|
2018. augusztus 04. 19:49
|
frissítve: 2018. augusztus 06. 09:13
… és továbbra sem megy a DVSC ellen a diósgyőrieknek. Amikor Debrecenben rendezik a keleti rangadót, szinte mindig hazai siker születik: ez volt a 28. ilyen meccs, s három döntetlen, valamint egy diósgyőri győzelem mellett 24-edszer nyert a Loki – ezúttal 2-0-ra győzött a hazai csapat.

Az OTP Bank Liga 3. fordulójában Debrecenben az első félidőben a hazaiak többször kerültek gólhelyzetbe, de a legnagyobb helyzet a DVTK előtt adódott, azonban nem született gól. A másodikban viszont kettő is, mindkettő hazai oldalon, így a DVTK nem tudott pontot szerezni.

MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Lendületesen kezdték a mérkőzést a csapatok. A hazaiak már az első percben megszerezhették volna a vezetést, ám Szécsi lövése a kapufán csattant, majd az első negyedórában előbb Busai, később Haris hagyott ki még egy-egy százszázalékos helyzetet. A folytatásban alaposan visszavett a tempóból mindkét gárda, a szünetig újabb gólszerzési lehetőség egyik együttes előtt sem adódott.

A második félidő elején megszerezte a vezetést a DVSC, és innentől kezdve többnyire a hazaiak akarata érvényesült. A DVTK hiába próbálta cserékkel erősíteni a támadójátékát, egyáltalán nem tudott veszélyt teremteni a debreceniek kapuja előtt. A hajrában a Loki újabb gólt szerzett, és összességében teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

OTP Bank Liga 3. forduló, eredmény:

Debreceni VSC - Diósgyőri VTK 2-0 (0-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 4028 néző. Játékvezető: Erdős József (Buzás Balázs, Garai Péter; Szilasi Szabolcs, Bogár Gergő).
DVSC: Nagy S. - Čikoš, Kinyik, Szatmái, Barna - Tőzsér - Varga K., Haris, Bódi, Szécsi - Avdijaj. Vezetőedző: Herczeg András
DVTK: Antal - Eperjesi, Brković, Tamás, Forgács - Hasani, Lipták, Busai - Shestakov, Bacsa, Vernes. Vezetőedző: Fernando Fernandez.

Csere: Forgács helyett Tajtti az 54., Varga K. helyett Calvente az 56., Vernes helyett Ioannidis és Lipták helyett Bárdos a 62., Haris helyett Csősz a 85., Avdijaj helyett Takács T. a 90.  percben.
Sárga lap: Calvente az 59., Eperjesi a 90+2. percben.
Gólszerző: Tőzsér (1-0) a 49.Szécsi (2-0) a 83. percben.

Kulcspillanatok (dvtk.eu):

49. perc: Forgácsot buktatták a kezdőkörben, Erdős játékvezető sípja mégis néma maradt, Tőzsér Dániel pedig egyedül törhetett előre. A 16-oson belül csinált egy biciklicselt, majd kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0

83. perc: Egy balról érkező beadást Szécsi Márk csúsztatott a kapu bal oldalába, 2-0