|
2016. április 05. 21:02
|
frissítve: 2016. április 08. 05:06
Szécsi és Hodges vezérletével, közönségszórakoztató játékkal jutott be az Aluinvent DVTK a bajnokság elődöntőjébe. Az első mérkőzést szombaton, hazai pályán rendezik. Az ellenfél kiléte még nem ismert.

A párharc mind a két előző felvonása szoros eredményt hozott. Az első mérkőzésen a DVTK nehezen találta a vendégek szokatlan játékstílusának az ellenszerét, de végül magabiztosan győzött. A visszavágón megpróbálták a piros-fehérek a rájuk jellemző közönségszórakoztató játékot ráerőltetni az ellenfélre, de sajnos a „modern” stílusban kosárlabdázó hazaiak Alyssia Brewer korai kidőlése után a hosszabbításban egy ponttal győzni tudtak, így következhetett a harmadik mérkőzés.

Maikel López a Czank, Szécsi, Horti, Lihtarovics, Hodges kezdőötöst küldte pályára. Szécsi Orsi nyitotta meg egy hárompontossal a meccset (3-0), majd Czank Timi faulttal együtt szerzett kosarat, mely után a büntetőt is értékesítette (6-0). Nagyon bekezdtek a hazaiak, a szekszárdi időkérés után azonban lassan-lassan feljöttek, de 3 pontnál nem tudtak közelebb kerülni a piros-fehérekhez. Sőt a negyed végére ismét 9 volt közte. (26-17)

Rasheed kosarával indult a második negyed, majd büntetőket dobhatott a Szekszárd (28-18). Lepattanószerzés és szép akciók – a DVTK nagy iramot diktál, a Szekszárd nem bírja követni. Szécsi Orsi már 15 pontnál és hét lepattanónál jár a második negyedben, az előny kezd tetemessé válni. (37-24). A nagyszünet előtt azonban kicsit kiengedett a hazai csapat, így 42-37-es állásnál mehettek pihenőre a csapatok.

Nagyon bekezdett az Aluinvent DVTK a harmadik negyedben! 55-38 – Czank a palánk alól volt sikeres, Őri középtávolról, Hodges büntetőkből talált be (62-43). Próbált zárkózni a Szekszárd, a negyed végére azonban maradt a 15 pontos különbség (67-52).

Czank Timi kosarával indult az utolsó negyed, majd Szécsi is kipontozódott, Szabó Petra a pályán. Egy ütközést követően Horti Dórát hordágyon vitték le a pályáról. Tartjuk a 10 pont fölötti előnyt, amiből a végére is maradt: Hodges találatával 76-68, nyert a piros-fehér csapat!

Az Aluinvent DVTK bejutott a bajnokság elődöntőjébe. Az első mérkőzést szombaton este 18 óra 30 perctől, Miskolcon, a Generali Arénában rendezik. Az ellenfél kiléte egyelőre még nem ismert, hiszen a Győr – Cegléd párharc harmadik összecsapását szerdán rendezik.