|
2014. november 30. 22:49
|
frissítve: 2014. december 02. 15:08
A Miskolc Jegesmedvék az idei szezonban negyedszer verték meg az Újpestet, ezúttal öt góllal terhelve meg a kapujukat.

A mérkőzést nagy lendülettel kezdte az Újpest, láthatóan nem akartak abba a folyóba lépni, mint az előző három mérkőzésen, amikor nagy különbségű vereséget szenvedtek. Enyhe fölényt alakított ki a hazai csapat, és Bálizsnak többször is bizonyítania kellett, hogy jó formában van. A 10. percben megszerezte a vezetést az UTE: lila emberelőnyben Elomot hagyták a Macik, hogy bekorcsolyázzon a kapu elé, és ő eléggé zavartalanul lőtte ki a felső sarkot (1-0).

A 17. percben Dudas ütközte le Virágot a palánk mellett, amiért a miskolci hátvédet 5+20 perccel küldték zuhanyozni, a lilák csatárát pedig bekísérték az öltözőbe orvosi vizsgálatra. Az ütközés hasonló volt Durak miskolci akciójához szűk két héttel ezelőtt, amelyben Metcalfe súlyosan megsérült, és azóta sem épült fel. A szlovák hátvéd akkor hátulról lökésért 2+10 percet kapott, további fegyelmi büntetés nélkül.

Egyre négy, Tóth duplázott

A második harmad az áthúzódó 5 perces hazai emberelőnnyel kezdődött, ám ezt kitűnő védekezéssel húzták ki a Macik. Ettől kezdve óriásit fordult a játék képe, a Miskolc átvette a mérkőzés irányítását, és nagy fölényt alakított ki. A 3. percben érkezett is az egyenlítő gól: a támadó harmad közepéről Dansereau eresztett el egy lövést, amely Ágoston lábai között vágódott a hálóba (1-1). A csapatok szinte letáboroztak a lilák térfelén, a Miskolc sorra alakította ki a helyzeteit, de Ágoston jól állta a sarat. Egészen a 15. percig, amikor Tóth a kapu mögül indulva húzta be a korongot a hálóba (1-2).

A vendégek továbbra is nyomás alatt tartották az Újpestet, és két perc múlva ismét Tóth iratkozott fel a góllövők közé, amikor – emberelőnyben – egy kipattanót vágott a kapuba (1-3). Az újpestiek nehezen viselték a fejleményeket, hiszen például Ványi a gólt ünneplő Tóthot kezdte rángatni. És még nem volt vége! Mindössze 14 másodperc volt hátra, amikor Dansereau passzát a középen érkező Sagert lőtte kapásból a kapuba (1-4).

Már csak egy gól

A harmadik harmadban a Jegesmedvék továbbra is uralták a játékot, sorra alakították ki a helyzeteiket, és a 10. percben növelték is az előnyüket. Cohen ment el a bal szélen nagy lendülettel, középre adott és a menetrend szerint érkező Becze közelről nem hibázott (1-5). A meccs hátralévő részében már kevés izgalom volt, és további gól már nem esett.

Eredmény: Újpesti TE - Miskolci Jegesmedvék 1-5 (1-0, 0-4, 0-1)

Újpesti jégcsarnok 240 néző

V: Kincses, Németh, Pálkövi, Kis-Király

Gól: Elomo ill., Dansereau, Tóth(2), Sagert, Becze

Kiállítás: 12 perc illetve 9 perc (+20 perc Dudas)

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Dudas, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.

Újpesti TE: Ágoston – Lindgren, Mihalik, Egyed, Tapio, Ványi, Dömötör, Virág Cs., Hegyi, Coleman, Elomo, Durak, Virág T., Tóth, Pichler, Kiss, Garbacz, Gágyor, Sommer, Szűcs, Szabó(k). Edző: Szilassy Zoltán.

Majoross Gergely: - Ma egy kicsit könnyen kezdtünk, és ennek meg is lett a következménye. Nagyon örömteli, hogy meccs közben tudtunk váltani, ami nem könnyű feladat, és utána negyven percig már jól játszottunk. A legfontosabb célunkat elértük, elvittük a három pontot.