|
2016. április 23. 20:38
|
frissítve: 2016. április 25. 11:12
A kosaras lányok 62:55 arányú vereséget szenvedtek Komlón, de a focicsapat is kikapott 3-1-re a Debrecen otthonában.

Az OTP Bank Liga 32. fordulójában a hazai csapat szerzett kétgólos vezetést, Egerszegi Tamás szépített a félidő előtt. A második játékrészben még egy hazai gól született, így a pályán a hazaiak nyertek, a lelátón viszont a diósgyőriek KO-val győztek.

A hazaiak a megszerzett három ponttal a harmadik helyre léptek előre.

Edzői értékelések:

Kondás Elemér: - Nehéz mérkőzésre számítottunk, mert a Diósgyőr jó csapat, de ezt a mérkőzést meg kellett nyernünk a dobogó eléréséhez. Azt kértük a játékosoktól, hogy játszanak, ne rugdossák fel a labdát, mert a DVTK több magas játékossal rendelkezik. A csapat jól játszott, szép támadásokat vezettünk, szép gólokat lőttünk. Ezen kívül is több százszázalékos helyzetet alakítottunk ki, amik sajnos kimaradtak, de megérdemelt győzelmet arattunk.

Egervári Sándor: - Mindenekelőtt gratulálok az ellenfélnek a győzelméhez, rögtön ezután pedig gratulálok szurkolóinknak, akik végig nagyszerűen biztatták a csapatot. Az első félidőben nagyon gyorsan kaptunk két gólt, ezt követően fontos volt, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe, ami a Egerszegi Tamás góljával sikerült is. A játékosok hittek a pontszerzésben, a harmadik szerencsés - számunkra szerencsétlen - gól, azonban megpecsételte a sorsunkat. Ezen a mérkőzésen fordulópontok a Debrecent segítették, amellett, hogy nélkülöznünk kellett két válogatott játékost, ami ma döntőnek bizonyult. Ezzel együtt megismétlem, a Debrecen ma összességében jobban játszott, és megérdemelten tartotta itthon a három pontot.

Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget az Aluinvent DVTK Komlón a bajnoki bronzcsata második meccsén. A mindent eldöntő harmadik találkozót Miskolcon játsszák a csapatok jövő héten szerdán.

Az első találkozót Miskolcon az Aluinvent DVTK 66-53 arányban nyerte.