Van kikre alapozni a miskolci versenysport jövőjét
2017. június 15. 11:25
|
frissítve: 2017. június 16. 09:26
Megalakulása óta az egyik legeredményesebb évet zárta a Miskolc Városi Sportiskola, de létszámban is növekedtek: 14 sportágban 1060 fiatal erősíti a miskolci utánpótlást. A sportiskola évzáróján 70 sportoló vehetett át elismerést.

Vasárnap Miskolcra érkezett az Olimpiai Láng. Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon résztvevő sportolók futottak az olimpiai fáklyával. A miskolci sportiskolából öten állnak rajthoz július 23. és 29. között Győrben. Ez csak az egyik siker az elmúlt egy tanévben. A kosárlabda-szakosztály tini csapata bejutott az országos döntőbe, ahol az előkelő 7. helyet szerezte meg.

Fotó: Juhász Ákos

Tizennégy sportág legjobbjait díjazták a sportiskola minapi tanévzáróján. Hudák Lilla nagyon büszke a csapatára, van is rá oka, hiszen országos hetedik helyet értek el.

– Úgy gondolom, talán a többiek nevében is mondhatom: mindent beleadtunk és nagyon sokat küzdöttünk, nagyon megérdemeljük, hogy itt legyünk – húzta alá.

2016-17-ben a sportiskola egyéni sportolói összesen 47 országos bajnoki címet szereztek meg, ami 39 versenyző nevéhez fűződik. Zurai Rajmund hat évesen kezdett birkózni, 14 éves korára már most kilencszeres magyar és kilencszeres diákolimpiai bajnok.

– Szeretnék Európa-bajnok lenni még fiatalon. Jövőre Magyarország rendezi az Eb-t, itt minimum dobogós helyezést szeretnék elérni. Aztán jöhet a világbajnokság, az olimpia – tekintette előre a fiatal sportoló.

Összesen 70 fiatal vehetett át elismerést. Az MVSI ügyvezetője szerint a legeredményesebb év volt a ’16-17-es. Illyés Miklós elmondta, a versenyzőik olyan eredményeket értek el, amiket nehéz lesz túlszárnyalni.

– Két versenyzőt említenék meg név szerint: Feczkó Csanád az Ifjúsági Európai-bajnokságon ezüstérmet szerzett tavaly, illetve Vécsei Réka, aki 15 éves létére felnőtt magyar bajnokságot nyert, kétszeres felnőtt magyar bajnok – mondta.

A Miskolc Városi Sportiskola 2016-ban az 500 fő feletti sportiskolák pontversenyében is első helyen végzett. Rakaczki Zoltán sportért felelős polgármesteri biztos rámutatott, az eredmények és az elmúlt szezon is bizonyítja, a sportiskola alkalmas arra, hogy kiváló sportolókat neveljen ki, akikre alapozni lehet a miskolci versenysport jövőjét.

A sportiskola sikerét a létszámnövekedés is bizonyítja. Az előző tanévhez képest 200-zal több fiatal erősíti az utánpótlásnevelést Miskolcon.