|
2017. július 29. 21:41
|
frissítve: 2017. augusztus 01. 15:30
Kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott 8-6-ra Horvátországtól a budapesti vizes világbajnokság döntőjében. Märtz Tamás szövetségi kapitány együttese gyorsan kapott négy gólt, és bár egyenlített, a vezetést nem sikerült átvennie, így ezüstéremmel zárta a hazai eseményt.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Gyorsan lőttek hármat a horvátok, a magyarok a kapufát tudták csak eltalálni, még ziccerben is. A hangulatra nem lehetett panasz, de a házigazda nagyon rosszul kezdett, és 0-4-gyel ment a rövid pihenőre.

A következő játékrész magyar góllal indult, majd Nagy Viktor védett fontos helyzetben. Másfél perccel később Török Béla vette be a horvát kaput, majd egy jó védekezés után megvolt az esély az újabb magyar gólra, de Manhertz Krisztiánék elkapkodták a lehetőséget. Összeállt a magyar csapat védekezése, jött is a vendég idő, de a gól szerencsére nem. Nagy elkapta a fonalat, elöl viszont nem jöttek az újabb gólok, így kettővel mentek szomszédjaink a félidőben (2-4).

Nagy védése után az ellenakcióból Erdélyi Balázs lőtt gólt emberelőnyből (3-4), majd a vendégek csak a kapufát tudták eltalálni, ahogy Varga Dénes is. Manhertz egalizált, de másfél negyed után a horvátok újra eredményesek voltak, ráadásul kétszer is egy percen belül (4-6). A negyedben már nem esett újabb gól, kettő volt a vendég fór ismét.

Marko Bijac is remek formában védett a másik oldalon, csak egy újabb horvát gól után tudta a Märtz-csapat bevenni a kapuját (5-7). 2:44-gyel a vége előtt Vámos Márton meglőtte a hatodikat, de a vendégek klasszisai sem tétlenkedtek, tartották előnyüket, és végül 6-8 lett a vége.

Megérdemelten lettek világbajnokok a horvátok, hiszen az olasz és az olimpiai bajnok szerb válogatott után a magyart is legyőzték.

A torna álomcsapatába Nagy és Vámos került be, utóbbit a legértékesebb játékosnak is megválasztották.