Tükörsima győzelem a junioroktól Románia ellen
|
2016. július 09. 21:02
|
frissítve: 2016. július 12. 09:18
Miskolctapolcán játszott edzőmeccset a 97-es válogatott, Románia ellen szép, könnyed győzelmet arattak a fiúk szombat délután.

A szeptemberi, hollandiai Európa-bajnokságra készül a magyar csapat Kis István és Horkai György irányításával, a srácok nemrégiben Belgrádban vettek részt nemzetközi tornán, ahol negyedik helyen végeztek, de legyőzték a többi közt Szerbiát és Montenegrót is.

Fotó: Végh Csaba

A harmadik perc kezdetéig kellett várni az első magyar gólra a miskolctapolcai közönségnek, Szatmári Kristóf szerezte egy megúszást követően, nem sokkal később az első magyar fórt kihagyó Vadovics Viktor talált be (2-0) – olvasható a waterpolo.hu meccs-tudósításában.

A kapusok léptek elő aztán főszereplővé, Vogel Soma Remes, Raul Gavris Nagy Ádám lövését védte bravúrral. A negyed végére remek emberelőnyös góllal lett 4-0, Nagy Ádám tette Lajkó Márton elé a labdát, hogy aztán Simon Henrik is betaláljon.

Nem sokat változott a játék képe később sem, szép gólokat lőtt a magyar válogatott, a negyed közepén már 9-0-ra mentünk, a nagyszünetben 10-0-ra.

Vlad Georgescu nevéhez fűződik a román csapat első gólja, erre 18 perc játékidőt kellett várni (10-1). De ez csak sovány vigasz volt, a mieink uralták a játékot, Teleki András még bocsánatot is kért Vadovics Viktortól az egyik megúszást követően, amiért ő maga lőtt gólt. Persze, Vadovicsot sem kellett félteni, de lényegében senkit sem. Hét gólt lőtt a magyar válogatott a harmadik negyedben.

Az utolsó negyedben sem történt csoda, magabiztos sikert aratott a juniorválogatott.

Horkai György szövetségi kapitány a meccs után: „Nagyobb ellenállásra számítottam, azt hittem, a román vízilabda egy fejlődő időszakában van. Ennek ellenére jól tudtuk gyakorolni azt, amit szerettünk volna, szép labdaszerzéseink voltak, lefordulásaink. A végén volt egy kis büntetés is behirdetve: a lefordulásból kapott gólért és az emberfór kihagyásáért 200 méter úszással „fenyegettem” a fiúkat, akik partnerek voltak ma, mert jól megoldották a feladatukat. Muszáj egy kicsit oldani, színezni a munkát. Több fiatal játszott most, Leposa Gábor először védett 97-es meccsen, hogy szokja egy kicsit a meccsritmust.”

Eredmény – junior felkészülési mérkőzés:
Magyarország-Románia 21-3 (5-0, 5-0, 7-2, 4-1)

Magyarország: Vogel – Vadovics V. 3, Sélley, Csacsovszky 1, Szatmári 1, Burián 3, Teleki 3. Csere: Leposa (kapus), Sugár 3, Lukács Dorián 1, Szalai 1, Lajkó 2, Simon H. 2, Nagy Á. 1. Edző: Kis István. Szövetségi kapitány: Horkai György

Románia: Gavris – Albu, Georgescu 1, Alexandrescu 1, Remes, Bota, Szabó 1. Csere: Kovats, Antipa, Draghichi, Dobre, Rob, Dochiac. Szövetségi kapitány: Turcu Florin.