2014. szeptember 07. 17:55
|
frissítve: 2014. szeptember 09. 21:33
Az ifj. Ocskay Gábor Emléktornán vasárnap a bronzéremért játszottak a Jegesmedvék a Graz EBEL-csapatával, és nem vallottak szégyent.

Újabb EBEL-csapat várt a Jegesmedvékre vasárnap, és a koreográfia is hasonló volt a szombatihoz. A Graz azonnal lerohanta a Macikat, és egy korongvesztés után a 2. percben meg is szerezték a vezetést a Coetzee révén (1-0). Ezt követően is az osztrák csapat dominált, sorra vezették a támadásaikat, és alakították ki a helyzeteket, de már eredmény nélkül. A Jegesmedvék tíz perc elteltével, és egy kivédekezett emberhátrány után kezdték el felvenni a graziak, és így a meccs sebességét, iramát. Ennek köszönhetően egyre több időt töltöttek a támadó harmadban, és tették próbára Sabourin kapust. A 15. percben nagy kavarodás után hagyták ki a legnagyobb helyzetüket a miskolciak. Az utolsó percben a graziak – emberhátrányban – ütöttek egy kapuvasat.

Hiába fordítottak a Jegesmedvék

A második harmadot fantasztikusan kezdték a Jegesmedvék, hiszen bő két perc alatt megfordították a mérkőzés: előbb Metcalfe találta be egy szépen kipasszolt támadás után, majd emberelőnyben Dansereau bombázott a kapuba (1-2). A miskolciak lendületét azonban megtörte, hogy egymás után öt kiállítást kaptak – több, mint egy percig kettős hátrányban is voltak -, és ebből a Graz négy gólt lőtt (5-2).

Megnyerték a harmadot a Macik

A harmadik harmad egy Duschek bravúrral kezdődött, majd kiegyenlített játékkal folytatódott. A Miskolc egyenrangú ellenfele volt már ekkor a Graznak, igaz mindkét oldalon voltak helyzetek. A 16. percben faragtak hátrányukból a sárga-feketék: Cohen szépen vitte be a korongot a kapu elé, és közelről nem hibázott (5-3).

A Jegesmedvék az első harmad kezdését leszámítva játékban felnőtt a Grazhoz, kár, hogy a második harmadban zsinórban jött tíz perc kiállítás. Ebben a mérkőzésben sokkalt több volt.

MM Graz99ers - Miskolci Jegesmedvék
5-3 (1-0, 4-2, 0-1)
Székesfehérvári jégcsarnok 800 néző
V: Kincses, Nagy, Ozsváth, Mayer
Gól: Coetzee, Petruska, Kelly, Walker, Bastiansen ill., Metcalfe, Dansereau, Cohen
Kiállítás: 6 perc illetve 14 perc

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Gőz, Vojtkó, Metcalfe, Nagy, Becze, Sagert, Dudas, Láda B., Cohen, Dansereau, Boyle, Dósa, Tóth, Hajós, Popovics, Láda P., Fliszár, Roczanov, Szilágyi, Miskolczi, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.

MM Graz49ers: Sabourin – Wiedergut, Kelly, Zusevics, Bastiansen, Walker, Ganahl, Petruska, Coetzee, Ganzar, Reinthaler, Marto, Strohmeier, Wilenius, Woger, Petrovitz, Pinter, Verlic, Unterweger, Konecny, Imrich(k). Edző: Todd Bjorkstrand.

Majoross Gergely: Ez már egy egészen más mérkőzés volt, mint a szombati. Az 5 az 5 ellen minimum kiegyenlített volt a játék, sőt helyenként dominálni is tudtunk, ami nagy szó egy EBEL-csapat ellen. Most a buta kiállításokkal vertük meg magunkat. Az emberhátrányos védekezéssel még nem tudtunk annyit foglalkozni, mint amennyit kellett volna, ez is egy szezonkezdési nehézség, amit az idő múlásával meg kell majd oldanunk. Nagyon pozitív, hogy ma már sokkal okosabban bántunk a koronggal, hatékonyabban használtuk ki a helyzeteinket. Összességében látni lehetett az előrelépést a szombati meccshez képest.