Sima győzelmet hozott a Mikulás a Jégcsarnokba
|
2014. december 06. 21:57
|
frissítve: 2014. december 08. 13:43
​Az éllovas Miskolc sima 6-1-es győzelmet aratott a Csíkszereda felett a jégkorong MOL Liga szombati játéknapján. Ez szép ajándék volt a szurkolóknak - a fiatalabbaknak már a második az este folyamán, az elsőt a Mikulás adta.

A mérkőzésből alig telt el 20 másodperc, Fliszár máris egyedül állt a kapussal szemben, de túl közelről lőtt, így Raitums védeni tudott. A Miskolc támadott többet, de a Csíkszereda kontráiban is benne volt a gólveszély. A 6. percben egy szemet gyönyörködtető támadás végén megszerezte a vezetést a Miskolc: Dansereau, Tóth és Hajós szétpasszolták a csíki védelmet, majd az utóbbi kilőtte a jobb sarkot (1-0). A harmad további részében a játék képe nagyon nem változott, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de újabb gól már nem esett.

Dupláztak a Macik

A második harmad 7. percben tovább növelte előnyét a Miskolc: Vojtkó a saját harmadából remek passzal ugratta ki a támadó kék vonalnál ólálkodó Beczét, aki ha másodjára is, de betalált Raitums kapujába (2-0). A 12. percben – kettős előnyben – Dansereau egy kipattanót lőtt kapásból a hálóba (3-0). Nem sokkal később éppen letelt egy csíkszeredai emberelőny, amikor Szilágyi korongszerzéséből Roczanov léphetett ki egyedül, de a vendégkapus védte a lövést. A 18. percben előnyben játszhatott a vendégcsapat, de Salonennek még az üres kapu sem volt elég, fölé emelt.

Becze mesterhármas!

A harmadik harmadot emberelőnyben kezdték a Jegesmedvék, amit ki is használtak: Cohen hozta helyzetbe Beczét, ő pedig felvarrta a korongot a felső sarokba (4-0). A 4. percben Molnár teljesen egyedül állt az üres kapuval szemben, senki sem zavarta, ám ő fölé lőtt. A 8. percben Miskolczi oldalról indult befelé, majd kegyetlenül kilőtte a hosszú sarkot (5-0). A 15. percben Becze közelről belőtte harmadik gólját (6-0). Pontosan két perc volt hátra, amikor emberelőnyben Heffernan takarásból lőtt gólt, így elszállt Bálizs shot-outja (6-1).

Miskolci Jegesmedvék – HSC Csíkszereda 6-1 (1-0, 2-0, 3-1)

Miskolci jégcsarnok 900 néző
V: Varjú, Haszonits, Muzsik, Sipos
Gól: Hajós, Becze(3), Dansereau, Miskolczi ill., Heffernan
Kiállítás: 10 perc, illetve 10 perc

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Sagert, Hajós, Popovics, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P., Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Kiss(k). Edző: Majoross Gergely.

HSC Csíkszereda: Raitums – Salonen, Borbát, Bors, Heffernan, Salló, Satek, Mihály, Molnár Zs., Tranca, Papp, Spady, Bíró G., Bíró O., Nagy, Bíró T., Farkas, Kozuch(k). Edző: Christer Dreberg.

Miskolci Jegesmedvék - HSC Csíkszereda (2014.12.06.), by Miskolci Jegesmedvék

Majoross Gergely: - A három hiányzónk ellenére jól játszottunk, fantáziadús megoldásaink voltak elől, szép gólokat lőttünk. Hátul voltak kisebb gondjaink, és sajnálom Bálizs „nulláját”. Megérdemelten nyertünk.

Christer Dreberg: - Az első harmadban jól kezdtünk, ám a másodikban a Miskolc jól használta ki az emberelőnyeit, és mi innen már csak futhattunk az eredmény után.