Rájátszás: Idegenben sem jött össze a Fradi ellen
|
2017. február 16. 20:51
|
frissítve: 2017. február 18. 08:19
A jégkorong MOL Liga rájátszásában, a negyeddöntő második mérkőzését csütörtökön Pesterzsébeten rendezték. A rengeteg kiállítással tarkított mérkőzésen a hazaiak jobban használták ki helyzeteiket, és megnyerték a második mérkőzést is.

Az első mérkőzés vezéráldozatokkal járt. Tóth Adrián egy önfeláldozó blokkolás következtében megsérült, rá nem számíthatott Doug Bradley vezetőedző. Mellette Magosi Bálint sem léphetett jégre eltiltás miatt.

Rosszul indult a mérkőzés, hamar hátrányba kerültünk. Egy blokkolt lövés szerencsésen pattan Shinkaruk elé, aki szólóban indulhatott meg, és a korong szerencsétlenül csúszott át Adorján lábai alatt. A harmad közepéig nyugodt mederben zajlott a mérkőzés, akkor viszont elszabadultak az indulatok. Adorjánt támadták az FTC játékosai, Láda Balázs védte meg. Ez volt a szikra, ezek után a szabálytalanságoké és a durvaságoké lett a főszerep, az egész mérkőzésen. Alig fél perccel később kettőre nőtt a hazai előny. Egy kombináció végén megint Shinkaruk volt eredményes.

A második harmadban még több szabálytalanságot és számos DVTK Jegesmedvék emberelőnyt láthattak a nézők. Egy emberelőnyünkből mégis a Ferencváros jött ki jobban. A kiállításból visszatérő Rafaj kapott egy kiugratást és nem hibázott. 3-0. Néhány perccel később megtört a jég és megszereztük első gólunkat. Egy emberelőnynél Sakaris kapott egy jó korongot és Sevela hóna alatt szépített.