A közgyűlésen megjelent és köszöntőt mondott Török Ádám akadémikus, az MTA főtitkára is.
Roósz András beszmolójában kiemelte: a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságához három megye tartozik, ésa határon túl is tevékenykednek. A MAB társadalmi feladatai közé tartozik az új tudományos eredmények közvetítése a régióban, illetve a tudományos élet, stratégiák és programok szervezése is. A Miskolci Akadémiai Bizottsághoz tíz akadémikus tartozik, tagja három külső akadémikus és két egyetem rektora is - mindösszesen 43 tagot számlál. Immár 16 szabizottsággal működnek, további céljuk egy művészeti szakbizottság létrehozása, amelyre történtek már törekvések.
Az MTA-MAB elnöke a tavalyi év eredményei közül kiemelte az Építet Környezet szakbizottság létrehozását. – Másik fontos eredményünk, hogy mindhárom hozzánk tartozó megye Tudományos Ismeretterjesztő Társulatával szerződést tudunk kötni. A középiskolásokat rajtuk keresztül próbáljuk majd elérni és bevonni a tudományos életbe. Ennek főként Nógrádban van nagy jelentősége hiszen ott nincs felsőoktatási intézmény - hangsúlyozta. Szeretnék kiterjeszteni a tevékenységüket, immáron négy helyen létesült MTA klub, ahol közérthető módon tartanak érdekes, ismeretterjesztő előadásokat. Az egyik ilyen május 22-én várható, Lovász László matematikus előadása.
A tervezett programok közé tartozik a Tudomány Ünnepe, melyet a 2018-as évben a Határtalan Tudomány szlogennel rendeztek meg. Ezt 2003 óta ünnepli hivatalosan az MTA november 3-án, azon a napon, melyen 1825-ben Széchenyi István birtokainak jövedelmét felajánlotta a Magyar Tudós Társaság megalapítására. Az elmúlt évben rendezvényt szerveztek Fenntarthatóság ez egészségügyben címmel, amely innovatív egészségügyi előadásokkal várta a szakmabelieket. A Miskolc Tv közreműködésével fut a Tudomány a hétköznapokban című műsor. Minden második hét szerdáján zajlanak az Akadémiai Esték, és könyvkiadás is tartozik a bizottság tevékenységéhez. 2019-ben Nógrád megyében lesz a MAB központi megnyitója.
Minden átadják a területi biztottság díjait. A MAB Emlékérmet a tavalyi évben Lendvai Ferencnek adományozták, aki 1993 óta tanít a Miskolci Egyetemen, főként társadalomfilozófiai kérdésekkel foglalkozik. A Kitüntető Tudományos Díjból hármat adtak át, a Fiatalok Tudományos Díjából szakbizottságonként egyet. Utóbbihoz 100 000 forintos anyagi támogatás is jár.
A közgyűlésen tudományos eredményeiért és a MAB keretein belül végzett munkájáért Kitüntető Tudományos Díjat adományoztak Kundrák Jánosnak a Gépészmérnöki és Informatikai Kar professzorának. Mint elhangzott, a gépgyártástechnológiai tanszék vezetőjeként rengeteget tett a különböző szakmai területek fejlesztéséért. Évtizedek óta dolgozik a kar szakmai fejlődéséért és az innovatív járműipari energetikai fejlesztésekért.