Női kosár Eb: elképesztő fölénnyel nyert a magyar csapat Miskolcon!
|
2017. november 15. 22:05
|
frissítve: 2017. november 17. 10:20
A hétvégi, Négy Nemzet Tornája jégkorongviadal után, csütörtökön este újabb nemzetközi összecsapás színhelye volt Miskolc. A magyar női kosárlabda-válogatott az Eb-selejtező 2. fordulójában 137–48-ra kiütötte Albániát városunkban, így továbbra is hibátlan mérleggel áll.

A Litvániában szoros mérkőzésen, jobb hajrájával győző magyar válogatott számára gyakorlatilag csupán az újabb siker mértéke volt kérdéses az oroszoktól 85 ponttal kikapó albánok ellen.Még tíz másodperc sem telt el a miskolci meccsből, amikor már vezettünk (2–0), az első vendégkosárig kilenc pontot szerzett a magyar csapat, a hatodik percben lett meg először a két számjegyű differencia (17–6), a negyedet pedig 27–11-es magyar vezetés zárta.

A második negyedben aztán kis túlzással minden bement, ebben a játékrészben 39 pontig jutott a magyar csapat, Zele Dorina kosarával a 13. percben már több mint húsz volt, az utolsó két percben pedig negyvenre duzzadt a különbség (66–26). A nagyszünet után a magyar védekezés is tovább javult, a 33. percben meglett a 100 pont (101–40), a végére pedig 89 pontkülönbségű magyar siker született (137–48). A magyar csapatban Zele Dorina 25 pontig jutott, összesen pedig heten értek el két számjegyű pontmennyiséget.