|
2017. július 15. 11:12
|
frissítve: 2017. július 17. 12:23
Bodonyi Dóra nyerte meg a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság női K–1 1000 méteres döntőjét. A magyar sportoló 3:57.984 perc alatt teljesítette a távot. De az aranyeső folytatódott Plovdivban!

A férfi C–1 1000 méteren a német Sebastian Brendel nyert, Vasbányai Henrik az ötödik helyen végzett.

Kopasz Bálint férfi K–1 1000 méteren a negyedik helyen állt az első időmérő pontnál, fél távhoz érve a harmadik volt, 750-nél pedig megkezdte a nagy hajrát, de Fernando Pimentát és René Holten Poulsent már nem tudta megelőzni.

Női kajak párosban Hagymási Réka és Farkasdi Ramóna nagy fölénnyel utasította maga mögé a másik négy duót.

500 méteren a női kajak négyes is dominált, a Lucz Dóra, Takács Tamara, Medveczky Erika, Vad Ninetta összeállítású csapat is aranyérmet szerzett.

Az aranyeső pedig nem ért véget ezzel, a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső C–2-es egység is legyőzhetetlennek bizonyult 500-on, ahogyan a Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter és Mozgi Milán alkotta K–4-es csapat is!