|
2014. november 09. 11:43
|
frissítve: 2014. november 10. 11:14
Szombaton késő este játszotta le a negyedik fordulóra kisorsolt bajnoki mérkőzését a PannErgy Miskolci VLC OB I/B-s férfi vízilabda együttese. A miskolciak a Szőnyi úti uszoda medencéjében a MAFC ellen vívták meg az ütközetet.

A papírforma a miskolciak sikerét ígérte, és ez teljes mértékben igazolódott is. Érdekesen alakult azonban a találkozó eleje, pontosabban az első negyed! Ennek a végén ugyanis aligha lehetett kiütéses miskolci sikerre gyanakodni, amely azonban csak bekövetkezett. Húsz másodperc sem telt el, amikor Jakab Damján egy formás akciót zárt le góllal, megvolt a vezetés! Ezt követően sokáig nem esett gól, hiába záporoztak a lövések, baj volt az irányzékkal. Egy perc volt hátra a negyedből, amikor Szilágyi büntetőből egyenlített.

A második negyed elején volt okuk az örömre a hazaiaknak, ugyanis két és fél perc játék után már ők vezettek. Nos, ez jelentette az ébresztőt a miskolciaknak, akik ekkor kezdtek el igazából vízilabdázni! Jakab Dániel emberelőnyből, Salamon, Somlai és Keresztúri egyaránt akcióból ért el gólt, így gyökeres fordulat következett be. Hegedűs István emberelőnyt váltott gólra, majd Hegedűs Bence is feliratkozott az akciógólosok közé, ezzel máris 7-2-re alakult az állás.

A fordulat megnyugtatta az MVLC legénységét, amely tetszetős támadásokat vezetett. Igaz, a harmadik negyed elején bekövetkezett egy kis lazítás, mert a lövések egy darabig célt tévesztettek. Csaknem négy perc telt el, amikor végre Kovács Zoltán a center posztjáról talált be a fővárosiak kapujába. Aztán lőtt egyet akcióból is, majd Jakab László használt ki egy emberelőnyös szituációt, és 10-2-re módosult a mérkőzés eredménye. Kovács a negyed vége előtt szintén emberelőnyből szerzett gólt, így tetemes lett a felek közötti különbség.

A negyedik negyed kezdetére minden vitás kérdés eldőlt, csak a miskolci siker aránya maradt tisztázatlan. Három percig gólcsend volt, majd jött Salamon és kétszer Szilvasán, akik egyaránt akcióból bizonyultak eredményesnek. Hegedűs István emberelőnyből volt eredményes, aztán csoda történt, ugyanis csaknem 18 perces csend után gólt ért el a MAFC legénysége. Igaz, a miskolciak ekkor már 15-nél jártak, míg a hazaiaknak ez volt a harmadik. Az utolsó percekben Hegedűs István szerzett még két gólt akcióból, így kiütéses miskolci siker lett a vége. Az MVLC továbbra is első a táblázaton, öt mérkőzése közül valamennyit megnyerte. Az alakulat legközelebb hétfőn Egerben játszik, ahol a Komjádi kupa első mérkőzésére kerül sor. A bajnokságban most következnek a nagy feladatok, ugyanis a Kanizsa, a Honvéd és a BVSC ugyancsak pályázik az elsőségre.

Eredmény: MAFC – PannErgy Miskolci VLC 4-17 (1-1, 1-6, 0-4, 2-6). Budapest, Szőnyi út, 50 néző. Vezette: Kun, Fodor. MVLC: Bendes – Hegedűs B. (1), Kerschbaum, Kovács Z. (3), Salamon (2), Hegedűs I. (4), Szilvasán (2), Jakab D. (2), Jakab L. (1), Török, Keresztúri (1), Somlai (1), Benedek. Edző: Bíró Attila.