2024. április 24. György
Miskolcon ez a nyomortelep is megszűnt
Kereki Gergő/minap.hu
|
2015. szeptember 24. 15:22
|
frissítve: 2015. szeptember 26. 17:40
Délután a Békeszálló utolsó romos épületét is lebontották. Ezzel ebben a városrészben felszámolták a nyomortelepeket.
Nem

   Csütörtök délután az utolsó házat is lebontották a telepen. Egykori lakói sok bosszúságot okoztak a környéken élő embereknek. Dancs József elmondása szerint hangosan buliztak, zenéltek, verekedtek, volt, hogy a rendőrséget is ki kellett hívni. „Nem volt egy nyugalmas hely” - fogalmazott.

A lepusztult épületekkel a problémás lakók is eltűntek, ami a terület képviselője szerint nagy megkönnyebbülés az itt élőknek. Hubay György (Fidesz –KDNP) elmondta, a környéken élők már régóta várták ezt a pillanatot.

„Megígértük. Teljesítettük. A jövőt tekintve pedig úgy gondoljuk, hogy itt egy élhető és szép kertvárosi környezet fog kialakulni” – fűzte hozzá a politikus.

A miskolci önkormányzat 2013-ban kezdte meg a nyomortelepek felszámolását. Azóta a város több pontján sikerült elbontani a lepusztult épületeket. Most a Békeszálló utolsó romos házát is felszámolták. Soós Attila, a városi közgyűlés fideszes frakcióvezetője kiemelte, az utolsó emblematikus épületet is lebontották ezen a területen.

– Ugyanúgy, ahogy ez megszűnt az Álmos utcán, a Gizella utcán, a Dráva utcán, vagy ahogy zajlik ez a Számozott utcákban, ahol remélhetőleg jövőre komplett utcákról mondhatjuk majd el, hogy megszűntek – fűzte hozzá Soós Attila.

Az önkormányzat minden esetben jogszerűen jár el. Annak, akinek határozatlan időre szólt a szerződése, és rendesen fizette a költségeket, cserelakást biztosítanak, de igyekeznek segíteni azokon is, akiknek határozott időre szól a megállapodása. Aki viszont nem fizetett és nem tartotta be a társadalmi együttélés szabályait, a végrehajtó kilakoltatja. Az eddigi tapasztalatok alapján a lakók 30-35 százalékával sikerül megegyeznie az önkormányzatnak, itt az 1 szám alatt ez több esetben sikerült. Scweickhardt Gyula polgármesteri biztos ismertette, itt 8 lakás volt, és 6 olyan bérlővel meg tudtak állapodni, aki jogszerűen tartózkodott itt.

– Számukra tudtunk cserelakást biztosítani. Egynél kellett jogi eljárást alkalmaznunk. Egynél pedig lejárt a bérleti szerződés és ő kiköltözött belőle – mondta.

A mostani bontással a telepfelszámolás nem áll meg, amíg lesznek nyomortelepek, az önkormányzat folytatja a munkát, ahogy azt korábban ígérte.

Soós Attila összegezte, hogy az elmúlt években milyen intézkedések történtek a nyomortelep-felszámolási programban:

A Búza tér 4. és a Szendrei utca 1 bontásával 2013. év első negyedévében egyszerre 10 épület és több tucat ingatlan szűnt meg.
A Petőfi tér 3. szám alatt lévő épületet két esztendővel ezelőtt értékesítette a MIK Zrt, a bérlemények „felszabadítása” után.
Az Álmos u. 24. számú ingatlan 6 épületből és 38 bérlemény állt. Az épület bontása megtörtént.
A Dráva u. 1. szám alatti épületben 1 magántulajdonos maradt. Az épület részleges bontása 2014-ben megtörtént.
A Gizella u. 13. szám alatti épületben 13 lakás volt, ebből 7 lakásban lakott jogcímes bérlő. Az ingatlan értékesítése megtörtént.
A Békeszálló telep 7. és 10. szám alatt összesen 7 illetve 8 lakás volt, az épületek bontása megtörtént.
A Negyedik utca 9-11-ben 4 lakás volt. Az épület bontása megtörtént.
2015-ben a Hatodik u. 1-3. szám alatti épület négy és a Békeszálló telep 13. szám alatti ingatlan 8 lakását bontották le a nyomortelep-felszámolási program keretében.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat