Óriásit küzdött a DVTK, egyenlített a PEAC elleni párharcban
|
2015. március 30. 20:49
|
frissítve: 2015. április 04. 18:07
Küzdelmes, nehéz meccsen, de végig hatalmas szívvel játszva egy-egyre módosította az állást az Aluinvent-DVTK a bajnoki elődöntő két győzelemig tartó párharcában a PEAC ellen. Amennyiben a Diósgyőr megnyeri csütörtökön a harmadik mérkőzést, akkor a Sopronnal találkozhat majd a döntőben.

A bajnoki elődöntő második felvonásán a Czank, Coulibaly, Bishop, Allison, Rasheed ötössel kezdett a Diósgyőr. Kezdetben fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban Rasheed és Bishop agilis játékának köszönhetően a Diósgyőr kezdett ellógni. A PEAC büntetőkkel igyekezett felzárkózni, de hamar nyolc pontra nőtt az előny.

A második negyed elején bekezdett a PEAC, gyorsan felzárkóztak, sőt a vezetést is sikerült néhány percre átvenniük. A piros-fehérek azonban megrázták magukat, és újra megléptek 4-5 ponttal, és ez a különbség állandósulni is látszott.

A második félidő diósgyőri kosarakkal indult, Coulibaly és Allison is betalált, így kilenc pontra nőtt az előny. A folytatás azonban a pécsieké volt, ki is egyenlítettek. A Diósgyőrnek azonban ismét sikerült ritmust váltani, de meglépni nem tudtak a magukat jól tartó vendégektől.

A negyedik negyed elején Abby Bishop sikeres hárompontos kísérletével tovább növelte előnyét a DVTK (ekkor 59-52 volt az állás), de Tina Jovanovic és Hurst kosarainak köszönhetően három pontra felzárkóztak a vendégek (59-56). Ebben az időszakban mindkét csapat sok hibával játszott, a játékosokon kezdtek mutatkozni a fáradtság jelei. Másfél perc volt hátra, a csarnokban zúgott a „Harcoljatok, harcoljatok!”. A kérés meghallgatásra talált, Allison újra eredményes volt (70-65). Nevena Jovanovic lehetetlen helyzetből dobott kosarat (70-67), de ugyanő szabálytalankodott a pécsi palánk alatt is, Rasheed Rita pedig „bevarrta” mindkét büntetőjét (72-67). Hurst hárompontosával kettő pontra zárkóztak fel a vendégek fél perccel a lefújás előtt (72-70). Bishop jutott büntetőkhöz, egymás után négyet dobott (76-70). Győzött a Diósgyőr! Jöhet a harmadik meccs a döntőbe jutásért, csütörtökön Pécsett.

Eredmény, női kosárlabda NB I. A-csoport rájátszás, elődöntő 2. mérkőzés:
Aluinvent-DVTK - PEAC Pécs 76-70 (23-16, 17-19, 17-17, 19-18)

Aluinvent DVTK: Czank 10/3, Allison 16, Rasheed 13/3, Bishop 25/3, Coulibaly 6. Csere: Szécsi 4/3, Bálint R. 2, Dubei. Vezetőedző: Maikel Lopez.
PEAC-Pécs: Hurst 20/12, Raksányi 3, N. Jovanovic 20/12, Kaposi, Williams 8/6. Csere: T. Jovanovics 11, Orozovic 8, Kiss V., Raus, Szücs, Pap. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

Következő mérkőzés: április 2., csütörtök, 18:00 óra, Pécs

A másik ágon:
Uniqa Euroleasing Sopron - CMB Cargo UNI Győr 106-53
CMB Cargo UNI Győr - Uniqa Euroleasing Sopron 61-81
Döntős a Sopron (2-0)

Maikel López: Jó meccset játszottunk egy igazán kemény csapat ellen. Tudtuk, milyen fontos ez a mérkőzés, hiszen ha veszítünk, nem jutunk döntőbe. Nehéz ilyen elvárás alatt játszani, de sikerült megoldaniuk a lányoknak a feladatot. A csapat közösen mozgósított extra energiákat és ez vezetett a győzelemhez. Gratulálok a lányoknak!

Ami még nagyon fontos: minden játékosunkat megvédjük a külső támadásokkal szemben! A külső körülmények befolyásolását, a nyomásgyakorlást visszautasítjuk. A lányok, akik a pályán küzdenek, elsődlegesen személyek, érzelmekkel és csak azután játékosok. Senkinek nem engedjük, hogy csapatunk bármelyik tagját „lovak után kötözzék”.

Zeljko Djokics: Gratulálok a Diósgyőrnek, ma védekezésben főleg a pick&roll védésben voltunk összezavarodva, nem tudtuk, milyen fő szabály szerint történjen a védése. Támadásban néha rossz döntéseket hoztunk. Kulcsmomentum volt a zóna pressünk elleni Bishop egész pályás átadása Allison-nak, aki sima ziccert dobhatott belőle. Sajnos Tina Jovanovic kihagyta a végjátékban mindkét büntetőjét, és bár az utolsó két percben még volt esélyünk a zóna press védekezésünkkel a győzelemre, végül nem sikerült.