|
frissítve: 2017. augusztus 09. 13:34
Kiváló futással, még nagyszerűbb hajrával bronzérmet szerzett hétfő este Baji Balázs 110 méter gátfutásban a londoni világbajnokságon. A magyar atléta még igazából fel sem tudja fogni, mekkora tettet hajtott végre, ideje is kiválóra, 13.28-ra sikeredett.

Baji Balázs (középen) jelenleg a világ harmadik legjobbja. Fotó: IAAF

Baji az ötödik legjobb idővel, előfutamát megnyerve kvalifikálta magát a fináléba. Magyar atléta 5000 méternél kisebb távú versenyszámban utoljára 1987-ben volt döntős, Kovács Attila 100 méteren akkor hatodik lett.

A kiváló startja után - a második leggyorsabb reakcióidővel - Baji két gát után visszaesett, valahol az ötödik-hatodik hely környékén futott. A táv felénél viszont nagyon elkapta a fonalat, kiváló hajrája pedig bronzérmet eredményezett számára. A futamot a jamaicai, olimpiai címvédő Omar McLeod kaparintotte meg (13.04), a második az orosz, de függetlenként induló Szergej Subenkov, míg a világcsúcstartó Aries Merritt csupán az ötödik lett.

- Nem is tudok mit mondani, egyszerűen annyira boldog vagyok - mondta a Nemzeti Sport Londonban tartózkodó tudósítójának, Vincze Szabolcsnak Baji. - Nem is hiszem el, hogy ez megtörtént. Abszolút kifutottam magam. Nyilván ha az időeredményt nézzük, ezt a mostanit nem sorolhatjuk a legjobbak közé. De ez egy verseny volt, harmadszor kellett futni, óriási nyomás alatt, óriási ováció közepette, óriási versenyen. Ott vagyok. A világ harmadik legjobb gátfutója vagyok.