2024. július 27. Olga, Liliána
Nem kerülheti el a börtönt az egykori szerb-montenegrói elnök
MTI
|
2017. május 10. 18:28
|
frissítve: 2017. május 10. 18:28
Elfogatási parancsot adott ki a podgoricai felsőbb bíróság Svetozar Marovic, az egykori Szerbia és Montenegró nevű államszövetség volt elnöke ellen, hogy az egykori politikus megkezdhesse 46 hónapos letöltendő börtönbüntetését – számolt be róla a Vijesti.me podgoricai hírportál.

Svetozar Marovicot tavaly szeptemberben korrupció miatt ítélték három év és tíz hónap letöltendő börtönbüntetésre, valamint 1,1 millió eurós (342 millió forint) kártérítésre. A volt elnöknek ezen felül 100 ezer eurós (31 millió forint) pénzbüntetést kellett fizetnie, vagy az összeget humanitárius célokra kellett fordítania, ezt azonban még nem tette meg. A Vijesti.me úgy értesült, hogy amennyiben az elítélt nem fizeti ki a 100 ezer eurós összeget, egy évvel megnövelik a letöltendő börtönbüntetését. A portál meg nem nevezett forrásra hivatkozva azt is közölte: Marovic azért nem fizeti ki a büntetést, mert azt tervezi, hogy menedékjogot kér külföldön, hogy ezzel kerülje el a büntetését.

Marovic korábban bűnösnek vallotta magát, és vádalkut kötött az ügyészséggel.

Az egykori politikust, a kormányzó Szocialisták Demokratikus Pártjának (DPS) volt politikai tanácsának az elnökét 2015 decemberében vették őrizetbe, miután több, hozzá közel álló személyt, a montenegrói Budva több vezetőjét, illetve Marovic több családtagját is korrupció és hivatali visszaélés gyanújával tartóztatták le. Az elfogottakat azzal gyanúsították, hogy a budvai Plaza bevásárlóközpont, valamint a Jaz nevű strand mellett épített tér kialakításakor hivatali visszaélést követtek el, és ezzel több millió eurós kárt okoztak a városnak.

Az ügyészség közölte, hogy Svetozar Marovic volt a budvai „bűnszervezetnek a feje”. Az egykori elnök a kihallgatása során beismerte, hogy politikai befolyását használta a budvai ügyletek lebonyolításakor.

Svetozar Marovic volt a rövid életű Szerbia és Montenegró egyetlen elnöke, az államközösség fennállásának három évén át, 2003 és 2006 között töltötte be ezt a tisztséget, amíg 2006-ban Montenegró és Szerbia függetlenné nem vált.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat