A versenyen több mint 20 országból, 17 kategóriában, 350 versenyző mérte össze arcszőrzete szépségét.
Magyar bajusz kategóriában csak fél ponttal maradt le a harmadik helyről, így a holtversenyek miatt ötödik lett Sólyom Ferenc, a Borsodi Bajuszmustrák szervezője. - Három éve már, hogy magyar bajusz kategóriában csak akkor nem nyer magyar, ha nem megyünk el – mondja Sólyom Ferenc, utalva a Magyar Bajusz Társaság tagjainak az aktivitására is. Azelőtt magyar bajuszban ugyanis nem volt itthoni kihívó, ebben a kategóriában - szégyenszemre - tíz éven át egy német férfi volt az örökös bajnok. Ma már ez elképzelhetetlen.
A bajusz férfias és öntudatot ad – mondja Sólyom Ferenc. Ahogy a népi bölcsesség is mondja szögediesen: „embör címör”. Az első világháborúig a magyar ember elképzelhetetlen volt bajusz nélkül. Azt szoktam mondani, – teszi hozzá – hogy a világháború nemcsak az országunkat csonkította meg, hanem a bajuszviseletünket is.
Mindent megteszek, hogy a bajszom fejlődjön – mondta Sólyom Ferenc arra kérdésre, hogy hogyan edz majd a következő megmérettetésre. - A hölgyek biztosan ismerik, hogy hogyan kell a hajat erősíteni, ezt kell tenni a bajusszal is - mondta. Vagyis a recept egyszerű, ricinusolaj és olívaolaj keverékével kell időnként bekenni az arcszőrzetet. Sólyom Ferenc azt mondja, két hónap után már látványos eredménye lehet az ápolásnak.
Hatodik lett a természetes bajusz kategóriában Jakab Zsolt. A természetes kifejezés arra is utal, hogy a versenyzők nem használhatnak bajuszápoló szereket, csak a hagyományos módszerek, így többek között a fésű jöhet szóba.
- Örülök, hogy mások is örülnek annak, hogy van bajszom – mondja a viccet sem félretéve Jakab Zsolt. A versenyről szólva elmondta, hogy pontosan úgy pontoz egy ilyen megmérettetésen a zsűri, mit a műkorcsolyában.
Van, aki „szőrversenyző” – mondja. Minden bajnokságon részt vesz, nyerni akar. Én szórakozásból megyek, hogy a barátaimmal együtt lehessek és persze azt is képviselem, hogy egy rendes, magyar embernek szép bajusza van.