2024. július 20. Illés
Vállalati tanácsadás a régióban
Miskolc TV
|
2015. április 29. 23:47
|
frissítve: 2015. április 30. 16:30
Üzleti tervekhez, de szoftverfejlesztésre is kértek pénzt az Észak-magyarországi régióban működő vállalkozások. A tanácsadási programban 8 millió forintra pályázhatott egy-egy cég. Az erre szánt uniós forrásokra 382 érvényes pályázat érkezett 2010 óta. 110 szerződést kötöttek, és összesen 334 millió forinttal segítették a cégek versenyképességét. A most lezárult programban a pénz ötszörösét is el tudták volna költeni, annyian jelentkeztek az akkreditált tanácsadó cégek szolgáltatásaira.
Nem

asztalos.jpg

Ajtók és ablakok készülnek egy asztalos műhelyben. A hetvenes években indult üzemben húszan dolgoznak. A vállalkozás folyamatosan fejleszt, hogy megfeleljen a piaci elvárásoknak, és jó minőségű termékeket készítsen. Ehhez segítséget is kaptak a kamara és a Vállalkozók Országos Szövetsége által indított programban.

– Jogi és üzleti szaktanácsot ad – mondta Tóth József vállalkozó a Ro-Pánt 95 Bt.-től –, ami a kis- és középvállalkozások részére nagyon fontos, hogy tájékozottak legyenek a pályázatoknak az elkészítésében. Ez egy nagyon jó dolog, hogy a kis- és középvállalkozások ebben a szervezetben részt tudnak venni, és hatékonyan tudnak pályázni.

A vállalkozások versenyképességének fejlesztésére még 2010-ben írta ki a programot a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.

– Fontos, hogy a régióban a vállalkozások versenyképes tudáshoz jussanak vállalati tanácsadáson keresztül – mondta Török Zoltán, a NORDA Észak-magyarországi Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezetője. – Ez úgy valósult meg, hogy egy közreműködő szervezetet jelöltünk ki, aki a támogatást közvetítette, úgynevezett támogatás közvetítőket, akik a tanácsadókat alkalmazták és tanácsadással a tanácsadók segítették a vállalkozásokat.

A támogatási összeg ötszörösét is szét tudták volna osztani a vállalkozások között, annyian jelentkeztek.

– Sikerességére jellemző – mondta Ádám Imre, a VOSZ B.-A.-Z. Megyei Szervezetének elnöke –, hogy 387 vállalkozás próbálta ezt a pályázatot elnyerni, ebből 107 vállalkozásnak sikerült Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A rendelkezésre álló 340 milliós forrást ötszörösen meghaladó igény érkezett, és ebből gyakorlatilag ezt a 340 millió forintos összeget szinte teljes egészében felhasználták.

A most lezárult programban a legtöbben minőségirányítási rendszerek bevezetésére, szoftverfejlesztésre, üzleti tervek és megvalósíthatósági tanulmányok elkészítéséhez kértek támogatást.

– Fel tudjuk hívni az eredmények függvényében, az eredményeknek a bemutatásával a gazdaságpolitikai döntéshozók figyelmét arra – nyilatkozta Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója –, hogy igen, van jó program, van jól működő program, amit a vállalkozások nagyon szerettek, és ezért mi javasolni szeretnénk azt, hogy ezt a 2014-2020-as időszakban is valamilyen módon vegyék elő, poroljuk le, írjuk át, nagyobb kerettel, nagyobb svunggal vágjunk bele még egyszer ebbe a történetbe.

A pályázatok elkészítéséhez nyújtott segítséget az Európai Unió. 

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat