2024. május 10. Ármin, Pálma
„Nem kell félni attól, hogy különbözőek vagyunk”
Kujan István
|
2018. március 08. 15:38
|
frissítve: 2018. március 10. 08:43
Második napjához érkezett a Nő a Siker Alapítvány konferenciája. Csütörtökön előadást hallhattak a résztvevők mások mellett Schmittné Makray Katalin, olimpiai ezüstérmes tornásztól is, aki arról szólt, mi mindent adott számára a sport az életében.

Csöbör Katalin, a Nő a Siker Alapítvány alapítója megnyitó beszédében rámutatott, egyik legfontosabb üzenete a konferenciának, hogy odafigyelünk egymásra. Az alapítvány alapvető céljának tekinti rászoruló embertársaink támogatását. Idén jótékonysági gálaestet is tartottak, aminek keretében a fogyatékossággal élők egészségmegőrző programját kívánták támogatni. A zenés pódiumbeszélgetésnek Rúzsa Magdi is résztvevője volt, a magyar énekes egyébként maga is működtet egy gyermekeket segítő alapítványt.

– Reményeink szerint az idei konferenciasorozat is újabb inspirációkkal tölti fel a résztvevőket. Azt megígérhetem, hogy a jövőben is megtartjuk a rendezvényt, mindig ilyenkor, nőnapkor – fogalmazott az alapító.

A Nő a Partnerség: Értékek és érdekek című konferencia idén csatlakozott a Családok Éve programhoz és a V4 elnökség okán a visegrádi országok is képviseltetik magukat a rendezvényen. A Lengyel Munkaadók Szövetségének alelnöke előadásában azt a folyamatot járta körül, ahogyan a nők szavazati joghoz jutottak, valamint ismert, a legfelsőbb szintekre eljutott hölgyek példáján keresztül mutatta be, hogyan lehet helyt állni a munkahelyen és a családban – egyszerre.

nas_konferencia_180308_ja_21.jpg

– Véleményem szerint a legjobb, ha mindenki – a férfi és a nő – önmagát adja; nem kell félni attól, hogy különbözünk, hiszen mások vagyunk – emelte ki Beata Anna Stelmach.

nas_konferencia_180308_ja_23.jpg

A politikusi pályán helyüket megálló nőket sorra véve megjegyezte, szükség van rájuk a parlamentben, a politikai szférában, hiszen számos területen – legyen szó oktatásról, nevelésről vagy szociális kérdésekről – képesek kezelni a problémákat. Ma pedig már – tette hozzá – megadatott az is, hogy otthonról, akár a gyerek mellől is dolgozhat egy nő. A nagyvállalatok ráadásul ma már odafigyelnek arra, hogy a hölgyek ne maradjanak ki a munkaerőpiacról a gyerekvállalás után is.

nas_konferencia_180308_ja_24.jpg

– Sok feladat van még persze a parlamentekben is, hiszen a nők választójogának száz éves évfordulóján is újra és újra előkerülnek az egyenlőség kérdései – mutatott rá az alelnök, hozzátéve, a gyengébbik nem képviselői ma is „sokat buknak azzal, hogy nem fogják fel, hogy egyenlő jogaink vannak” úgy a közéletben, mint például a gazdasági életben, a vállalatoknál is.

nas_konferencia_180308_ja_36.jpg

A még most is fennálló problémák között említette Beata Anna Stelmach a bérszakadékot, és hogy hiányzik néha a nők közötti szolidaritás, a kiállás egymás mellett. Hozzátette, persze „sokszor magunkban sem bízunk”. Végül leszögezte: a sikeres nők kemény munkával jutottak előre, és megértették, hogy a kitartás, a szolidaritás és az együttműködés meghozza a gyümölcsét.

nas_konferencia_180308_ja_44.jpg

A konferencia második napjának vendége volt Schmittné Makray Katalin, olimpiai ezüstérmes tornász, a volt köztársasági elnök, Schmitt Pál felesége is. Elmesélte, hogyan ismerkedett meg a sporttal és hogyan vált az élete részévé, hogyan „váltam a sport által emberré”.

nas_konferencia_180308_ja_47.jpg

– Mit adott számomra egy életre a sport? A rendszerességgel együtt járó fegyelmet, közösséghez tartozást, rendet; megtanultam tűrni a fájdalmat, valamint azt, hogy a szabályokat be kell tartani! A monotonitást is tűrni kellett sokszor, de a sportban szükség van a gyors döntésekre, a kreativitásra is. Mindezeket a sport által tanultam meg, és egész életemben hasznukat vettem – húzta alá Schmittné Makray Katalin, hozzátéve: ha hite nincs az embernek, ereje sem lesz; az önmagunkba vetett hitünk mindig kisegít.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat