2024. május 20. Bernát, Felícia
Miskolcon tartotta első kihelyezett találkozóját a Civil Akadémia
minap.hu
|
2019. január 31. 20:26
|
frissítve: 2019. február 03. 08:39
Miskolcon tartotta első vidéki, kihelyezett találkozóját a Civil Akadémia csütörtökön a Tudomány és Technika Házában. Lengyel Attila, a Civil Összefogás Fórum (CÖF) Klub Miskolc elnöke, az est házigazdája köszöntőjében elmondta, szeptemberben merült fel annak ötlete, hogy Civil Akadémiát rendezzenek Miskolcon.

A mostani alkalmat további három követi még – áprilisban, szeptemberben és novemberben –, és olyan témákat érinthetnek majd, mint a gazdaság, az Európai Parlament működése, az egyházak társadalmi szerepvállalása, illetve az egészségügy.

cof_190131_vcs_02.jpg

Fotó: Végh Csaba

A találkozó egyik fő kérdése egy új tudományág, a civilitika mibenléte volt. Ezzel kapcsolatban a vendégek népfelségről, nemzeti szuverenitásról fejtették ki a véleményüket. Szabó Anett médiaszakember, a CÖF-CÖKA rendezvényeinek egyik műsorvezetője felvezetésében úgy fogalmazott: sok a feladat és a mostani, történelmi időkben nagy szükség van a civil szellemi honvédőkre. Szabó Anett méltatta az aktív miskolciakat, s kiemelte: ez az aktivitás azért is fontos, mert az európai politikai elit az identitásunkat adó zsidó-keresztény kultúra megőrzése helyett, a minden más vallást elítélő iszlám vallás képviselőit akarja betelepíteni Európába.

– Ennek a politikának a feladását, csak egy nagyon erős és kemény európai szintű civil összefogás kényszerítheti ki – hangoztatta a televíziós műsorvezető, hozzátéve: a CÖF által kezdeményezett együttműködés mostanra európai szinten is megvalósulni látszik.

cof_190131_vcs_10.jpg

Csizmadia László, a CÖF-CÖKA elnöke kifejtette: a civilitika mint tudományág alapjainak lefektetésénél a népfelség elve volt a kiindulópont. Ez az elv, amelynek alapján minden jog forrása és letéteményese a nép egésze, amely közvetlenül vagy képviselői útján gyakorolja az államhatalommal kapcsolatos jogokat. Úgy érezték,  szükség lenne egy olyan tudományágra, amely konstruktív módon foglalkozik a politikával, és nem a pártokra koncentrál. A civilitika arra ad választ, hogyan tudunk aktívan, civil polgárként beleszólni a választásokat követően is a politikai kérdésekbe; a civilitika az emberi sorsokra koncentrál.

Mint elhangzott, egész Európára ki akarják terjeszteni a civilitika tudományát, áprilisban találkozóra várják azokat az európai polgárokat, akik egyetértenek a civilitika alapvetéseivel, nemzetben és a zsidó-keresztény értékrend továbbörökítésében gondolkodnak. Ezek közös célok lehetnek Európában.

cof_190131_vcs_05.jpg

Zétényi Zsolt ügyvéd kifejtette, a magyar nemzet a történeti alkotmányából eredően a nemzeti függetlenséget és önállóságot, valamint a népfelség elvét akarja megvédeni. Ezek adják a magyarság, de Közép-Európa lényegét is, és ezek azok az értékek, amelyeket Nyugat-Európában igazából nem értenek. A magyar történeti alkotmány azonban kulcsa lehet annak – húzta alá –, hogy Európát sikerül-e visszabillenteni eredeti értékeihez.

– Nemzeti önazonosságunkat nemcsak az ellenőrizetlen migráció, az idegen tömegek beáramlása fenyegeti, hanem azok az ideológiák is, amelyek vissza akarják szorítani, el akarják jelentékteleníteni hagyományos értékeinket, a nemzetet, a családot – fogalmazott.

Ifj. Lomniczi Zoltán alkotmányjogász, a CÖF szóvivője arról szólt, hogy lejáratták a civilség fogalmát azzal, hogy például megpróbálják a politikát, a döntéseket és a pénzeket „kiszervezni”,  a bizonytalan, homályos hátterű NGO-knak, álcivil szervezeteknek. – Az most a nagy mesterterv az Európai Unióban, hogy a bevándorlásellenes országoktól elveszik a pénzeket, és a nyílt társadalom barátainak, az álcivileknek adják. Mintha náluk jobb helyen lenne, mint a magyaroknál vagy a lengyeleknél – mutatott rá, hozzátéve: a hatalom megszerzésének egyik módja az, amit ezek az álcivilek képviselnek.

cof_190131_vcs_12.jpg

Viszont amíg az állami intézmények dolgozói, vezetői elszámoltathatók, leválthatók a demokráciákban, addig ezek a legitimitás nélküli "civilek" nem. – Vannak tehát megválasztott, valóban legitim vezetők, és vannak a spekulánsok, pénzcsinálók, gazdasági bűnözők, akik leválthatatlanok, de ugyanúgy befolyásolni akarják a mindennapjainkat – hangsúlyozta Ifj. Lomniczi Zoltán.

A Civil Összefogás Fórum Klub Miskolc az Életfa Társadalom- és Környezetkultúra Alapítvánnyal, az Életműtárs Művészeti és Civilitikai Egyesülettel, az Éltető Lélek Alapítvánnyal, a Versbarátok Körével, valamint az 1956-os Vitézi Lovagrend Baráti Társasággal közösen tartotta meg a Civil Akadémiát. A találkozón közreműködött Hortai Rita előadó, a Versbarátok Körétől.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat