|
2016. április 16. 20:52
|
frissítve: 2016. április 19. 05:28
Csodálatos közönsége előtt hatalmasat küzdött, de sajnos nem jutott be a negyeddöntőben jelentősen megfogyatkozott Aluinvent DVTK a bajnokság döntőjébe, miután a mindent eldöntő harmadik mérkőzésen hazai pályán vereséget szenvedett a Győrtől.

Az elődöntő első mérkőzésén a Diósgyőr, a másodikon a Győr bizonyult jobbnak, így következhetett a harmadik találkozó. A Generali Aréna lelátói újra megteltek és a hazai közönség a Magyar Kupa döntőjéhez hasonló fantasztikus hangulatot teremtett. A vendégcsapatot fél tucat szurkoló kisérte el.

Maikel López a Czank, Lihtarovics, Szécsi, Jovanovic, Hodges kezdőötöst küldte fel a parkettre. Nehma kosarával indult a mérkőzés, melyre Szécsi egy triplával felelt (3-2). 2 perc: Laklóth is messziről talált be (3-5). 4. perc: Radocaj és Czank is közelről talált be (5-7). 7. perc: Jovanovic a palánk alól dobott kosarat, majd a vele szemben megítélt büntetőt is értékesítette (8-7). A Győr időt kért. 8. perc: Szécsi szerzett két pontot büntetőből, majd Hodges a vonalon túlról volt eredményes (13-7) Rasheed Rita a pályán. 9. perc: Az előző találkozó legeredményesebb játékosa, Goree is megszerezte első pontjait, majd Radocaj talált be középtávolról (13-11). 10. perc: Jovanovic közelről, Radocaj közelről és távolról is sikeres volt (15-16).

Laklóth Anna büntetőivel indult a második negyed (15-18). 13. perc: Goree dobott be egy ziccert (15-20). Maikel López időt kért. 14. perc: Radocaj közelről, Goree büntetőkből volt eredményes (15-24). 15. perc: Grigalauskyte büntetőből, Goree közelről (15-28). A Diósgyőrnek egyszerűen semmi sem jön össze, a negyedben még nem sikerült pontot szerezni. Alig, hogy az előző mondatot leírtuk, Lihtarovics dobott egy triplát (18-28), majd Laklóth jöhetett büntetőkkel (18-30). Bálint Réka is a pályán. 16. perc: Újabb Lihtarovics tripla, majd Hodges szerzett egy kosarat közelről (23-30). Horváth Betti is a pályán. 18. perc: Radocaj és Lihtarovics következhetett büntetőkkel (24-32). 19. perc: Grigalauskyte közelről, Nehma távolról volt eredményes (24-37). 20. perc: Lihtarovicsal szemben szabálytalankodtak, de a játékvezetők szerint nem így történt, Goree dobhatott büntetőket, majd Szécsi is szerzett egy pontot (25-39).

Jovanovic kosarával kezdődött a negyed (27-39). 22. perc: Nehma dobott egy triplát (27-42). 23. perc: Jovanovic újra közelről (29-42). 24. perc: Nehma a palánk alól talált be (29-44). 26. perc: Rashedd tripla, majd sikeres büntető (33-44). Jovanovic közelről volt eredményes (35-44). Fantasztikus hangulatban űzik, hajtják a csapatot a DVTK szurkolói. Bármi legyen a végeredmény, a drukkerek ezúttal is kitettek magukért. 27. perc: Jovanovic újra (37-44), majd egy diósgyőri ziccerlehetőség után a vendégek szereztek kosara az ellentámadásból (37-46). 29. perc: Grigalauskyte sikeres közeli 837-48). 30. perc: Horváth B. dobhatott két büntetőt, egy ment be (38-48).

Laklóth Anna kosarával indult az utolsó játékrész, melyre Hodges válaszolt egy sikeres ziccerrel (40-50). 32. perc: Bálint Réka középtávolról volt eredményes (42-50). A Győr időt kért. 34. perc: Hodges dobott szép kosarat (44-50), az ellentámadásból Grigalauskyte talált be (44-52). 36. perc: Goree volt sikeres közelről, majd Hodges dobott újabb kosarat (46-54). 37. perc: Goree és Jovanovic közelről, talált be, utóbbi dobhatott egy büntetőt is, majd szép támadás végén Lihtarovics szerzett két pontot (51-56). Öt pontra csökkent a különbség. 38. perc: Radocaj volt eredményes középtávolról (51-58). A Diósgyőri időkérés. 40. perc: Czank Tímea kipontozódott. Radocaj értékesített egy büntetőt (51-59). A DVTK időt kért. Rasheed Rita még dobott egy közelit, Goree, Grigalauskyte és Radocaj két-két büntetőt (53-65).

A Győr jutott be a női kosárlabda bajnoki döntőbe, az Aluinvent DVTK a bronzéremért játszhat a PINKK ellen. A Diósgyőr szurkolói a vereség ellenére is felállva tapsolták meg a csapatot, majd következett a csak Miskolcon jellemző közös ünneplés is. Köszönjük a szurkolást! Találkozunk a bronzmeccsen!