2024. május 12. Pongrác
Régészek, ha találkoznak – megosztották eredményeiket
Horváth Imre
|
2015. február 19. 16:49
|
frissítve: 2015. február 20. 14:09
Negyedik alkalommal rendezték meg az Észak-Kelet Magyarországi Regionális Régészeti Konferenciát a miskolci Herman Ottó Múzeum szervezésében.

regeszek_150219_vcs_4.jpg

Fotó: Végh Csaba

Idén már negyedik alkalommal gyűltek össze a régió archeológusai ismertetni az elmúlt év kutatásainak eredményeit. A konferencia sikerességét jól mutatja, hogy évről évre egyre több előadót és érdeklődőt lát vendégül Miskolc. Az egynapos előadássorozaton – melynek a Miskolci Galéria adott otthont – az érdeklődők az őskortól a kora újkorig tartó időszak kutatásába nyerhettek betekintést a legfrissebb eredményeken keresztül .

regeszek_150219_vcs_3.jpg

A konferenciát Pusztai Tamás, a Herman Ottó Múzeum igazgatója nyitotta meg, aki felhívta rá a figyelmet, hogy ezt a napot még Kondor Béla is végignézi (A Rákóczi-ház Kondor-terme adott otthont a találkozónak), akinek új anyagát a múlt héten készítették el, így ez adott hátteret a napnak. Megköszönte a szervezést és a téma-összeállítást, amely idén is színesre és izgalmasra sikerült. Szükség van arra, hogy ilyen széles témaválasztékot öleljen fel a nap programja, lehet tanulni egymástól. Megjegyezte, hogy neki nagy szerencséje van, hiszen a feleségével megbeszélhetik a szakma újdonságait a napi teendők közt is, de van, akinek erre nincs lehetősége. Ezért is jó összejönni a szakmabeliekkel és egy reggeli, egy előadás mellett eszmét cserélni.

regeszek_150219_vcs_7.jpg

A nap folyamán összesen 18 előadást hallgathattak meg az érdeklődők, akik egyébként megtöltötték a termet. Ezek közt például olyanok vannak, mint a rásonysápberencsi záportározó megelőző feltárása, Csőszhalom legújabb feltárási eredményei, a 2014-ben végzett próbafeltárások az M4-es autópálya nyomvonalán, régészeti kutatások Nagykároly – Bobáldon, újabb régészeti kutatások Böszörmény falu területén, Árpád-kori templom- és temetőrészlet Abasár határában, vagy éppen a sárospataki habán udvar kutatásának újabb eredményei.

Az előadások során bemutatták a környék földrajzi adottságait, történelmi életét, a feltárás okát és a régészeti munkák részleteit is. Bemutatták az eredményeket, amelyről kérdezni, vagy véleményt mondani is lehetett.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat