|
2017. december 21. 11:54
|
frissítve: 2017. december 24. 09:42
A borsodi megyeszékhely, ezen belül a Miskolci Egyetem Sportközpontja december 17-én először adott otthont cyclocross kerékpárversenynek. Az I. Decathlon Borsodcross névre keresztelt viadal az idei Magyar-kupa sorozat hatodik futama volt, melyen 172 sportember mérette meg magát.

A rendezvény szervezője a Herman Ottó Tudományos Közhasznú Egyesület volt, névadóként pedig a Decathlon Miskolc Sportáruház vállalt támogatói szerepet az esemény létrehozásából.

Ezüst vasárnapon szerencsére kedvező időjárás fogadta az ország számos pontjáról idelátogató kerékpárosokat és szurkolókat, hiszen 3-4 Celsius-fok és az egyre jobban tisztuló égbolt jellemezte a körülményeket.  Az előző napi kitartó esőzés azonban megtette a hatását, kifejezetten saras versenyre számíthattak a Dovák Dávid vezetette szervezők.

Dovák Dávid. Fotók: Molnár Tibor

A pálya „kitűzői” a vonalvezetés kialakításakor sok meredek, füves rézsűt, letörést  is „megtaláltak”, melyeket, gyors aszfaltos szakaszokkal kombináltak,  így igazán izgalmas, kihívásokat bőven tartogató nyomvonal várta mind az öt rajt indulóit.

Összesen 172 regisztrált induló állt rajtvonalhoz, akik közül 143-an be is fejezték futamukat. Talán a legnagyobb figyelem a második és ötödik rajtot követte. Előbbiben Vas Balázs aratott megállíthatatlan rajt-cél győzelmet, testvére Vas Kata Blanka pedig a sokszoros magyar bajnok Benkó Barbara orra elől halászta el az aranyat a hölgyek versenyében.

Búr Zsolt

A délután két órakor rajtoló Elit futamban a regnáló magyar bajnok, Búr Zsolt ünnepelt fölényes győzelmet Buruczki Szilárd és Rózsa Balázs előtt. Búrnak ez volt szezonbeli első Magyar- kupa indulása, eddig külföldi viadalokon vett részt.

A visszajelzések alapján kifejezetten élvezetes, látványos és nehéz pálya volt a miskolci. Mivel mindenki – versenyzők, nézők és a rendezők is – rendkívül kellemes emlékekkel távoztak a borsodi megyeszékhelyről, remélhetően 2018-ban folytatása következik!

Az I. Decathlon Borsodcross további kiemelt támogatói voltak: Rockwell Klub, Dr.Park, Ethicsport, Miskolci Egyetemi Sportközpont.