polc kezéből a botot. Óriási fölényben voltak ekkor már a miskolciak, a brassóiak erejéből ellentámadásokra sem nagyon futotta. A 6. percben Dansereau kígyózott át a vendégvédelmen, fantasztikus csellel elfektette Polcot, majd fölötte a hálóba lőtt (3-2).

A négy nyert mérkőzésig tartó elődöntő állása 1-0 a Miskolci Jegesmedvék javára.

Eredmény:
Miskolci Jegesmedvék - ASC Corona Brasov 3-2 hu. (0-1, 1-0, 1-1, 1-0)
Miskolci jégcsarnok 1200 néző
V: Babic, Haszonits, Somos, Pálkövi
Gól:  Dudas,  Boyle, dansereau  ill., Saluga, Mihály
Kiállítás: 6 perc illetve 14 perc (+10 perc fegyelmi Obsut)
Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Dudas, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.
ASC Corona Brasov: Polc – Molnár, Fodor, Antal, Saluga, Filip, Pysarenko, Mihály, Imecs, Obsut, János, Klouda, Zsók, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Péter, Márton, Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Jerry Bjorn Andersson.

Majoross Gergely: - A mai teljesítményünkön érződött a két hét kihagyás, lassan lendültünk játékba. A második harmadtól kezdtünk feljavulni, és mentálisan is erősek voltunk, ezért tudtunk győzni. Nagyon sok emberelőnyt pazaroltunk el, ezen mindenképpen javítanunk kell.

Jerry Bjorn Andersson: - Nagyon jó idegenbeli meccset játszottunk. Az utolsó percben eldönthettük volna a mérkőzést, de a kapuvas a miskolciakkal volt. Utána lelkileg nem voltunk elég erősek, így ha kis különbséggel is, de kikaptunk.

Korábban:
Dab.Docler-Nové Zámky (szlovák) 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)
gól: Somogyi (1.), Szappanos (33.), Peterdi (40.), illetve Dubec (19.), Caladi (60.)