Nemzetközi Mento Nagydíj a Lovagi Tornák Terén
|
2017. június 27. 12:25
|
frissítve: 2017. június 29. 09:49
Idei legnagyobb lovas rendezvényének, nemzetközi versenynek adott helyet június 23. és 25. között a Lovagi Tornák Tere. A Mento Nagydíj Nemzetközi Versenyre több mint kétszáz lovast vártak. A magyar versenyzők mellett a szomszédos országokból is érkeztek Diósgyőrbe.

A sporteseményt óriási érdeklődés övezte, a három nap alatt mintegy hétszáz startnál izgulhatott a közönség. Itt voltak a Magyar Utánpótlás Válogatott Keret legjobb lovasai és külföldi versenyzők is jöttek.

A versenyen részt vett ifj. Lázár Zoltán, aki az Ifjúsági Európa Bajnokságon 6. helyezést ért el, illetve többszörös Nagydíj győztes; Szász Attila háromszoros felnőtt magyar bajnok, a Világkupa Közép-Európai Ligájának egykori győztese, Szuhai Péter ifjúsági válogatott kerettag valamint Stieber Sztella a Gyermek Európa Bajnokság 5. helyezettje.

A Lovagi Tornák Terén megrendezett verseny pályaépítője egy sok évtizedes rutinnal rendelkező szakember, a horvát születésű Eduard Petrovic volt, aki számos Nemzetközi Díjugrató Versennyel és egy Utánpótlás Európa Bajnoksággal a háta mögött Közép-Európa egyik meghatározó lovas személyisége. 2017-ben a kaposvári Póni EB mellett Diósgyőrben is ő döntött arról, hogy milyen útvonal vezessen a rúderdő fölött.

A hétvégi megmérettetés gyermek, amatőr és fiatal lovak, fiatal lovasok versenye is volt, profi versenyszámokkal. A Lovagi Tornák Tere több szakmai díjjal is büszkélkedhet. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy nemcsak a szakma, hanem a versenyzők bizalmát is élvezi a helyszín. A kiváló pályaadottságok és a szép környezet vonzó a sportolók számára.