|
2016. április 20. 21:09
|
frissítve: 2016. április 21. 19:04
A DVTK – Honvéd mérkőzés első félidejében a vendégek szereztek vezetést, amit Novothny Soma a hosszabbításban egyenlített ki. A második félidőben újra a kispestiek lőttek gólt, azonban erre már nem érkezett válasz.

OTP Bank Liga 31. forduló, eredmény:

Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd 1-2 (1-1)
Miskolc, Diósgyőri Stadion, 3340 néző. Játékvezető: Iványi Zoltán (Buzás Balázs, Szpisják Zsolt; Takács János, Nazsa Tamás).

DVTK: Radoš - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - Egerszegi - Bacsa, Koman, Bognár I., Barczi - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.

Honvéd:  Horváth A. - Lovrics, Bobál, Kamber, Baráth, Vernes, Hidi, Nagy G., Vasiljević, Holender. Vezetőedző: Marco Rossi.

Csere: Koman helyett Nikházi a 15., Bognár I. helyett Grumić és Vernes helyett Youla a 46., Kamber helyett Gazdag a 66., Vasiljević helyett Constantinescu a 85.  percben.
Sárga lap: Kovács G. az 53., Holender a 76., Grumić a 85. percben.
Gólszerző: Holender (0-1) a 7., Novothny (1-1) a 45+2., Kamber (1-2) az 59. percben.

Fotó: Mocsári László

Kulcspillanatok (dvtk.eu):

7. perc: Nagy G. jobbról kanyarította középre a labdát, amit középen Holender fejelt a bal felső sarokba, 0-1.

45+2. perc: Egyenlített a DVTK! Egy hosszan előrevágott labdát Bognár kezelt le, majd estében Novothnynak passzolt, aki 15 méterről a vetődő kapus keze mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 1-1.

59. perc: Gyors vendégkontra során hárman vitték Radošra a labdát, de a védőknek sikerült visszazárni, és amikor úgy tűnt, hogy Youla már elszórakozza a helyzetet, középre passzolt, ahol Kamber a jobb alsó sarokba gurított, 1-2.