2024. május 05. Györgyi
„Pályázati éhség van Magyarországon”
Istenes Zsolt/minap.hu
|
2016. március 24. 17:19
|
frissítve: 2016. március 25. 23:09
A Településfejlesztési Operatív programból 93 milliárd forint jut a megyének, ebből 35 milliárd forint miskolci fejlesztéseket jelenthet majd. Az előírások szerint az uniós pénzek 60 százalékát a hazai gazdaság megerősítésére kell fordítani, ezzel csökkenhet a függőség a külső forrásokról.

      Gyorsfagyasztott zöldségek és gyümölcsök készülnek a Mirelit Mirsa miskolci hűtőházában, ahol már 10 tíz éve dolgoznak fel mezőgazdasági termékeket. Az ilyen és ehhez hasonló üzemek építése és fejlesztése kulcsfontosságú a megye gazdasága számára.

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyének jó adottságai vannak a mezőgazdaság kapcsán, a fejlesztésekhez pedig most pályázati pénz is rendelkezésre áll. Gyuricza Csaba hozzátette, a közfoglalkoztatás kihasználásával új ültetvények is létrejöhetnek, a legfontosabb viszont a feldolgozóipar fejlesztése lenne.

– Alapanyag-előállításban Magyarország élen jár, ugyanakkor a ráépülő, nagyobb hozzáadott értékű termékek előállításában bőven rejlik lehetőség. Szerencsére van mód arra, hogy ezek kiemelt támogatásban részesüljenek. Vannak is nyitva olyan pályázatok, amik pontosan ezt a cél szolgálják – ismertette.

megyehaza_160324_vcs_2.jpg

Fotó: Végh Csaba

– Jelentős elvándorlás jellemezte a megyét az utóbbi években – erről már Török Dezső, a megyei közgyűlés elnöke beszélt. A politikus szerint csak akkor maradnak majd itt az emberek, ha megfelelő munkát és életkörülményeket tudnak kínálni nekik.

Az ónodi háziorvosi épület felújítására az önkormányzat tavaly kapott pénzt. Sok település tervez hasonlót, de csak önerőből sok helyen nem megy. Tegnap viszont elérhető lett az az új pályázat, amit épületek korszerűsítésére írtak ki 6,9 milliárd forint értékben.

megyehaza_160324_vcs_5.jpg

– A pályázat hőszigetelő nyílászárókról, homlokzati hőszigetelésről, a tető szigeteléséről, vagy a tetőre egy szolártető felpakolásáról szól, ami villamos áramot vagy meleg vizet állít elő. Valamint ha földgáz kazánról beszélünk, akkor egy aprítékos kazánról. Ez egy komplett energetikai felújítás, aminek az a célja, hogy a jövőben az önkormányzatok minél kevesebbet költsenek és megszépüljenek az épületek – fűzte hozzá Török Dezső.

Ma pedig egy másik pályázatot is kiírtak az önkormányzatoknak: megújuló energiaforrások kiaknázásra 3,7 milliárd forint értékben, valamint 1,7 milliárd forint áll rendelkezésre majd helyi közösségi programok támogatására.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat