|
2015. január 26. 22:07
|
frissítve: 2015. január 28. 05:26
A Jegesmedvék büntetőkkel ugyan kikaptak Dunaújvárosban, de így is szereztek egy nagyon fontos pontot.

A mérkőzésből alig telt el 46 másodperc, máris megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Tóth adott remek keresztpasszt Dansereaunak, aki mintegy három méterről, kapásból nagy gólt lőtt (0-1). Egy perccel később már emberelőnyben játszott a Dab, amikor a kapu előtt Martine feltűnően látványos mozdulattal dobta fel magát, mire a bírók kiállították Dudast. Nem véletlenül reklamált Majoross Gergely, ugyanis ezzel a „érdekes” ítélettel kettős előnybe került a Dunaújváros, amely élt is az ajándékkal: Szappanos közelről egyenlített (1-1). Ezt követően kétszer játszhattak előnyben a Macik – valljuk be őszintén ezeken is lehetett töprengeni – és bár többször is kipasszolták a piros-fehérek védelmét, Kalnins végül mindig védett. A harmad további részében nagyjából egyenlően osztoztak a csapatok a helyzeteken, de újabb gól már nem esett.

Hazai fölény

A második harmadot jobban kezdte a Dunaújváros. Több helyzetük volt, különösen úgy, hogy nyolc percen belül háromszor is emberelőnyben játszhattak. Az elsőben Bálizsnak több nagy bravúrt is be kellett mutatnia, a másik kettőben viszont a hazaiak kevés veszélyt jelentettek a miskolci kapura. A harmad második felében is a Dab volt fölényben és a 13. percben ez gólhoz is vezetett. Nagy védelmi hibából Somogyi maradt egyedül Bálizzsal szemben, megvárta, amíg a kapus „elmerül” és fölötte a hálóba lőtt (2-1). A Jegesmedvék igazából csak az utolsó percekben tudtak helyzeteket kialakítani, de ezeket nem tudták gólra váltani.

Büntetőkből nem ment

Majoross Gergely vezetőedző alapos fejmosást tarthatott a második szünetben, ugyanis a harmadik harmadra egy egészen más Miskolc jött. Teljesen beszorították a Dabot, sorra jöttek is helyzetek, és ez a nyomás az 5. percben érett góllá. Kalnins pillanatok alatt kétszer is védett, de másodszor is kijött róla a korong, és ezt Dansereau közelről már belőtte (2-2). Három perc múlva emberelőnyben játszottak a Macik, és egy újabb kipattanót Cohen – miközben húzták-vonták, lökdösték – húzta be a jobb alsó sarokba (2-3). Az utolsó percekben a hazaiak próbálták felpörgetni a tempót. A 17. percben Bálizs próbált trükközni a kapu mögött, ám elvették tőle a korongot, amely a kapu elé került. Martine rá is emelte az üres kapura, de Metcalfe és Dudas is önfeláldozóan vetődött a korong útjába, így ebből nem lett gól. Szűk három perccel a vége előtt egy kék vonalas lövésbe Peterdi szúrt bele a kapu előtt, és a korong a felső sarokban kötött ki (3-3).

A hosszabbításban nem esett gól, pedig a vendégek két percet emberelőnyben játszhattak, és a lehetőségeik is meg voltak, így a döntés a büntetőkre maradt. Ebben egyedül Somogyi volt eredményes – Metcalfe a kapuvasat találta telibe-, így az extrapontot a Dab kapta.

Dab.Docler - Miskolci Jegesmedvék 4-3 bü (1-1, 1-0, 1-2, 0-0, 1-0)

Dunaújvárosi jégcsarnok 550 néző

V: Németh, Gangel, Abonyi, Székely

Gól: Szappanos, Somogyi(2), Peterdi ill., Dansereau(2), Cohen

Kiállítás: 8 perc illetve 10 perc

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Dudas, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Adorján(k). Edző: Majoross Gergely.

Dab.Docler: Kalnins – Eskelinen, Somogyi, Pozsgai, Hruby, Dörök, Martine, Szepessy, Papp, Hüffner, Magosi, Nagy, Léránt, Gröschl, Mestyán, Erdélyi, Peterdi, Galanisz, Azari, Szappanos, Sevela(k). Edző: Donald Maclean.

Majoross Gergely: - Érdekes, jó hangulatú meccs volt, ahol hol erre, hol arra dőlt el a mérleg nyelve. Nem volt ma este szerencsénk, de ennek a vereségnek így az alapszakasz vége felé már nem volt túl nagy jelentősége.

Donald MacLean: - Nagyon örülök, hogy a szombati meccs után ilyen teljesítményt tudtunk nyújtani. Néhány megingást leszámítva úgy érzem, végig nagyon fegyelmezetten és koncentráltan játszottunk. Mint eddig mindig, most is nagy tempó jellemezte a Miskolc elleni meccset, élvezetes mérkőzést láthattak a szurkolók, a hoki minden fűszeréből volt egy kicsi a hétfői meccsen. Nagyon örülök, hogy hat meccsünkből négyet megnyertünk a jelenleg tabella első helyezettje ellen.