2024. október 17. Hedvig
Távhőszolgáltatás, hulladékgazdálkodás, vállalkozásfejlesztés – ülést tartott Miskolc közgyűlése
minap.hu
|
2017. november 29. 21:43
|
frissítve: 2017. december 02. 09:47
Novemberi rendes ülését tartotta csütörtökön Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlése. Napirenden szerepeltek sok más mellett a távhőszolgáltatás díjai, a hulladékgazdálkodási integráció, tárgyaltak a vállalkozásfejlesztési rendelet módosításáról, valamint a helyi közutak kezelésével és a közterületek használatával kapcsolatos döntésekről is. Kriza Ákos polgármester napirend előtti felszólalásában bejelentette: néhány napon belül elkezdődnek a rekonstrukciós munkák az MVSC pályán.

Napirend előtt

Kriza Ákos polgármester napirend előtti felszólalásában elmondta, azok, akik a Martinkertvárosból, vagy Szirma felől érkeznek nap mint nap a belvároshoz, nagyon unták már azt a látványt, amit az MVSC pálya, közkeletű nevén a Kubik nyújt hónapok óta. Itt a közgyűlésen, és szinte minden adandó alkalommal, például lakossági fórumokon is, szóba került ez a téma, teljesen jogosan – hangsúlyozta a polgármester.

1g6a2858.jpg

Mint mondta, jövőre, 2018-ban lesz éppen hatvan éve annak, hogy Miskolcot egyszerre két labdarúgócsapat képviselte a legmagasabb osztályban: a DVTK és a Károlyi, Buna, Simon, Gyetvai fémjelezte MVSC. Volt, amikor 22 ezer ember látta az 1911-ben alapított csapat mérkőzéseit a Kubikban, az 1958-59-es idényben.

– Sok víz lefolyt azóta a Szinván és mára sajnos nem sok minden maradt az egykori legendás pályából. Most azonban örömmel és őszintén nagy megkönnyebbüléssel tájékoztathatom Önöket és a miskolciakat arról, hogy néhány nap múlva, azaz december 4-ét követően elkezdődik az MVSC pálya teljes rekonstrukciója, átépítése – jelentette be Kriza Ákos. Az építők, azaz a Market Építő Zrt., akik mint köztudott, a diósgyőri stadion fővállalkozói is, 2018. április 3. határidővel vállalták a munkák befejezését.

A városvezető tájékoztatása szerint mindkét lelátót átépítik, a Csokonai utca felőli oldalra kerül a DVTK stadion napos oldali lelátójának 8 sora, székekkel egyetemben, míg a pályaudvar felőli fedett tribünt újjáépítik és szintén székekkel látják el. A 2000 ülőhelyes stadionba felszerelik a DVTK pálya egykori világító berendezéseit és az előírásoknak megfelelő méretű, újra rétegelt és fűvel újra telepített játékteret alakítanak ki. Legalább ilyen horderejű változásokon megy keresztül a főépület is, amelyet a felnőttek mellett több száz, leginkább serdülő és ifjúsági korú sportoló használt folyamatosan. Itt kicserélik a teljes fűtési rendszert, az ivóvíz-, a szennyvíz- és a villamoshálózatot, elvégzik a szükséges javításokat a tetőzeten.

A korosztályos és felnőtt labdarúgócsapatoknak, a női röplabdásoknak, a judósoknak és az evezősöknek az edzés- és versenykörülményeit, mintegy 800 millió forintból építi ujjá a Market Zrt. Az MVSC 107. születésnapjára tehát teljesen újjászületik a Kubik – hangsúlyozta a polgármester.

– Anélkül, hogy túlságosan is nagy szavakat használnék, ha csak a tényekre szorítkozom, akkor is a valóságot mondom: 2018-ra, Miskolc szabadtéri sportlétesítményei soha nem látott színvonalat fognak képviselni! Az egyetemi atlétikai centrumra, a monumentális, új DVTK stadionra és az újjávarázsolt MVSC pályára valamennyien büszkék lehetünk ebben a városban! – zárta szavait Kriza Ákos.

wp_20171130_07_07_23_pro.jpg

Fotó: Juhász Ákos

1. Az önkormányzat gazdálkodásával kapcsolatos előterjesztések

Az önkormányzat gazdálkodásával kapcsolatos előterjesztések tárgyalásával kezdte meg munkáját a grémium.

Javaslat az Önkormányzat 2017. évi költségvetésének megállapításáról szóló 1/2017. (II.21.) önkormányzati rendelet módosítására (III. negyedéves korrekció)

Javaslat a 2018. évi átmeneti gazdálkodásról szóló önkormányzati rendelet megalkotására

Javaslat az építményadóról szóló 43/2013. (XI.25.) önkormányzati rendelet módosítására

Javaslat az Önkormányzat vagyonáról és a vagyongazdálkodásáról szóló 40/2012. (XII.15.) önkormányzati rendelet módosítására

Javaslat a Miskolc Megyei Jogú Város területén végzett távhőszolgáltatásról, annak díjáról, valamint a díjalkalmazási és díjfizetési feltételekről szóló önkormányzati rendelet megalkotására

Javaslat a 2018. évi ellenőrzési terv megállapítására

Javaslat a hulladékgazdálkodási integrációval kapcsolatos döntések meghozatalára, valamint a hulladékgazdálkodási közszolgáltatásról szóló önkormányzati rendelet megalkotására

Schweickhardt Gyula polgármesteri biztos a hulladékgazdálkodást érintő napirenddel kapcsolatban elmondta, 2012-ben a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan ezen a területen is stabilizálták az árakat, megkezdődött a rendszerátalakítás a hulladékgazdálkodásban. 2018-tól egy integrált közszolgáltató fogja ellátni a hulladékgazdálkodási feladatokat a megyében is, a MiReHuKöz közszolgáltatási feladata 2017 decemberében megszűnik. Január elsejétől a BMH Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Hulladékgazdálkodási Közszolgáltató Nonprofit Kft. fogja elvégezni a közszolgáltatási feladatokat. Az átmeneti időszak (2017 dec. 15-31.) alatt a MiReHuKöz ideiglenesen elvégzi a közszolgáltatói feladatokat, ennek biztosítása érdekében bérleti szerződés megkötésére tesznek javaslatot.

Glatz Katalin (Fidesz-KDNP) hozzászólásában kiemelte: a 2018. január 1-től megvalósuló integrált hulladékgazdálkodás egységes színvonalat biztosít, ami megfelel a lakossági igényeknek is. A szakmai színvonalban hatalmas előrelépés történt már az elmúlt időszakban is, gondoljunk például korszerű járművek beszerzésére, a szelektív hulladékgyűjtés széles körben való elterjesztésére stb. Önkormányzati képviselőként az Avason azt tapasztalja, hogy a lakosságnak igénye van a környezet tisztán tartására, a környezet védelmére, több ilyen programot is támogatott képviselőként.

Soós Attila (Fidesz) frakcióvezető kiemelte, az újabb negyedéves költségvetési beszámoló ezúttal is örömteli híreket tartalmaz: a sokat emlegetett Modern Városok Programban Miskolc 2,4 milliárdot nyert el, ezt az Okos város program keretében használják fel. Mintegy 600 újabb térfigyelő kamerát szeretnének elhelyezni, kijelölték a helyszíneket, megtörtént a konzultáció, hogyan lehet a leghasznosabban, az ott élők számára a legnagyobb biztonságot jelentő módon kihelyezni a térfigyelőket. A MIÖR operatív irányítása alá kerül a rendszer. Ugyanakkor – folytatta a képviselőcsoport vezetője – az elektronikus jegy bevezetésének forrásait is tartalmazza a program, amivel a közösségi közlekedésben résztvevők kényelmesebben juthatnak majd el például a munkahelyükre. Ez is egy újabb jele annak, hogy érdemes a közösségi közlekedés eszközeit használni. A nagyszabású tervekhez a forrás oldal is rendelkezésre áll: diósgyőri vár, kerékpárutak, utak fejlesztése, diósgyőri városközpont fejlesztése, a miskolctapolcai strand II-es ütemének fejlesztése. Látható, hogy az eladósodottság nem nő, egyensúlyban van a költségvetés, a 2017-es a fejlesztések költségvetése. A Salkaházi programot is támogatják a továbbiakban is, Jakab Péter jobbikos frakcióvezető felszólalásainál pedig továbbra is kivonul a Fidesz-KDNP képviselőcsoport, míg nem kér bocsánatot a szépkorúaktól.

1g6a2814.jpg

Kovács László (Fidesz-KDNP) frakcióelnök arról szólt, hogy a MIHŐ hazánk második legnagyobb távhőszolgáltatója, Miskolcon 34 ezer lakás van bekapcsolva a távfűtésbe, a lakások kb. 40 százaléka, a szolgáltató 60-65 ezer ember távhőszolgáltatását biztosítja. Nem mindegy tehát, milyen minőségű a szolgáltatás, és mennyiért szolgáltatnak. Arra törekednek, hogy fenntartható legyen a fejlődés, a MIHŐ is bekapcsolódott ebbe. A fosszilis energiák mellett a megújuló energiából, a geotermikus energiából nyerik a miskolci hőellátáshoz szükséges energia 60 százalékát. Több nagyfogyasztó is csatlakozott (kórházak, cégek, oktatási intézmények, tapolcai strand I. üteme). Nemcsak környezetbarát, hanem a lehető legolcsóbb távfűtést szolgáltatják. Összességében mintegy 25 százalékkal csökkentették az árakat, Miskolcon ma olcsóbb a távhő, mint Budapesten, Nyíregyházán, Debrecenben. Kovács László jelezte, a 34 ezer lakás kb. 4,5 milliárdot takarított meg, 2-300 ezer forintos megtakarítás lakásonként. A havi számlázásnál is arra törekednek, hogy a havi részszámlázás a hőközpontban mért fogyasztás lakásonkénti légtérfogat alapján történő felosztása helyett a felhasználó egyes lakásaira jutó, az előző teljes fűtési időszakban ténylegesen felhasznált hőmennyiség szerint történjen, a fűtési hónapokra arányosan elosztva. Az előterjesztés jól példázza – folytatta Kovács László –, hogyan valósult meg a rezsicsökkentés Miskolcon, hogyan biztosítják a hosszú távú, fenntartható fejlődést. A frakcióelnök kiemelte, nemcsak a távfűtésnél, hanem többek között a víz- és szennyvízszolgáltatásnál is megvalósult a rezsicsökkentés. Utóbbiak esetében 2013-tól következett be a csökkentés. A számok magukért beszélnek.

Molnár Péter (KDNP) frakcióvezető hangsúlyozta, 2006-ban és 2007-ben az MSZP regnálása alatt óriási áremelkedést hajtottak végre a távhőszolgáltatásban. A Káli-időszakban az őszi, téli közgyűlések arról szóltak, hogy az önkormányzati cégeknél a díjak emelkedtek. Ezzel szemben 2010 óta „teljesen más szelek fújnak”, nem emelkednek a díjak, sőt: 2014-ban döntöttek arról, hogy a rezsicsökkentéshez kapcsolódva a miskolciak terheit is csökkentik. A MIHŐ-nél többször is csökkentek a lakossági távhődíjak 2010 után, volt, hogy 10-11 százalékkal is.  Így mintegy 6,4 milliárd forint maradt a miskolciak zsebében a csökkentéseknek köszönhetően. Ezen az úton kívánunk tovább haladni! – szögezte le végül.

Tompa Sándor (DK) képviselő szerint 2013 óta a geotermia a döntő forrás a miskolci távhőszolgáltatásban, de a cégnél nem hajlandóak elárulni, mennyi az előállítás költsége. Mibe kerül a geotermia? Mennyivel kellene ez alapján csökkenteni a távhődíjakat? – ezt szeretnék tudni a miskolciak, a képviselő elmondása szerint.

Gazdusné Pankucsi Katalin (Fidesz-KDNP) képviselő arról szólt, hogy a fejlesztéseknek köszönhetően közel 60 százalékban megújuló energiából kapják a távhőt a lakossági és egyéb felhasználók, 2010 óta nem emelkedett a távhő díja Miskolcon, 2007-ben, a szocialista városvezetés idején viszont drasztikus emelés történt. Az előterjesztés célja, hogy egységes rendeletben szabályozzák a fűtési díjakat. Ahol költségmegosztó van a lakásokban, ott a tényleges fogyasztás alapján történjen a fizetés. A területi átalánydíj bevezetéséről is szól az előterjesztés.

Hubay György (Fidesz-KDNP) képviselő kiemelte, komoly összeggel támogatja a közbiztonság javítását is a város. Jövőre közel 600 kamerát telepítenek, ez tovább javítja a közbiztonságot. A Salkaházi program kapcsán a képviselő ˜– a program vezetője – elmondta, a Filmklub nagy siker, a szépkorúak örömmel veszik a támogatást, a programokat. Ez a következő évben is folytatódni fog – húzta alá Hubay György, kiemelve: nagyon fontos terület a távhőszolgáltatás, ugyanígy a vízszolgáltatás is, ahol szintén jelentős árcsökkentés következett be, ez a mostani városvezetésnek és kormánynak köszönhető. Hubay György mindenkit biztosított arról, hogy kedvezményesen kapják meg a közszolgáltatásokat a miskolciak.

1g6a2937.jpg

Jakab Péter (Jobbik) frakcióvezető szerint rekordmértékű bérnövekedésről szólnak a kormánypárti képviselők Miskolcon, de véleménye szerint nőtt a bérszakadék. Az alacsony bérek elszegényedést és elvándorlást eredményeznek. A politikus arról is szólt, hogy a Jobbik 1100 reklámeszközt vásárolt, itt a lehető legmagasabb adóval kívánják megadóztatni az óriásplakátok tulajdonosait. Ez Jakab Péter szerint politikai célú előterjesztés, számukra fontosak az óriásplakátok, mert kiszorították őket a közmédiából.

Badány Lajos (Jobbik) képviselő ugyancsak arról szólt, hogy a lehető legmagasabb adókulcsot akarják érvényesíteni a reklámhordozókra kivetett adóknál. Ő kezdeményezte az adómentességet, mert helyenként társadalmi hasznossággal is bírnak a hirdetések. Csak olyan hirdetések után kelljen adót fizetni, ha a hirdető profitorientált – javasolta a képviselő.

Fodor Zoltán (MSZP) képviselő szerint Pfliegler Péter alpolgármester és Majoros Róbert, a MiReHuKöz vezetője mindent megtett azért, hogy a hulladékgazdálkodás jól működjön Miskolcon. Egy jól működő céget „kebelez be” most be egy állami cég. Fodor Zoltán úgy fogalmazott, félti a miskolci hulladékgazdálkodást, tart attól, hogy felül fogja bírálni az eddig jól működő rendszert, a fővárosból fogják vezérelni.

Pfliegler Péter alpolgármester reagálásában elmondta, nincs benne rossz érzés a hulladékgazdálkodásban történő átalakítással kapcsolatban. A folyamat a nemzeti vagyon megtartása érdekében indult el annak idején. A közszolgáltatásokat multiknak adták el évekkel ezelőtt, amióta ezektől a cégektől sikerült a legtöbb szolgáltatást visszaszerezni, azóta van mód és lehetőség a rezsicsökkentésre. Az új közszolgáltatóval a színvonal nem fog esni, az árak nem nőnek, jól fog működni a rendszer. Egyáltalán nincs szó áremelésről, a vagyon is megmarad, húzta alá. A 37 településen és a megyében a közszolgáltatás országosan is példaértékű, ezen csak javítani akarnak.

Pakusza Zoltán (Jobbik) képviselő úgy vélte, több százmillió forintos hulladék-gazdálkodási döntésről tárgyalnak, véleménye szerint későn kapták meg az előterjesztést, több idő kellene a felkészüléshez.

Kriza Ákos polgármester válaszában elmondta, Jakab Péter jobbikos frakcióvezető tegnap ott volt a bizottsági ülésen, amikor tárgyalták a napirendet, és egy kérdése, hozzászólása sem volt. Ha akkor ezek szerint egyetértett a leírtakkal, furcsa, hogy most azzal állnak ki, hogy nem volt elég idő az előterjesztés átgondolására.

Soós Attila (Fidesz) frakcióvezető úgy vélte, a Jobbik a saját vagyonát félti a reklámadónál. Honnan tettek szert ilyen mértékű reklámfelületre? – tette fel a kérdést a jobbikos politikusoknak, akik szerinte féltik a „bizniszt”, féltik a „mutyit”. Nem szabad komolyan venni ezeket a jobbikos hozzászólásokat, itt csak saját zsebüket féltik a „cukipárt” képviselői – fogalmazott a frakcióvezető.

Kriza Ákos polgármester ugyancsak feltette a kérdést: vajon honnan van annyi pénze a Jobbiknak, hogy ennyi reklámfelületet vásárol?

Barta Gábor (Fidesz-KDNP) képviselő arról szólt, hogy mélységesen elítéli Jakab Péter és Vona Gábor nyugdíjasokat érintő kijelentéseit. Akiket önök sértegetnek, azok munkában megőszült honfitársaink, s ehhez jön most a plakátháború – mondta a képviselő.

1g6a3230.jpg

Kiss János alpolgármester hozzászólásában elmondta, 2010-ben arról kellett dönteni, lehet-e úgy is kormányozni egy várost, hogy szakítanak a megszorítások politikájával; arról, hogy a város irányítása, a gazdaság konszolidációja a régi vagy az új elvek mentén történjen-e.

– Mi szakítottunk a megszorítások politikájával, s az elmúlt 7 év ennek a döntésnek helyességét, sikerességét támasztotta alá – hangsúlyozta Kiss János.

Mint mondta, a gazdasági felemelkedést többek között igazságos közteherviselésre alapozták. 2010-ben 36 milliárdos adóssága volt Miskolcnak, 12 ezren voltak munka nélkül, 5,8 milliárd forint volt az iparűzési adóbevétel. 2016-ban már 9,2 milliárdos iparűzési adóbevétellel számolhattak, a kormány átvállalta a város adósságát, körülbelül 18-szoros a növekedés a gazdasági teljesítőképességben. A szocialista kormányok növelték a távhődíjakat, az energiaárak megduplázódtak, brutális áremelések jellemezték azokat az időket. 2010 óta igazságos közteherviselés van, ennek éppen a baloldali pártok voltak a legnagyobb ellenzői. Tompa Sándor DK-képviselő korábban azt mondta, hogy a gazdasági növekedés megtorpan, az infláció elszabadul, a munkanélküliek száma pedig nő, ha csökkentik a rezsit. Ennek éppen az ellenkezője történt meg, a „tompai jóslat” nem vált be – fogalmazott Kiss János, hozzátéve: Miskolc gazdasága stabil és kiszámítható, nőnek a bérek, s nő a munkahelyek száma is.

2. Településfejlesztéssel és –üzemeltetéssel kapcsolatos előterjesztések

A Településfejlesztéssel és –üzemeltetéssel kapcsolatos előterjesztések összevont tárgyalásánál Soós Attila (Fidesz) frakcióvezető elmondta, Miskolcnak van egy erős, naprakész vállalkozásfejlesztő rendelete, amely mögött ott áll a városvezetés, ott vannak az új befektetők, az új munkahelyek. 2010-ben még 10 százalék fölött volt a munkanélküliség, most már 6 százalék alatt van. Iparűzési adóbevételeit tekintve Miskolc ma már 4. a megyei jogú városok versenyében. A befektetők jó körülményeket, megfelelő munkaerőt várnak el, ebben is erős Miskolc. Az elmúlt hetekben bejelentették a Ten Pao letelepedését, illetve a Spinto gyáralapítását. Folyamatban van az ország egyik legnagyobb ipari parkjának kialakítása is, méretét tekintve húsz Bosch üzem férne el rajta, vagy négy Mercedes gyár. Miskolc bebizonyította, hogy hitelfelvétel nélkül, pusztán bevételekből is lehet fejleszteni, hangoztatta a frakcióvezető.

Molnár Péter (KDNP) frakcióvezető fontosnak nevezte, hogy Miskolc rendelkezik egy vállalkozásfejlesztő rendelettel, ezt véleménye szerint igazi céllal és tartalommal 2010 óta töltötte meg, a jelenlegi városvezetés. A helyi gazdaság fejlesztése, a foglalkoztatás bővítése a cél, a vállalkozások ösztönzése a letelepülésre. Befektetésösztönző gazdaságpolitikát kell folytatni, a város és a holding 2010 óta jár jó úton a vonzó környezet megteremtésében. A munakerőpiac gyorsan változik, erre gyorsan kell tudni reagálni. Sok szereplő konzekvens együttműködéséről kell beszélni: ilyen az önkormányzat, a holding és tagvállalatai, az oktatási intézmények. Fontos a stratégiai gondolkodás is, a koncepció – szerencsére ez is megvan Miskolcon. Nem kívánunk elszalasztani olyan lehetőségeket, amiket 2010 előtt elszalasztottak. A Mercedes például Miskolcban is gondolkodott, a korábbi városvezetés felelőssége, hogy nem tudták idehozni. Az új ipari park kialakítása is bizonyítja, hogy várják a letelepedő nagy cégeket. Az iparűzési adóbevétel növekedése, a munkanélküliség csökkenése azt bizonyítja, hogy a város jó úton jár.

wp_20171130_07_11_31_pro.jpg

Szécsényi Marianna (Fidesz-KDNP) képviselő arról szólt, hogy országos viszonylatban Miskolc és az MVK élen jár a tömegközlekedés színvonalában. A képviselő megemlítette a közösségi közlekedést érintő fejlesztéseket, amelyeknek köszönhetően például tovább javul a város levegője. Figyelemmel kísérik az utak állapotát is, több mint egymilliárd forintból végeztek útjavítást. Az MVK 2018-ban is biztosítani fogja a lakosság magas színvonalú utaztatását – hangoztatta Szécsényi Marianna.

Badány Lajos (Jobbik) képviselő szerint aggodalomra ad okot az MVK gazdasági mutatóiban bekövetkező romlás, a képviselő kérdezte, hogyan kívánják kompenzálni a karbantartási költségeket?

Kiss János alpolgármester elmondta, az MVK előtt megfogalmazott az elvárás, hogy precíz legyen a gazdálkodása. A közösségi közlekedés viszont egész Magyarországon veszteséges, hiszen a szolidaritás alapján szerveződik: ha emelnék például a jegyárakat, eltűnne a veszteség, de nem ez a lakosság érdeke, nem támogatná a városvezetés sem. 2012 óta egyetlen forinttal sem emelkedtek a jegyárak, szemben a 2010 előtti időszakkal, amikor rövid idő alatt háromszorosára emelték az árakat. Az egyéb bevételekből támogatják meg a vállalatot, vonzó és igazságos közösségi közlekedés a cél – hangoztatta Kiss János.

Molnár Péter (KDNP) frakcióvezető kiemelte, az utóbbi években nem volt díjemelés Miskolcon a villamos- és buszjegyárak tekintetében, és már ingyenes wifi is rendelkezésre áll a járműveken. A cél, hogy minél többen vegyék igénybe a közösségi közlekedést, ezzel is kímélve a környezetet. A szolgáltatásokat igyekeznek bővíteni, szombaton például ingyenes a parkolás Miskolcon, aminek köszönhetően láthatóan nőtt a belvárosi üzletek forgalma. Vannak olyan területek, ahol kérte a lakosság, hogy a díjkötelesség alá kerüljenek.

Kovács László (Fidesz-KDNP) frakcióelnök úgy fogalmazott, sok dologra büszke Miskolcon, ezek közé tartozik a közösségi közlekedés is. – Méltán lehetünk büszkék, hiszen az egyik legfejlettebb, fenntartható szolgáltatást nyújtja az MVK Zrt. Az ország legmodernebb autóbuszparkja Miskolcnak van. Élen járunk abban is, hogy ingyenes wifi szolgáltatás van a járatokon. A változatlan díjszabás mellett fejlesztések történtek, új szolgáltatásokat vezettek be – hangoztatta a politikus.

3. A város humánszolgáltatásával kapcsolatos előterjesztések

Deák-Bárdos Mihály (Fidesz-KDNP) képviselő a napirend összevont tárgyalásánál elmondta, az Európai Egyetemi Játékokon legutóbb 5000-ren vettek részt, most a 2022-es és 24-es megrendezésére vonatkozó pályázathoz szükséges döntés meghozataláról dönt a grémium. A képviselő ismertette a játékok részleteit, mint mondta, közösen adnák be a pályázatot Debrecennel. Miskolcon 10-11 sportág küzdelmeit rendeznék meg, kb. 20 ezer vendégéjszakára számíthatna a város. Miskolc egyetemi kosárlabda eb-t, tájékozódási futó bajnokságot is rendezett, ezek bizonyították, hogy a város jó rendező. Mint egykori sportoló, támogatja az előterjesztést.

Hubay György (Fidesz-KDNP) képviselő korábbi sportolóként, sportszerető emberként örömmel látta, mekkora sikere volt a hazai rendezésű vízes vb-nek, a judo vb-nek. Miskolc is rendelkezik olyan sportlétesítményekkel meglátása szerint, amelyek biztosítják a nagy sportrendezvények színvonalas megrendezését. Hubay György elmondta, bízik az Európai Egyetemi Játékokról szóló döntés pozitív elbírálásában. A város rendelkezik azokkal a feltételekkel, hogy egy ilyen világeseményt sikeresen megrendezzen.

Hollósy András (Fidesz-KDNP) képviselő ugyancsak arról szólt, hogy Miskolc egyedülálló sportinfrastruktúrával rendelkezik. Csaknem tíz  olyan sportág van a városban, amely az első osztályban szerepel. Miskolcon élen jár a tekintetben is, hogy ilyen volumenű sportrendezvényeket tud lebonyolítani.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat